Kontakt Zboží
Hodnocení: (45) 100%
Nadšenci: 179
Aktivita: aktivní
Prodáno: 93
Registrace: 23.11.2014
Město: Hranice
Stát: ČR

Novinky

845345
17.11.2019 DNES - Přijďte si nakoupit šperky pod stromeček s 15% slevou. Dnes je velká část mých výrobků součástí flérovské vánoční kampaně :)

Jmenuji se Kristýna Čupitová a na Fléru s vámi sdílím svou vášeň, která postupně přerostla v práci - zlaté, stříbrné a cínované šperky.

Jako většina malých holčiček jsem navlékala mamince korálky. Tato zábava se v dospívání přeměnila ve výrobu tepaných šperků z oceli, následně cínování a při studiu VŠ mi došlo, že chci být svou paní a tvořit rukama. Šla jsem tedy studovat obor zlatník/klenotník. Ten jsem roku 2017 úspěšně absolvovala. Stále se učím, je to nekonečný proces, který mě naplňuje a někdy i děsí.

Mojí touhou je být každý den o kousek lepším člověkem/ženou/zlatnicí...

Níže si můžete přečíst podrobnější charakteristiku mé tvorby. 

Dále můžete náhlednout pod pokličku mé tvorby v tomto starším rozhovoru.

Zlaté a stříbrné šperky

Zlaté ozdoby nejčastěji tvořím ze slitiny o ryzosti 585/1000 známé též jako 14 karátové zlato. Na luxusnější kousky mohu na přání použít 750/1000 - 18 karátové zlato. Vyrábím ze zlata žlutého, bílého a červeného. Bílé zlato pokovuji rhodiem, které dodá slitině kovově bílou barvu. Přeci jen bílé zlato vychází ze žlutého a bez rhodia má lehce nažloutlý nádech. 

Stříbrné šperky tvořím ze slitiny 925/1000. I tyto šperky zpravidla pokovuji rhodiem. Zamezí se tím předčasnému černání, ke kterému má stříbro tendenci v kontaktu s potem, parfémy atd. Rhodium také vyhovuje většině alergiků. Kdo má raději vzhled lehce zašlý (starostříbrný) tomu mohu kov napatinovat. Patina vyniká zpravidla u šperků s různou strukturou povrchu.

Všechny zlaté a stříbrné šperky označuji ryzostní a výrobní značkou. Zlaté šperky nad 0,5g a stříbrné nad 3g jsou značeny státním puncem. 

 

 

Cínované šperky

I přesto, že se primárně věnuji zlatnictví, zůstávám věrná i cínování. Vždyť právě to výrazně formovalo můj šperkařský vývoj. K výrobě cínovaných šperků používám drahé kameny, bezolovnatý cín s příměsí stříbra a opět ocel ve formě drátů a plechů. Toto spojení je velice výhodné. Oba kovy mají stříbrnou barvu a proto, když se cín po čase ze šperku trošku "odře"(je měkký), neprosvítá barevně odlišná měď nebo mosaz. Navíc je ocel pevnější a šperk více vydrží. Dále, když na ocel nanesu cín zpravidla ho napatinuji, abych zdůraznila křivky, zvrásnění a plastičnost výrobku. Na závěr šperk ošetřím antioxidačním olejem, který chrání patinu před změnou barvy. Tento olejový film je potřeba obnovovat i když už máte šperk doma. Není to nic náročného a při koupi výrobku ode mě dostanete návod, jak na to.

 

Tepané šperky

Tyto šperky vyrábím z nerezové a chirurgické oceli a jak už název sám napovídá, poté je tepu na kovadlině. Nejenže vytepání vytvoří na drátu zajímavý efekt, ale také jej zpevní. Výhodou oceli je, že na ni většina lidí nemá alergickou reakci, nečerná, nepodléhá korozi a zůstává stále stejná a krásná. Těla tepaných šperků jsou z nerezového drátu jakosti 1.4603, která se používá například v potravinářství. Náušnicové háčky, které jsou v přímém kontaktu s uchem a které alergikům nejvíce vadí, vyrábím z chirurgické oceli 316L, se kterou se pracuje ve zdravotnictví. Sama jsem citlivá na kovy a tuto ocel mám vyzkoušenou a nevadí mi. Většinu tepaných šperků dále zdobím drahými kameny.

Kameny

Kameny naprosto zbožňuji a vždy chci do šperku krásné a kvalitní kousky. Já sama dbám na pečlivost a dobré zpracování výrobku, proto požaduji i takové kameny a nakupuji jen od prodejců, kterým důvěřuji. Moc ráda pracuji s tzv. kabošony - ručně broušené kameny a tudíž jsou i dražší. Občas použiji i kameny tromlované nebo surové. V popisu zboží tyto informace vždy najdete. 

 

Než doputuje šperk k Vám,

tak ho ještě jednou zkontroluji, popřípadě po domluvě upravím Vám na míru (délka kůže, řetízku, velikost prstýnku). Pak jej zabalím do dárkové krabičky a následně do bublinkové obálky. Do balíčku přikládám mnou ručně psaný vzkaz a návod na údržbu šperku, vizitku a fakturu.

 

Pokud Vás moje práce zaujala, neostýchejte se nakoupit popřípadě mě kontaktovat a společně vymyslíme šperk přímo pro Vás.

 

S láskou a přáním hezkých chvilek

 

Kristýna Čupitová - TeCi ♥

 

 

Způsob dopravy
Šperky posílám Českou poštou v dárkové krabičce a bublinkové obálce, popřípadě jako cenné psaní.
Obchodní podmínky

 

 1. ÚVODNÍ USTANOVENÍ

 

 • Tyto obchodní podmínky platí pro nákup v e-shopu www.fler.cz/teci a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího i nakupujícího. Nakupující svým nákupem a uzavřením kupní smlouvy potvrzuje, že se s těmito obchodními podmínkami seznámil a souhlasí s nimi.
 • Prodávajícím je Kristýna Čupitová, Skený kopec 345, Hranice, 753 01, IČ : 03538044 , neplátce DPH.

 

 1. OBJEDNÁVKA A UZAVŘENÍ KUPNÍ SMLOUVY

 

 • Objednávka provedená kupujícím je považována za návrh kupní smlouvy a samotná kupní smlouva se považuje za uzavřenou v okamžiku, kdy prodejce objednávku potvrdí a odsouhlasí. Objednávka odeslaná kupujícím, odsouhlasená a potvrzená prodejcem, se považuje za závazně uzavřenou kupní smlouvu. Objednávka je potvrzena prodejcem do 24 hodin.

Prodávající může objednávku odmítnout ze závažných důvodů (zboží není skladem, podstatně se změnila cena apod.), své stanovisko neprodleně oznámí nakupujícímu a dohodne s ním vhodné řešení směřující k uspokojení jeho požadavků.

 • Prodávající považuje všechny údaje, které kupující vyplnil v objednávkovém systému, za pravdivé a úplné (jméno kupujícího, adresy pro fakturaci a odeslání zboží).
 • Všechny osobní údaje, data a informace, které se shromažďují v rámci prodeje zboží z e-shopu www.fler.cz/teci, se považují za důvěrné v souladu s platnou legislativou a nebudou poskytnuty třetím osobám. Jejich vyplněním dává nakupující souhlas s jejich archivováním a užitím pouze pro účely administrativy a účetnictví.
 • Výroba nebo úprava zboží na zakázku se provádí výhradně po předchozí dohodě s prodejcem, prostřednictvím vnitřní flér pošty, prodávající následně vystaví zboží na zakázku a rezervuje ho pouze pro nakupujícího, který ho obvyklým způsobem objedná. Potvrzením objednávky prodejcem dojde k uzavření kupní smlouvy. Zboží na zakázku nelze vrátit prodejci.

 

 1. PLATBA A DOPRAVA
  • Úhradu objednaného zboží provede nakupující předem na účet prodejce podle pokynů v objednávkovém formuláři, kde jsou uvedeny všechny pokyny k provedení platby. Lhůta pro platbu je 7 pracovních dní. Po této době bude nakupující vyzván k provedení úhrady a lhůta bude prodloužena o další 3 dny. Poté, pokud nedojde k úhradě, prodávající odstoupí od kupní smlouvy a zakázka bude stornována. Prodávající příjem platby potvrdí na objednávkovém formuláři e-shopu. O všech krocích a průběhu plnění kupní smlouvy je nakupující průběžně informován elektronicky u objednávky i na svůj osobní e-mail.

Zboží na dobírku v e-shopu www.fler.cz/teci  zakoupit nelze.

 • Zboží je obvykle odesláno do 24 hodin od přijetí platby na účet, nejpozději do 3 dnů, jako doporučený dopis nebo balík, event. cenné psaní, prostřednictvím České pošty, podle platných tarifů. Cena poštovného je uvedena v objednávce potvrzené prodávajícím předem. Jiný způsob dodání zboží je zákazník povinen předem dohodnout s prodávajícím prostřednictvím flér pošty.
 • Zboží se považuje za dodané a převzaté doručením na adresu, kterou nakupující uvedl v objednávkovém formuláři.

 

 1. ODSTOUPENÍ OD KUPNÍ SMLOUVY ze strany nakupujícího – vrácení zboží

 

 • Kupující má právo odstoupit od kupní smlouvy do 14 dnů od data převzetí zboží a zboží bez udání důvodu v této lhůtě vrátit, neboť zboží si nemůže prohlédnout nebo vyzkoušet osobně. Vrácení zboží je povinen předem oznámit prodejci, písemně nebo i telefonicky, a to zároveň s identifikací – tj. číslo objednávky, číslo faktury, cenu zboží a variabilní symbol. Kupující, který vrací takto zakoupené zboží, je povinen také uvést číslo účtu, kam si přeje vrátit kupní cenu za zboží. Podmínkou přijetí zboží zpět je skutečnost, že zboží nebylo používané, opotřebené nebo poškozené. Prodávající nepřevezme zboží zaslané na dobírku. Zboží musí být vhodně zabaleno tak, aby bylo prokazatelně chráněno před poškozením a odesláno na vlastní náklady a zodpovědnost.
 • Kupující bere na vědomí, že pokud vrátí zboží poškozené, neúplné nebo částečně spotřebované, vzniká prodejci vůči kupujícímu nárok na náhradu škody jemu vzniklé. Nárok na úhradu vzniklé škody je prodejce oprávněn jednostranně započíst proti nároku kupujícího na vrácení kupní ceny. Prodávající si vyhrazuje právo vrácenou cenu za zboží ponížit o částku, kterou zboží ztratilo touto skutečností.
 • Vrácení kupní ceny za zboží bude prodejcem nakupujícímu provedeno nejpozději ve lhůtě do 14 kalendářních dnů od převzetí zaslaného zboží. Převzetí zboží zpět prodávající kupujícímu potvrdí elektronicky nebo telefonem (sms).
 • Podle této zákonné úpravy nelze vrátit zboží zhotovené nebo upravené na zakázku, tj nelze odstoupit od smlouvy o dodávce zboží, které bylo zhotoveno nebo upraveno podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu.

 

 1. REKLAMAČNÍ ŘÁD
  • Prodávající plně zodpovídá za to, že zboží nemá vady a nabízené zboží je nové, nepoužité a kvalitní. Prodejce ručí za to, že popis zboží, fotografie a všechny skutečnosti, které se zboží a jeho vlastností týkají, jsou v dostatečné míře vyfotografovány a podrobně popsány slovně u každého výrobku. Kupující má možnost se předem dotázat na všechny skutečnosti, které potřebuje znát před nákupem („dotaz na zboží“). Objednáním zboží dává kupující najevo, že si zboží prohlédl a souhlasí s nákupem.
  • Vzhledem k charakteru prodávaných výrobků v e-shopu www.fler.cz/teci , kdy se jedná o ručně zhotovenou bižuterii a šperky, nelze uplatnit reklamaci na škody vzniklé nesprávným používáním a zacházením se zbožím. Reklamace se nevztahuje na běžné opotřebení, vzniklé častým používáním. Ke každému výrobku je přiložena tištěná informace o podmínkách používání a ošetřování. Týká se to hlavně cínovaných šperků s minerály a drahokamy. Na vady či poškození, způsobené nedodržením těchto pokynů, se reklamace nevztahuje.
  • Oprávněná reklamace se uplatňuje předem, písemně přes vnitřní poštu flér u prodejce. Písemné sdělení musí obsahovat podrobný popis závady a návrh na řešení situace. Náklady na zaslání zboží hradí kupujícímu prodejce, pokud uzná reklamaci za oprávněnou. Prodejce je povinen uhradit nejnižší nutně vynaložené náklady, které kupující vynaložil na zaslání reklamovaného zboží.
  • Výrobky, na které se uplatňuje reklamace, musí být předány k posouzení ihned po zjištění závady, musí být čisté a s náležitými doklady (kopie faktury, která slouží i jako dodací list) a s popisem závady. Reklamace musí být uplatněna neprodleně. Zboží musí být odesláno na adresu prodejce, jak je uvedeno na faktuře. Zásilky na dobírku nebudou převzaty.
  • Reklamace bude vyřízena ve lhůtě 30 dnů od převzetí zásilky a kupující bude průběžně o vyřízení reklamace informován.
  • Vyřízení reklamace probíhá podle platné legislativy buď odstraněním vady, bezplatnou opravou nebo poskytnutím přiměřené slevy za zboží u neodstranitelné vady. Rozhodující je návrh kupujícího.
  • Kupující i prodávající jsou povinni chránit odesílanou zásilku druhé smluvní straně před poškozením přepravou. Pokud jedna nebo druhá strana zjistí, že obal je poškozený přepravou a hrozí-li poškození zásilky, je povinen ihned sepsat protokol o poškození zásilky neprodleně u České pošty a postupovat podle Reklamačního řádu České pošty.
  • Záruční doba na zboží je, podle platné legislativy, dvouletá a začíná běžet ode dne, kdy bylo zboží převzato kupujícím.
  • Záručním listem je faktura, která zároveň slouží jako dodací list a je vytištěna a vždy přiložena ke zboží.

 

 1. ZÁVĚR
  • Tyto obchodní podmínky jsou platné od 23.11.2014  pro e-shop  www.fler.cz/teci

 

 

Komentáře

 • 11696176BKristyna | 08.04.19 | 09:48

  Krásné šperky Zamilovaný pohled

 • 11529800JanineFragments | 28.01.19 | 01:17

  Děkuji mile ♥

 • 11463795bolleD | 29.12.18 | 15:14

  Děkuji za milou návštěvu a zdravímVelký úsměvAhoj!

 • 11366988vinn | 09.11.18 | 08:36

  ...vlaho děkujíce za pochval a holte popřejíce šumného tvoření a sivé dnové...ČertíkKyticeKrásný denSvítíčko sluníŠtěstíJablko červenéHroznové vínoBanánNěco na zub

 • 11362317Titmouse | 07.11.18 | 11:06

  Zamilovaný pohledDěkuji za srdíčko, potěšilo!Zamilovaný pohled

 • 11197837mmaammaaAjja | 24.08.18 | 23:06

  Kristýnko,Stydlivý úsměvPusakuZamilovaný pohledjuuuuuu...Pusaradost mámTanečnicevelikou...VínoManžel mě vzal na leetní kino a tak jsme se teprve před chvilkou vrátili...Mrkáčekzdravím od srdce do Olomouce...Pusa

 • 11063693KBart | 23.06.18 | 09:28

  Moc děkuji. Úsměv

 • 10960949Ivana Hrnčiříková | 10.05.18 | 21:09

  Děkuji za tak milá slova Miluju tě!

 • 10944809monimoni | 04.05.18 | 11:17

  Pusa díky! ♥

 • 10889967Sedmikvítek | 12.04.18 | 12:08

  Srdečně děkuji ÚsměvKvět

Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím