Nápověda

Prodej / Podpora prodeje

Značka a logo

Nezapomínejte, že značka (uživatelské jméno), které si při registraci zvolíte, vás bude Flerem stále provázet. Promyslete si, jak chcete na zákazníky působit, a podle toho přizpůsobte svoji prezentaci. Někdo volí své celé jméno, někdo obchodní značku, pod kterou je známý, některé značky vznikly až díky Fleru.

I logo (profilový obrázek neboli avatar) je velmi důležité – nebojte se zeptat svého okolí, jak na něj vaše ikonka působí, a zvažte, zda jste s tímto dojmem spokojeni. Někteří prodejci ikonku často mění (což může nakupující mást), někdo zůstává logu věrný.

S logem souvisí i tzv. hlavička profilu - podlouhlý horní banner, který najdete u většiny prodejců v jejich profilu. Hlavička pomáhá vytvářet celkový vzhled vašeho obchodu, proto je dobré poradit se o ní s profesionálním grafikem. Upravit ji můžete v Můj profil > Vložit hlavičku profilu. Hlavička není povinná, ale když se povede, dá vašemu obchodu něco navíc.

Co je topování?

Vložené zboží se v kategoriích primárně řadí podle aktualizace - tedy právě podle "topování". Kvůli tomuto řazení je topované zboží ve výhodě, nakupujícím je více na očích a je vyšší pravděpodobnost prodeje. Topováním můžete posunout svoje vložené zboží na přední místa v příslušných kategoriích.

A jak se tedy topuje? Stačí stisknout tlačítko "Topuj!" v detailu zboží sekce Můj prodej > Moje zboží. Topovat můžete vždy v určené frekvenci v závislosti na vašem Fler ranku. Časové rozpětí mezi jednotlivým topováním je 2 až 8 hodin.

Fler tip: Pravidelné topování se může zdát časově náročné, ale jednoznačně zvyšuje vaši šanci na prodej zboží. Topování je nejúčinnější v době, kdy je na Fleru nejvíce návštěvníků (na druhou stranu ovšem topovaný výrobek rychleji klesá na spodnější pozice).

Vzhledem k tomu, že se v závislosti na Fler ranku snižuje časová prodleva mezi jednotlivými topy, je výhodné na Fleru podnikat dlouhodobě a cílevědomě. Vyšší Fler rank přináší častější topování a tím se zvyšuje šance na prodej vašeho zboží.

Tabulka frekvence topování v závislosti na Fler ranku:

12 topů / den (á 2 hodiny) FR >= 99.50
8 topů / den (á 3 hodiny) FR >= 99.00
6 topů / den (á 4 hodiny) FR >= 97.00
4,8 topů / den (á 5 hodin) FR >= 95.00
4 topy / den (á 6 hodin) FR >= 80.00
3,4 topů / den (á 7 hodin) FR >= 50.00
3 topy / den (á 8 hodin) FR >= 00.00

Proč blogovat?

Máte co říct? Pak jsou blogy ideálním prostředkem k vyjádření. Mnoho uživatelů je pozorně sleduje, a pokud je svým zápiskem zaujmete, máte šanci získat nové nadšence a kontakty. Dejte však pozor, aby váš blog znamenal pro čtenáře opravdový přínos – ať už po stránce informační nebo jen zábavné. Jinak potenciální zákazníky spíše odradíte.

Komentáře

Ke každému výrobku, blogu nebo nominaci na Top výběr je možné přidat vlastní komentář. Pokud vás něco zaujme, nebojte se tvůrce pochválit. Navážete tak nové kontakty a dozví se o vás zase někdo nový. Ale pozor na komentování pro komentování – uživatelé, kteří okomentují kde co, jen aby byli vidět, lezou ostatním spíš na nervy. A to asi není efekt, kterého byste chtěli dosáhnout.

Jak fungují Top výběry na přední straně?

Top výběry jsou prvkem, kterého si na titulní straně všimne každý - nejen nový návštěvník Fleru. Top výběry jsou výsledkem úspěšných nominací uživatelů. Zkuste sestavit svoji Top nominaci – můžete do ní umístit jeden svůj výrobek.

Jaká jsou kritéria pro výběr z nominací? Především by vaše nominace měla obsahovat kvalitní zboží prezentované kvalitními fotografiemi. Nevzhledné (už jsme opět u kvalitních fotografií) či nevkusně přizdobené (rámečky, srdíčka, duhy, kytičky) fotografie nemají moc šancí na umístění v Top výběru. Jednotlivé zboží v Top nominaci by také spolu mělo "ladit".

O Top nominace je velký zájem (právě kvůli možnosti umístit jeden výrobek do nominace s šancí, že tato nominace bude následně v Top výběru), počet pozic pro Top výběry je mnohonásobně menší než počet nominací. Nebuďte smutní, pokud se vaše nominace nedostane na přední stranu (šance je cca 1:100), i tak to má smysl! Samotná stránka s nominacemi je totiž velmi oblíbená a uživateli navštěvována.

Fler tip: Buďte kreativní a zkuste vytvořit nominaci na zajímavé téma. Fler tým oceňuje kreativitu i vtip!

K čemu slouží Fler poptávky?

Fler poptávky jsou šancí, jak získat nové zákazníky. Nakupující zde umisťují své požadavky a vy můžete na tyto poptávky reagovat nabídkou. Pak už jen záleží na nakupujícím, zda vaši nabídku přijme, nebo ji odmítne.

Co je to Fler show?

Každý prodejce může umístit své zboží ve speciální promo sekci nazvané Fler Show, a to v den, pro který si zakoupí umístění. Pro každý den je volných pouze 90 pozic. Toto zboží se pak v zakoupený den zobrazuje (v náhodném pořadí) na stránce Fler Show a také na atraktivním místě přední strany Fleru.

Pravidla Fler Show

 • Pro každý den je vždy pouze 90 volných pozic.
 • Zvolené zboží se bude zobrazovat vybraný den od 0.00 do 24.00 hod.
 • Aktuální cena služby se zobrazuje u objednávky.
 • Nové pozice se uvolňují každý den ve dvou časech - 10:00 a 18:00 hod.
 • Každý prodejce může zakoupit zobrazení pouze pro jeden výrobek denně.
 • Zboží se vždy zobrazuje v náhodném pořadí.
 • Fler Show je určeno pouze pro rukodělné výrobky, není tedy povoleno vystavovat materiál, kurzy a zboží z kategorie Vintage.
 • Není možné vkládat varianty zboží, pouze hlavní položku.
 • Zakoupené pozice není možné stornovat, zboží však lze v průběhu kampaně změnit (např. při prodeji apod.).

Co je to Cat Show?

Cat Show je variací oblíbeného Fler Show. Jedná se o přednostní zobrazování zboží v horní části stránky v jednotlivých kategoriích.

Cat show je tedy prezentace podobná Fler show s těmito rozdíly:

 • Zboží se zobrazuje ve zvolené kategorii (celá kategorie + příslušné podkategorie), v její horní části.
 • Počet míst není nijak omezen.
 • Cena za denní zobrazení je podstatně nižší než v případě Fler Show.
 • Do Cat Show je možné zařadit veškeré zboží (včetně materiálu, kurzů i vintage).

Výrobky v Cat Show může nakupující pohodlně listovat (pořadí je voleno náhodně) a kliknutím na ty, které ho zaujmou, se dostane přímo na stránku vybraného zboží.
Pozici v Cat Show můžete koupit kliknutím na tlačítko u zboží v sekci Moje zboží.

Pravidla Cat Show

 • Můžete vybrat pouze takovou kategorii, ve které je zařazeno vaše zboží.
 • Počet pozic není omezen, každý může zakoupit libovolný počet zobrazení.
 • Zvolené zboží se bude zobrazovat v hlavní kategorii a v podkategoriích vybraný den od 0.00 do 24.00 hod.
 • Zboží se v Cat Show řádku zobrazuje v náhodném pořadí, k dispozici jsou listovací tlačítka.
 • Zakoupené pozice není možné stornovat, zboží však lze vyměnit (i v průběhu kampaně).

Mohu nějak měřit návštěvnost svého obchodu?

Kolik lidí si denně najde cestu do vašeho krámku? A kolik z nich se k vám vrátí? Která cesta je k vám zavedla? Také byste jako správní obchodníci chtěli znát odpovědi na tyto otázky? Díky nástroji pro analýzu návštěvnosti webů Google Analytics můžete mít nyní zdarma přístup k opravdu rozsáhlým statistikám.

Podrobný návod k zprovoznění Google Analytics naleznete zde. Projděte si návod pečlivě, měl by vás rychle a srozumitelně navést k cíli. Trackovací kód pak vložte zde.

Ověření vlastnictví webu proveďe dle "Metody ověření" -> Značka HTML.

Hodnotu políčka "google-site-verification" vložte zde:
Fler tip: Někteří prodejci umisťují do svého profilu měřicí nástroj Toplist. Měření Toplistem není v tomto případě absolutně odpovídající (měří pouze návštěvy profilu, ale neměří již zobrazování zboží, jednotlivých kategorií apod., tak jako námi podporovaný nástroj Google Analytics) a Fler.cz umisťování tohoto měřicího nástroje nepodporuje a nedoporučuje.

Co je to Fler rank a jak funguje?

Fler rank je relativně složitým souborem automaticky generovaného hodnocení prodejců, který kopíruje křivku jejich oblíbenosti, prodejnosti a prodejní aktivity. Na základě Fler ranku dochází k třídění prodejců s vizuálním výstupem na stránce Prodejci (řazení Top Stars) a také má dopad na některé benefity prodejců.

Jaké parametry Fler rank hlídá a jak se počítá?

Přesný algoritmus výpočtu Fler rank je neveřejný a je souborem mnoha parametrů s různými důrazy. Jednotlivé položky tohoto složeného souboru jsou kombinovány z těchto parametrů:

- množství prodaného zboží
- jeho celková cena
- oblíbenost prodejce
- celkový počet zobrazování jeho zboží
- počet kladných hodnocení
- množství oblíbeného zboží ve FlerBoxech
-
množství zobrazení v Top výběrech

Důrazy těchto parametrů jsou z důvodu možných snah o manipulaci neveřejné, řazení seznamu výše je náhodné. Fler rank počítá u většiny parametrů pouze 12měsíční historii.

Hodnota Fler ranku u prodejců dosahuje hodnot 0.00 - 100.00. Hodnota Fler ranku je relativní hodnotou, která je pohyblivá v závislosti na pohybu této hodnoty u ostatních prodejců. Snížení hodnoty Fler ranku tedy nemusí znamenat, že u prodejce došlo ke snížení některého z parametrů, ale že některé parametry ostatních prodejců s ohledem na měřeného prodejce posílily. Stejným způsobem může být interpretováno zvýšení Fler ranku (nemusí dojít k navýšení některého z parametrů, ale ke snížení parametrů u ostatních prodejců).

Aktuální verze algoritmu: 2.11

Provozovatel Fler.cz si vyhrazuje právo na pravidelné i nepravidelné změny a úpravy hodnoticího algoritmu a také na vyřazení prodejce z hodnocení Fler rank (například z důvodu platební nekázně apod.).

Pravidla pro vkládání nabídek k Fler poptávkám

 • Pokuste se co nejlépe definovat vaši nabídku, můžete přiložit odkazy na vaše zboží pro ilustraci.
 • Nabídka musí odpovídat obecným pravidlům pro prodej zboží přes Fler.
 • Nevkládejte více nabídek k jedné poptávce.
 • Nevkládejte kontaktní údaje ani odkazy mimo Fler, kde je možné kontaktní údaje dohledat.
 • V případě přijetí vaší nabídky nakupujícím budete informován(a) vnitřní poštou.

Co je to Facebook Fler Live?

Facebook Fler Live je aplikace pro Facebook, která umožňuje automatické posílání statusů vašich vybraných aktivit na Fleru. Stačí službu aktivovat (kliknutím na aktivační tlačítko a povolením této aplikace na Facebooku) a vybrat, které akce se mají na vaší facebookové stránce automaticky zobrazovat.

Zakázané techniky a manipulace

Na Fleru jsou přísně zakázány jakékoli podvodné, strojové, či automatické manipulace, které by ovlivňovaly četnost zobrazování zboží, jejich hodnocení nebo oblíbenost, prodej nebo hodnocení prodeje či prodávajících, a dalších prvků Fler prodeje a to tak, aby touto podvodnou, strojovou či automatickou manipulací jakkoli zvýhodňovaly některého z prodávajících.

Mezi tyto zakázané techniky patří například:

 • scripty pro automatické zobrazování zboží
 • scripty pro automatické "lajkování" zboží
 • scripty pro automatické vkládání komentářů
 • scripty pro automatické topování zboží
 • automatické nebo manuální podvodné prodeje mezi vlastními vícenásobnými účty
 • jakékoli strojové nabo automatické manipulace s Fler rankem

... a další.

Uživatel, který se dopustí podobných manipulací může být dočasně nebo trvale vyloučen z účasti na prodeji skrze server Fler, případně dočasně nebo trvale sankciován vyřazením z účasti na výsledcích, které se snažil ovlivnit, případně dalších doplňkových funkcích.

Zpět na hlavní stranu nápovědy
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím