Kontakt Zboží
Hodnocení: (843) 100%
Nadšenci: 2014
Aktivita: aktivní
Prodáno: 4894
Registrace: 12.7.2011
Město: Brno
Stát: ČR

Novinky

Žádné aktuální informace.

Vítejte v obchůdku se zbožím, co se "vždycky hodí".
Zaměřila jsem se na vlastnoručně vyráběná linorytová razítka a tvoření tohoto druhu mě opravdu baví. Naprosto mě fascinuje okamžik otisknutí hotového razítka. Je pro mě odměnou za mnoho hodin práce (od vytváření návrhu – prvotní kresby, překreslení šablony až po vyrytí a nalepení razítka na dřevo, které si už většinou také řežu a brousím sama).
Pokud se rozhodnete pro zakoupení mého razítka, prostudujte si prosím doporučení ohledně používání razítkovacích barev. Dosáhnete pak opravdu krásného otisku.

Razítka z mé dílny používají k tisku také prodejci zde na Fléru:
- na papír (dopisy, alba, přání...) tiskne LidkaM a vytváří tak krásná přání...
- na textil například dobrá trefa...
- na keramiku...
- krásně vypadají také otisky do mýdel při jejich výrobě...

V nabídce naleznete i ručně vyrobená přáníčka k svátku, narozeninám,  blahopřání k narození dítka nebo gratulaci ke svatbě Mrkající. Na jejich výrobu také používám vlastní razítka anebo maluji akvarelovými pastelkami, objevíte i přáníčka s rozetkami z čajových sáčků, mixed media přání. No a pak obohacuji svoji nabídku ještě o ubrousky (vhodné na decoupage), kterými lze kreativně dotvořit vlastní výrobky anebo ozdobit dopisy, fotoalba, bločky, zkrátka cokoli.

image

POKUD NAKOUPÍTE SOUČASNĚ ŠPERK v mém druhém obchůdku Sonka-dr nebo ve spřáteleném obchůdku u Bijioux platíte pouze jedno poštovné. Určitě mi pak napište do poznámky objednávky, že objednáváte také šperk, abych to nepřehlédla.

Více o mně se můžete dozvědět z natáčení Fler TV a také v profilu Sonka-dr.

do obchůdku sonka-dr

  Jsem členem IGLOO gangu.

Razítka vyrábím dvěma technikami:

LINORYTOVÁ RAZÍTKA jsou vyráběna výhradně ručně pomocí rydel. Požadovaný motiv přenesu zrcadlově na náhražku linolea (používám gumovou hmotu o síle 3 mm) a poté rydly a dlátky postupně odstraňuji veškerou hmotu, která se nemá otisknout. Výsledkem je neprůhledné gumové razítko, které pak lepím na dřevo.
Kvůli ručnímu rytí je každé razítko tak trochu originál, protože naprosto stejně každý kus vyrýt nelze, linky mohou být mírně zvlněné, text s drobnými nerovnostmi. To všechno je ale nenapodobitelným a originálním kouzlem ruční práce.

Při výrobě malých razítek, razítek s většími detaily, případně drobnými texty apod. používám techniku OSVITU POLYMERU. Technika spočívá ve strojovém osvícení tekutého polymeru UV zářením. Zjednodušeně: UV záření vytvrdí plochu polymeru, která se má otisknout, zbytek polymeru zůstává tekutý a vymyje se. Výsledkem je čiré razítko, které posléze nalepím na dřevo.
Tato razítka mají pravidelné obrysy textů a lze jimi vytvořit i menší motivy, které ručně nejsem schopna vyrýt.

K tisku doporučuji malé barevné razítkovací polštářky výrobce Heyda a Aladine. Velmi dobře tisknou také podušky Archival Ink a ColorBox.


 

 

 

 

Razítkovací polštářky jsou k dostání u prodejců zde na fleru, ale také v různých výtvarných a kreativních potřebách, na internetu v e-shopech s papírovým tvořením. Zakoupit je můžete v široké škále barev, cenově jsou dostupné (cca 12 Kč za polštářek) a hlavně mají opravdu krásný otisk.
Použitím několika barevných odstínů lze vytvořit moc krásný stínovaný otisk. Vždy nanášejte barvu od nejsvětlejší po nejtmavší.

Pokud potiskujete jakýkoli papír (obálky, apod.), je dobré potiskovaný materiál podložit ještě několika čistými papíry, aby se plocha otisku změkčila. Razítko se tak krásněji otiskne.

NEDOPORUČUJI používat klasickou českou razítkovací barvu bez oleje, kterou musíte sami nanášet na podušky. Na razítka velmi špatně chytá a pokud s razítkováním nemáte zkušenosti, získání solidního otisku je opravdu nadlidským výkonem. Otisky jsou povětšinou nepřesné a rozmazané a pořizovací cena barvy a podušky není tak přátelská jako u razítkovacích polštářků.

K čištění razítek lze použít vlhčené ubrousky, navlhčenou textilii - můžete přidat i kapku jakéhokoli čističe na PVC, linolea. Velmi dobrou zkušennost mám s použitím lihem navlhčeného hadříku. Razítka určitě nemáčejte ve vodě.

Způsob dopravy
Zboží zasílám pečlivě zabalené DOPORUČENĚ prostřednictvím České pošty cca do 10-ti dnů po obdržení platby na účet.

Je také možné se domluvit na OSOBNÍM PŘEDÁNÍ zboží v Brně Kohoutovicích, po předchozím přijetí platby na účet (platbu v hotovosti nepřijímám). Samozřejmě tak ušetříte na poštovném (pak Vás jen poprosím o napsání poznámky buď do objednávky anebo vnitřní poštou).

NA DOBÍRKU ZBOŽÍ NEODESÍLÁM.

Fakturu vystavuji ke každé objednávce a je možno si ji stáhnout ve Vašich objednávkách. Pokud požadujete zaslat vytištěnou fakturu zároveň se zásilkou, napište mi to prosím do poznámky při objednávce.

Obchodní podmínky

1. Úvodní ustanovení

1.1. Kupující zasláním objednávky stvrzuje, že souhlasí s níže uvedenými obchodními podmínkami, a zejména že byl poučen o možnostech odstoupení od smlouvy ve lhůtě 14 dnů od převzetí zboží.

1.2. Níže uvedené obchodní podmínky platí pro nákup u prodejce š.m.i.k prostřednictvím internetového obchodu www.fler.cz/s-m-i-k. Obchodní podmínky stanovují a upřesňují základní práva a povinnosti prodejce i kupujícího. Práva a povinnosti zde neuvedené se řídí občanským zákoníkem.

2. Objednávka a uzavření kupní smlouvy

2.1. Kupní smlouva vzniká v okamžiku odeslání objednávky kupujícím.

2.2. Potvrzení objednávky provede prodávající. Nakupující je o potvrzení informován vnitřní poštou a/nebo e-mailovou zprávou na adresu, kterou uvedl při nákupu.

2.3. Při požadavku změny charakteru objednaného zboží (barva, velikost apod.) v doplňkové zprávě objednávky nemusí prodávající na tuto změnu brát ohled. V takovém případě může objednávku odmítnout. Změnu charakteru zboží je možné předem domluvit s prodávajícím vnitřní poštou a vyrobit zboží podle přání kupujícího.

2.4. O přijetí platby a následném odeslání zboží je kupující informován vnitřní poštou a/nebo e-mailovou zprávou na zadanou adresu.

3. Odstoupení od smlouvy a vrácení zboží

3.1. Kupující má právo do 14 dnů od doručení zboží od smlouvy odstoupit a zboží vrátit (a to i bez udání důvodu).

3.2. Kupující nemůže odstoupit od smlouvy o dodávce zboží, které bylo upraveno podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu.

3.3. Kupující musí před vrácením zboží o tomto kroku informovat písemně prodávajícího (např. vnitřní poštou).

3.4. Zboží musí být vráceno nepoškozené, bez zjevných vad způsobených užíváním a ve vhodném obalu, který zabrání možnému poškození zboží při přepravě. Zboží posílané zpět není možné zasílat na dobírku.

3.5. Částka za zakoupené zboží bude kupujícímu vrácena po navrácení zboží prodávajícímu nebo (v případě ztráty zásilky) po doložení dokladu o jeho odeslání.

3.6. Náklady spojené s přepravou vráceného zboží od kupujícího k prodávajícímu hradí kupující.

4. Reklamace

4.1. Prodávající odpovídá za to, že dodané zboží nemá vady. Pokud se později ukáže, že zboží má nějakou vadu, má zákazník právo na výměnu nebo opravu. Není-li ani jedno z tohoto možné, lze odstoupit od smlouvy.

4.2.  Prodávající může nabídnout při výskytu vady slevu z kupní ceny.

4.3. Ke každé objednávce je kupujícímu řádně vystavena elektronická faktura. Kupující má možnost si ji sám vytisknout. Faktura slouží zároveň jako záruční list.

4.4. Záruka se nevztahuje na zboží, které je opotřebené jeho používáním.

5. Dodací podmínky

5.1. Platbu za zboží a poštovné zašle kupující v českých korunách na bankovní účet prodávajícího (účet je vedený u Fio banky). Prodávající odešle kupujícímu zboží po obdržení platby.

5.2. Zboží je odesíláno Českou poštou jako doporučená zásilka, případně jako balík. Poštovné a balné je účtováno s ohledem na aktuální ceník České pošty.

5.3. Pokud si kupující přeje zaslat zboží jinou službou České pošty, jako je např. balík do ruky či balík na poštu, informuje o tom prodávajícího. Prodávající si vyhrazuje právo navýšit poštovné za tyto služby dle aktuálního ceníku České pošty.

6. Ochrana osobních údajů

6.1. Prodávající prohlašuje, že veškeré osobní údaje nakupujícího jsou považovány za důvěrné, budou použity pouze pro interní potřebu, nebudou zveřejněny, poskytnuty třetí osobě, či jinak zneužity. Údaje zákazníka budou zpracovány výhradně za účelem vyřízení objednávky a dodání zboží.

7. Mimosoudní řešení sporů

7.1. V případě, že dojde mezi námi a spotřebitelem ke vzniku spotřebitelského sporu z kupní smlouvy nebo ze smlouvy o poskytování služeb, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může spotřebitel podat návrh na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je:

Česká obchodní inspekce
Ústřední inspektorát – oddělení ADR
Štěpánská 15
120 00 Praha 2
Email: adr@coi.cz
Web: adr.coi.cz

Spotřebitel může využít rovněž platformu pro řešení sporů online, která je zřízena Evropskou komisí na adrese http://ec.europa.eu/consumers/odr/

Tyto obchodní podmínky jsou platné a účinné od 01. ledna 2014.

Komentáře

 • 12381542L.V.-přáníčka | 11.05.20 | 10:05

  Soni, děkuji za pozornost, přeji hezké jarní dny ÚsměvTulipánŠtěstí

 • 12364538tuitui | 29.04.20 | 00:04

  Tahle razítka jsou prostě BEZKONKURENČNÍ!!!! ♥

 • 12345225RenátaStyl | 16.04.20 | 09:24

  Soni, děkuji Vám za milé zastavení a přeji samé krásné dny! Krásný den

 • 12260883saana | 24.02.20 | 08:03

  Děkuji moc a přeji krásný týdenSvítíčko sluní!

 • 12205153Titmouse | 25.01.20 | 20:45

  Velký úsměvDěkuji za srdíčko a přeji příjemný víkend!Zamilovaný pohled

 • 12174278Titmouse | 07.01.20 | 20:48

  Velký úsměvDěkuji za srdíčko a přeji příjemný večer!Zamilovaný pohled Ať se vám daří i v novém roce 2020!Zamilovaný pohled

 • 12022453eviko12 | 10.10.19 | 17:53

  Úsměv děkuji a přeji hezký večerČajDort

 • 12019450malycka | 09.10.19 | 06:44

  Ha, koukám se, že včera proplul kolem rybího ostrova cizí člun jehož jméno šmik sem nikda neviděl. Tak sedám do kajaku a fičím ze severu na jih moravy na výzvědy. Velký úsměv Pěkné to tu máte koukám, nápadů plno, elánu bo tohle při těch malých rošťácích stíhat? Palec nahoru to klobouk dolů. Úsměv Tak ať se daří i nadále. Zdravím a přeju hezkej den...malyčka...Úsměv

 • 12007562Titmouse | 02.10.19 | 23:14

  Velký úsměvDěkuji za srdíčko, potěšilo!Zamilovaný pohled

 • 12002893RenátaStyl | 30.09.19 | 15:39

  Moc Vám děkuji a přeji pěkně vybarvený podzim! ŠtěstíKukuList plachtící ve větru

Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím