Nápověda

Funkce / Vyhledávání

Jak vyhledávat zboží na Fleru?

Protože je na Fleru již několik set tisíc druhů zboží od desetitisíců prodávajících, je vyhledávání a třídění zboží jeho důležitou součástí. Pro základní orientaci slouží dělení zboží do kategorií a podkategorií, pro podrobnější hledání je k dispozici systém hledání pomocí klíčových slov. K dispozici je také řada výběrových filtrů a různé možnosti řazení.

Co jsou to "slova pro vyhledávání"?

"Slova pro vyhledávání" je kontrolní informační panel určený prodejcům. Tento panel je dostupný kliknutím na odkaz u každé dostupné položky zboží v sekci Moje zboží. Zobrazuje kompletní seznam slov (souhrn všech druhů klíčových slov, jednotlivých slov z nadpisu, slovní pojmenování barvy zboží, název kategorie, název osobní kategorie a uživatelské jméno), přes které může nakupující danou položku zboží dohledat. Pokud tedy nakupující zadá jedno z těchto klíčových slov do vyhledávání, bude tato položka nakupujícímu zobrazena.

Pokud některé důležité slovo chybí, může je prodejce vložit do jedné ze skupin klíčových slov, případně do nadpisu položky.

K čemu slouží klíčová slova?

Klíčová slova (slovní výrazy v kategoriích "Klíčová slova", "Materiál" a "Technika a řemeslo") mají zásadní význam pro dohledání zboží nakupujícími. Pokud prodávající tato klíčová slova nevyplní, je malá šance, že nakupující danou položku nalezne.

Jaká slova a slovní spojení jsou používána pro vyhledávání?

Pro vyhledávání zboží používá systém Fleru pro každou položku zboží tzv. index. Index obsahuje soubor slov, přes která je zboží dohledatelné.
Tento index obsahuje všechna klíčová slova, slova z nadpisu, slovní pojmenování vybrané barvy zboží (automaticky naskloňováno do tří rodů), název kategorie, název osobní kategorie a uživatelské jméno. Index automaticky vytváří i slova bez diakritiky.

Pro vyhledávání se naopak nepoužívá popis zboží.

Zpět na hlavní stranu nápovědy
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím