Menu
--
Prodej / Fler doprava

Jak probíhá objednávka dopravy

Nastavení Fler dopravy a objednávka Fler dopravy z pohledu prodávajícího:

 1. Fler doprava se automaticky nabídne v detailu objednávky za předpokladu, že objednávka není na dobírku a nakupující zvolil druh dopravy "Optimální doprava dle prodejce" nebo dopravce "Geis". Povolte si v nastavení dopravy (v záložce "Přidat" vyberte "Optimální doprava dle prodejce" nebo "Geis").
 2. Proklikem na tlačítko v objednávce se dostanete na objednávkový formulář, vyplníte údaje o adresátovi (příjemce zásilky).

 3. Zadáte přibližnou hmotnost zásilky a její hodnotu (pro účely pojistění).

 4. Vyplníte vaši adresu pro vyzvednutí (na této adrese si od vás řidič převezme balíček).

 5. Pokud objednáte do 23.00 hod., bude svoz proveden následujícího pracovního dne.

 6. Během dne svozu vás bude kontaktovat řidič přepravní společnosti na vašem telefoním čísle, domluvíte si čas provedení svozu.

 7. Řidiči předáte zásilku/zásilky, které řidič opatří vlastním štítkem a podepíšete předávací protokol. Zodpovědnost za správné polepení má odesilatel, ne kurýr. Proto musíte správné polepení vždy zkontrolovat.

 8. V případě odeslání více zásilek vám doporučujeme si jednotlivé balíčky označit / nadepsat. K tomuto účelu je možné si také vytisknout přepravní štítky, které jsou totožné s těmi, které na zásilky lepí řidič přepravy. Aplikace vám tisk štítků, v případě odeslání více než jednoho balíčku, přímo nabídne.

 9. Během cca 1 hodiny dostane zásilka přiděleno sledovací číslo.

 10. Následující pracovní den je zásilka doručeno konečnému adresátovi.

 11. Celý přepravní proces a jeho stav je možné sledovat v sekci Fler doprava.

Časté dotazy ke službě Fler doprava

1. Je možné službu využít pro platbu na dobírku?

Aktuálně ne, ale plánujeme službu dobírky v další fázi.

2. Kolik stojí poslání jednoho balíčku?

Doručení zásilky kurýrem je 96,- Kč více informací v podmínkách služby.

3. Jaká přepravní společnost doručuje zásilky?

Konkrétního přepravce určuje provozovatel služby ComGate a.s., aktuálně pro Fler.cz přepravuje zboží společnost GEIS CZ s.r.o.

4. Může si službu aktivovat každý prodávající?

Je třeba splnit podmínky uvedené v podmínkách služby. Zejména podmínku: Prodávající musí mít řádně a včas uhrazeny minimálně 3 faktury provizí či doplňkových služeb a nesmí mít žádnou z faktur pro Fler s.r.o. po splatnosti.

Není tedy možné jako úplně nový prodávající službu využívat. Je však možné aktivovat službu pro propojené profily jiného ověřeného profilu.

5. Jak mohu rychle kontaktovat dopravce?

V případě, že jste objednali přepravu a chcete znát podrobnosti přepravy, které nelze vyčíst z našeho informačního systému, volejte přepravní společnost GEIS (aktuálně na tel.: 951 277 777 nebo e-mailem: info@geisparcel.cz). Pro komunikaci s přepravní společností si připravte si číslo zásilky (nezaměňovat s číslem Fler objednávky).

6. Mohu objednat Fler dopravu i mimo objednávku z Fleru?

Ano, je to možné, cena této služby je 100,- Kč, je možné objednat podle počtu odeslaných běžných Fler objednávek. Služba se vám automaticky zpřístupní zde (tlačítko "Objednat Fler dopravu extra"). 

7. Jak zruším odeslanou objednávku Fler dopravy?

Zrušení (storno) je možné v detailu objednávky dopravy. Storno je možné vždy jen v den objednání do 23.00 hodin. Poté již jen přes náš e-mailový kontakt.

8. Jak správně zabalit křehké zboží?

Podrobný popis naleznete v tomto dokumentu.

9. Pokud je uznána reklamace, jak se vrací peníze?

V případě, že dojde ke škodní události (ztráta nebo zničení zboží) a reklamační proces proběhne kladně ve prospěch zasilatele, bude částka za škodní událost uhrazena společnostní ComGate a.s. na účet prodávajícího. Ten je poté povinen částku za zboží vrátit nakupujícímu (pokud nenahradil škodu nakupujícímu zasláním nového zboží). Podrobnější popis procesu naleznete zde.

10. Do jakých zemí je možné poslat zásilku?

V současné době pouze do ČR.

Máte další dotaz?

Napište nám v diskusi k tématu Fler dopravy nebo přímo na kontakt.

Podmínky užití služby Fler doprava

1. Definice služby

Fler doprava je zprostředkovatelskou službou, která umožňuje objednateli (registrovanému prodávajícímu na Fler.cz) využívat smluvní přepravy kusových zásilek společnosti ComGate a.s. za cenově i systémově výhodných podmínek.

Fler s.r.o. není samotným přepravcem kusových zásilek, pouze zprostředkovatelem, a přijmutím podmínek užití vstupuje objednatel (prodávající na Fler.c.z) do smluvního vztahu se společností ComGate a.s., a přepravního vztahu se společností, která fyzicky zásilky přepravuje (aktuálně GEIS CZ s.r.o.). Přijmutím podmínek užití a využitím přepravních služeb ComGate a.s. prodávající přijímá také všeobecné podmínky samotného přepravce (aktuálně Všeobecné podmínky GEIS CZ s.r.o.).

Společnost Fler s.r.o. umožňuje skrze informační a objednávací systém na stránkách Fler.cz objednávat na dálku přepravní služby společnosti ComGate a.s., čímž se Fler s.r.o. stává zprostředkovatelem této služby.

2. Komu je služba určena

Fler doprava je služba určena prodávajícím Fler.cz, kteří splňují podmínky pro užití služby. Podmínky pro užití služby se mohou měnit a společnost Fler s.r.o. není povinna o změně podmínek objednatele předem informovat.

Služba je aktuálně dostupná prodávajícím splňující tyto podmínky:

 • Prodávající musí mít splněny všechny finanční závazky vůči společnosti Fler s.r.o., žádné finanční závazky nesmí být po splatnosti.
 • Prodávající musí mít řádně a včas uhrazeny minimálně 3 faktury provizí či doplňkových služeb.

V případě, že prodávající nesplní některou z podmínek pro užití služby, může být prodávajícímu tato služba pozastavena nebo trvale znepřístupněna. Službu nelze nárokovat a Fler s.r.o. si vyhrazuje právo rozhodnout o povolení či zamítnutí využití této služby a to i v případě, že prodávající splňuje podmínky pro užití služby.

3. Úhrada za služby

Úhrada za služby náleží vždy zprostředkovateli (Fler s.r.o.) v rámci pravidelného měsíčního vyúčtování provizního systému Fler.cz. Zprostředkovatel následně vyrovnává své závazky vůči smluvní společnosti ComGate a.s.

Ceny přepravních služeb jsou předem definovány a jsou součástí informačního systému Fler.cz. Objednávkou přepravy kusových zásilek souhlasí objednatel (prodávající na Fler.cz) s nabízenou cenou a tuto cenu bez výhrad přijímá.

4. Objednávka přepravy kusových zásilek a informační systém

Objednávka přepravy je vyřizována vždy elektronicky, pomocí informačního systému Fler.cz v rámci systému Fler objednávek a na dalších místech informačního systému Fler.cz. Objednávky není možné vyřizovat jinou cestou (telefonicky, písemně apod.).

Informační systém Fler.cz zajišťuje plné propojení s Fler objednávkami a nabízí snadno dostupné a jednoduché objednání služby.

Přeprava každé objednávky je trasována a přístup k informacím o stavu zásilky je dostupný v informačním systému Fler.cz. 

5. Reklamace objednávky

!!! Nepřebírejte zásilku, která je viditelně z vnějšku poškozená. Zásilku máte právo před dopravcem rozbalit a zkontrolovat. V případě potíží ihned sepište s dopravcem reklamační protokol. !!!

Reklamace objednávky přepravy kusových zásilek učiněných pomocí informačního systému Fler.cz je prodávající povinen uplatnit u zprostředkovatele služby ComGate a.s. takto:

Reklamaci je nutné podat do 3 dnů od doručení zásilky, tzn. neprodleně ohlásit a to buď:

 • pomocí reklamačního formuláře na stránce Fler.cz (pomocí tlačítka "Reklamace zásilky" na stránce objednávky nebo zde)

který předá podklady dopravci.
Reklamační protokol je v případě odeslání přes reklamační formulář odeslán v kopii do e-mailu nakupujícího.

K reklamačnímu řízení je potřeba zaslat:

 • číslo zásilky (naleznete na stránce Fler dopravy, v případě použití formuláře je zasláno automaticky)
 • popis poškozeného zboží, počet kusů
 • fotografie poškozeného balíku, zboží, adresního štítku, případně označení "křehké"
 • doklad o prodeji (případně výpis z objednávky s cenou zboží)

Back-office společnosti Comgate a.s. následně informuje o výsledku reklamace.

V případě uznání reklamace (škodní událost) musí prodávající zaslat:

 • fakturu za škodní událost ("Nádhrada škody na zásilce")
 • čestné prohlášení o nákladech na výrobu nebo pořízení zboží

Zboží je pojištěno až do výše nákladů na výrobu zboží. Nákladovou cenou zboží se rozumí výrobní cena zboží bez ušlého zisku, vícenákladů, smluvních pokut, penále apod., což je limitováno výší max 70% prodejní ceny zboží.

Doba doručení není dopravcem garantována a v případě opoždění zásilky není možné reklamovat cenu zboží

Zprostředkovatel služby Fler s.r.o. není zodpovědný za reklamační proces.

6. Cena služby

Aktuální ceny balíkové přepravní služby Fler doprava jsou platná od 1.7.2017. Provozovatel si vyhrazuje právo na úpravy cen.

Ceny pro doručení po ČR
-------
Doručení zásilky kurýrem: 96,- Kč (aktuální cena od 1.11.2019)

Cena obsahuje:

 • doručení obvykle do druhého pracovního dne (dopravce však nemůže garantovat tento termín dodání)
 • telefonní kontakt před doručením
 • dva pokusy o doručení
 • možnost sledování pohybu zásilky
 • pojištění zásilky do 50 000 CZK (nákladová cena zboží bez DPH)
 • avizace (SMS, email, telefon) o čase doručení zásilky
 • cena obsahuje palivový a mýtný příplatek

Pokuty za chybně zabalené nebo nadrozměrné zásilky
-------
Pokuta ve výši: 130 Kč / ks (aktuální cena od 1.11.2019)

Další podmínky

 • Maximální povolený rozměr balíkových zásilek kurýrního dopravce - max. rozměry jednoho nákladového kusu: 2x šířka + 2x výška + délka < 3 m; pro jednotlivé rozměry platí: max. šířka 0,8m; max. výška 0,6m; max. délka 2m
 • Zboží nesmí být charakteru spadajícího pod úmluvu ADR.
 • Ceny jsou uvedeny včetně DPH.
 

Pokud je uznána reklamace přepravy, jak probíhá reklamační proces?

V případě, že dojde ke škodní události (ztráta nebo zničení zboží) a reklamační proces proběhne kladně ve prospěch zasilatele (viníkem je dle podmínek VOP přepravní společnost), bude odpovídající částka za škodní událost uhrazena společnostní ComGate a.s. na účet prodávajícího (zasilatele). Prodávající je povinen částku za zboží vrátit nakupujícímu nebo zaslat nové zboží. 

Škodní události proplácí dle VOP dopravce a následně provozovatel služby (ComGate a.s.) na účet zasilatele (prodávajícího) a to v nákladových cenách zboží (VOP, bod 9. odst. i). Nákladovou cenou zboží se rozumí výrobní cena zboží bez ušlého zisku, vícenákladů, smluvních pokut, penále apod., což je limitováno výší max 70% prodejní ceny zboží.

Proces je následující:

1) Vystavené dokumenty prodávajícím:

 • Prodávající vystaví společnosti ComGate a.s. řádnou fakturu (může pokračovat pod normálním číslem fa v řadě). Faktura bude obsahovat položku Náhrady škody na zásilce, např. takto:

  “Fakturujeme vám náhradu škody k zničené/ztracené zásilce XY”.
  Interaktivní faktura (ve formátu pdf).

  Uvedená cena musí odpovídat nákladové ceně na výrobu zboží bez DPH a to bez ušlého zisku a bez nákladů na dopravu a balné. K tomu doloží Fler fakturu nebo jinou fakturu, jak zboží nakupujícímu fakturoval.
  Pokud  byl poškozen např. jen jeden kus z celé zásilky, faktura bude jen na tento jeden kus.

 • Prodávající vystaví čestné prohlášení, kde potvrdí, že fakturovaná cena za škodní událost odpovídá nákladové ceně na výrobu zboží.

2) ComGate a.s. tuto škodu uhradí na účet prodávajícího. Škoda je uhrazena v termínu do 30 dnů od uznání reklamace.

V případě, že prodávající vrací nakupujícímu peníze (nevyrobil nové zboží, které prodávajícímu pošle jako náhradu), pak:

3) Prodávající vystaví Opravný daňový doklad (měl by mít zpravidla novou číselnou řadu - doporučujeme nezařazovat do běžné číselné řady faktur). Tento opravný daňový doklad bude obsahovat položku ve smyslu:

“Opravný daňový doklad k fa. č. XY z důvodu zničeného/ztraceného zboží”.

Cena bude uvedena jako záporná hodnota (např. -1.280,-) a bude svojí výší korespondovat s již vydanou fakturou nakupujícímu.

4) Na základě tohoto opravného daňového dokladu pošle prodávající nakupujícímu částku za zboží na jeho účet.

5) Cena za dopravné (dle aktuální ceny fakturované Fler s.r.o. za Fler dopravu) se odečítá z běžné následující fakturace provizí na Fler.cz

 

 

Všeobecné podmínky GEIS CZ s.r.o.

Předmětem těchto Všeobecných obchodních podmínek (dále jen VOP) je závazek zasílatele - společnosti Geis Parcel CZ s. r.o., že vlastním jménem na účet příkazce obstará přepravu zásilky z určitého místa (místo nakládky) do jiného určitého místa (místo vykládky) a případně i obstarat nebo provést úkony s přepravou související a příkazce se zavazuje zaplatit za tyto (zasílatelské) služby zasílateli odměnu, a to za podmínek dále stanovených těmito VOP. Aktuální znění VOP včetně aktuálních ceníků je uveřejněno na internetových stránkách společnosti zasílatele: www.geis-group.cz. Tyto VOP tvoří nedílnou součást každé zasílatelské smlouvy uzavřené mezi výše uvedeným zasílatelem a příkazcem. Závaznost zasílatelské smlouvy nastává přijetím objednávky (resp. zasílatelského příkazu) příkazce zasílatelem, účinnost zasílatelské smlouvy pak nastává převzetím zásilky zasílatelem nebo jím pověřeným dopravcem. Zasílatelská smlouva i objednávka příkazce (resp. zasílatelský příkaz) musí mít písemnou formu. VOP stanovují práva a povinnosti zasílatele a příkazce, které nejsou upraveny písemnou zasílatelskou smlouvou. Znění písemné zasílatelské smlouvy má přednost před zněním těchto VOP. Písemná zasílatelská smlouva - jejímž předmětem je zajišťování opakujících se přeprav - je považována za smlouvu rámcovou, přičemž jejím dílčím plněním je obstarání přepravy dle každé individuální objednávky (zasílatelského příkazu). Zasílatel je oprávněn provést změny VOP i ceníků, přičemž je povinen tyto změny oznámit příkazci formou zveřejnění nových VOP nebo ceníků na www.geis-group.cz a to nejpozději 14 dnů před nabytím jejich účinnosti. V případě individuálních ceníků zasílatel změnu oznámí příkazci formou emailového sdělení. Změny VOP, všech ceníků, poplatků apod. je příkazce oprávněn odmítnout a z tohoto důvodu zasílatelskou smlouvu vypovědět, avšak nejpozději do jednoho týdne od nabytí účinnosti. Příkazce a zasílatel se dohodli, že příkazce se zavazuje průběžně sledovat internetové stránky zasílatele a seznamovat se s jejich aktuálním zněním, včetně znění VOP a ceníků apod., nejméně však jednou týdně. Není-li v písemné zasílatelské smlouvě uvedeno jinak, prohlašuje příkazce, že je s aktuálním zněním VOP a ceníků dobře seznámen a vyjadřuje s nimi souhlas podáním objednávky (zasílatelského příkazu), resp. zásilky k přepravě. V těchto VOP (zasílatelské smlouvě) lze aplikovat ustanovení § 2474 OZ, kdy zasílatel vstupuje do postavení dopravce. 

1. Definice produktu (nabízených přepravních služeb) 

K přepravě jsou přijímány zásilky splňující dále uvedené rozměrové a hmotnostní limity. Max. rozměry jednoho nákladového kusu: 2x šířka + 2x výška + délka (větší nebo rovno) 3 m, pro jednotlivé rozměry platí: max. šířka 0,8 m; max. výška 0,6 m; max. délka 2 m (neplatí pro zásilky se službou „Doručení na výdejní místa – Geis Point; viz bod 6). Min. rozměry jednoho nákladového kusu u mezinárodních zásilek: min. šířka 0,11 m; min. výška 0,01 m; min. délka 0,15 m. Hmotnost do 50 kg (neplatí pro zásilky se službou „Doručení na výdejní místa – Geis Point; viz bod 6). Místa odeslání a doručení zásilek leží na území České republiky a dále na území států, kde jsou nabízeny služby Geis Parcel CZ s. r. o. Příkazcem, odesílatelem, nebo příjemcem zásilky může být jedině právnická osoba, zejména obchodní korporace a veřejnoprávní korporace nebo podnikatel dle ust. § 420 a násl. OZ s přístupnou stálou provozovnou a stanovenou provozní dobou. V případě přeprav v rámci České republiky a dalších vybraných států (viz www.geis-group.cz) může být příjemcem zásilky i fyzická osoba. V případě, že je zásilka doručována na soukromou adresu příjemce – fyzické osoby - jedná se o tzv. režim B2C. Pro režim B2C platí další ustanovení uvedená v těchto VOP níže. 

2. Z přepravy jsou vyloučeny následně uvedené zásilky: 

a) přesahující rozměrové a hmotnostní limity uvedené v bodě č. 1 VOP 

b) které nejsou manipulovatelné třídícími technologiemi používanými v balíkové přepravě (válečkové dráhy, pásové dopravníky atd.) 

c) v lesklé nebo černé folii, zásilky bez pevného ochranného obalu, zásilky balené v dřevěných přepravkách, bednách či na paletce, v kufrech s uchy a přezkami, v plastových/kovových bednách, zásilky balené v pytlích nebo vacích, zásilky balené pouze v igelitu či strečové folii, v tubusech nebo rolích, v sudu, plechovce nebo kanystru, zásilky spojené z více kusů v jeden celek 

d) obsahující zboží mající mimořádně vysokou cenu, jako jsou například drahé kovy a výrobky z nich, umělecké a starožitné předměty, sbírky, bankovky, mince, cenné papíry, směnky, kreditní karty apod. 

e) u kterých chybí potřebné údaje o odesílateli nebo příjemci (nebo - v režimu B2C - chybí-li telefonický kontakt na příjemce/fyzickou osobu nebo tento není funkční) 

f) obsahující zboží, které není chráněno, zabaleno nebo zajištěno způsobem odpovídajícím jeho hmotnosti, tvaru, vlastnostem či povaze (charakteru) nebo obsahující zboží, které by mohlo poškodit ostatní zásilky nebo by mohlo poškodit přepravní a dopravní techniku zasílatele či dopravce anebo by mohlo být samo touto použitou technikou poškozeno nebo zboží, které by mohlo ohrozit život, zdraví nebo majetek zasílatele nebo dopravce, resp. jejich pracovníků. Toto ustanovení platí i tehdy, kdyby se tyto vlastnosti nebo povaha (charakter) zásilky, nedostatečnost či nevhodnost jejího obalu nebo jejího zajištění apod. projevily až během přepravy zásilky, resp. po jejím fyzickém převzetí zasílatelem nebo dopravcem. Zvolení způsobu dalšího nakládání s takovou zásilkou plně náleží zasílateli nebo jím pověřenému dopravci. V těchto případech platí, že příkazce bez výhrad uznává oprávněnost jednání zasílatele nebo jím pověřeného dopravce a to včetně úplnosti, dostatečnosti a nezpochybnitelnosti důkazních prostředků (zejm. fotodokumentace) poskytnutých příkazci zasílatelem nebo jím pověřeným dopravcem v takovéto věci. Toto ustanovení platí, nebude-li dohodou stran stanoveno jinak 

g) obsahující zboží podléhající řízenému teplotnímu režimu, rostliny, lehce zkazitelné zboží (např. zkazitelné potraviny), živá zvířata a organismy, lidské či zvířecí orgány a ostatky, odpad, nebezpečné látky, zbraně, munice, drogy nebo zboží podléhající zákazu dovozu/vývozu nebo jakémukoliv omezení či embargu 

h) obsahující věci a látky, které jsou s ohledem na svůj charakter v obchodním odvětví zasílatelských nebo přepravních služeb považovány za nevhodné k obstarání nebo k provedení přepravy a jsou nebo mohou být z přepravy vylučovány. Eventuální přeprava takových věcí a látek podléhá individuálnímu schválení zasílatele 

i) zásilky s dobírkou (COD) přesahující celkem částku 200.000 Kč. Zásilky s dobírkou vyšší než 200.000 Kč mohou být přijaty k přepravě jen s písemným souhlasem zasílatele (za písemný souhlas se zde považuje i emailové sdělení) 

j) zásilky určené přímo do vlastních rukou 

k) u mezinárodních přeprav zásilky obsahující potraviny, alkohol, zboží podléhající veterinární a fyto-kontrole, zboží na celní záznam nebo zboží přepravované na ATA-karnet, zboží s omezením pro zasílání leteckou přepravou, zásilky zasílané na dobírku (COD) a/nebo nevyplaceně (EXW) - označení EXW zde není označením Dodací doložky ve smyslu INCOTERMS - a zásilky s nebezpečným zbožím dle Úmluvy ADR a IATA DGR. 

3. Obvyklá doba přepravy 

Ve vnitrostátní přepravě jsou standardní zásilky doručovány zasílatelem (resp. jím pověřeným dopravcem) v obvyklé přepravní době – tj. do 18:00 hod. následujícího pracovního dne po dni převzetí zásilky k přepravě. Mezinárodní zásilky jsou doručovány dle aktuálních obvyklých přepravních dob nabízených Geis Parcel CZ s. r. o., eventuálně po ukončení celního řízení ve státu příjemce. Obvyklou přepravní dobou se rozumí doba, kdy zasílatel zpravidla doručí příjemci zásilku, nenastanou-li zvláštní nebo neočekávané situace v průběhu obstarávání nebo provádění přepravy. Obvyklá přepravní doba nemusí být dodržena, pokud příkazce nebo příjemce zásilky nedodá (nebo nedodá včas) zasílateli doklady nebo informace potřebné k obstarání nebo provedení přepravy, celního odbavení, doručení zásilky nebo předá-li příkazce k přepravě zásilku vyloučenou z přepravy, resp. nejsou-li splněny podmínky obsažené v těchto VOP nebo nejsou-li dodrženy konkrétní pokyny zasílatele či provádějícího dopravce. 

 4. Podmínky pro převzetí zásilek k přepravě 

V souladu s ustanovením § 1744 OZ jsou zásilky zasílatelem (resp. jím pověřeným dopravcem) přebírány k obstarání (resp. provedení) přepravy na základě akceptace: elektronické objednávky (viz www.geis-group.cz) nebo písemné (emailové) objednávky příkazce nebo mohou být vyzvedávány na základě dohody obou stran pravidelně, a to v provozní době zasílatele v pracovní dny mezi 8:00 – 18:00 hod. Příkazce se zavazuje k tomu, že zásilka bude připravena k přepravě v okamžiku přistavení vozidla k odesílateli a dále k tomu, že převzetí zásilky příjemcem proběhne ihned po přistavení vozidla se zásilkou k příjemci. V opačném případě není zasílatel povinen nakládku či vykládku zásilky obstarat, přičemž má nárok na náhradu nákladů prokazatelně jemu nebo jím pověřenému dopravci v této souvislosti vzniklých. Pokud se příkazce se zasílatelem nedohodnou jinak, zasílatel si vyhrazuje právo nepřevzít k přepravě zásilky výrazně převyšující průměrný denní počet zásilek za období předchozích 3 měsíců. Písemná (emailová) objednávka musí obsahovat datum nakládky, přesnou adresu místa nakládky (vyzvednutí) a místa vykládky (doručení) zásilky, telefonní kontakt na odesílatele, určení plátce přepravy včetně jeho úplné identifikace a všechny další údaje nezbytné pro obstarání a provedení přepravy. Objednávka musí být učiněna nejpozději v pracovní den před požadovaným dnem nakládky (vyzvednutí). Zásilku může příkazce také podat k přepravě přímo v příslušné pobočce zasílatele, a to v pracovní dny od 9:00 do 19:00 hod. 

Každý dílčí nákladový kus zásilky je příkazce povinen: 

a) Opatřit přesnou adresou odesílatele a příjemce (adresou pro fyzické doručení - ne např. P. O. Box nebo fakturační adresou, kde příjemce fyzicky nesídlí nebo nepřijímá zásilky) včetně správného PSČ - případně doplněnou o jméno kontaktní osoby a její telefon - uvedenou vždy na největší straně zásilky. 

b) Opatřit - je-li příjemcem zásilky fyzická osoba (režim B2C) - nejen přesnou adresou příjemce, ale zároveň vždy také funkčním telefonickým kontaktem na tuto fyzickou osobu. 

c) Opatřit každý dílčí nákladový kus zásilky čárovým kódem zasílatele, a to na největší straně zásilky. 

d) Zajistit - u mezinárodních zásilek - předání veškerých dokumentů potřebných k celnímu odbavení zásilky zasílateli, přičemž příkazce nese odpovědnost za správnost a úplnost těchto dokumentů a za eventuální škody v tomto důsledku zasílateli či třetím osobám vzniklé. Zasílatel ani dopravce nemají za povinnost kontrolovat úplnost a správnost těchto dokumentů. 

e) Zbavit (odstranit) - u opakovaně použitých přepravních obalů - veškeré předchozí přepravní štítky, nálepky a jiné informace, které by mohly znemožnit, ohrozit nebo zkomplikovat doručitelnost zásilky. Nebo je povinen jiným způsobem zajistit, aby tyto nebyly patrné. V případě nedodržení tohoto ustanovení je zasílatel oprávněn účtovat příkazci smluvní pokutu až do výše 1000 Kč za každé takové nedodržení. 

f) Zabalit a zajistit tak, aby jeho obsah byl plně zabezpečen proti poškození a pohybu, aby jeho obal umožňoval bezpečnou manipulaci a poskytoval dostatečnou ochranu pro běžnou přepravu a manipulaci, a to včetně manipulací používaných při sběrných přepravách a manipulací na válečkové dráze. 

g) Opatřit označovacími etiketami náležícími k nabízeným službám (nabízeným přepravním službám). 

5. Doručení zásilky a její převzetí příjemcem 

Místem doručení zásilky se rozumí místo, které je jako místo doručení určeno pro konkrétní zasílatelem nabízenou službu. Není-li místo doručení zásilky určeno jinak, pak se jím rozumí místo (adresa), kde je zásilka od zasílatelem pověřeného dopravce fyzicky převzata příjemcem. Převzetí zásilky od zasílatele (jím pověřeného dopravce), je příjemce povinen potvrdit do dokladu zasílatele (zejm. Doručovacího listu), který mu za tímto účelem bude předložen řidičem. Na tomto potvrzení příjemce uvede hůlkovým písmem své příjmení a svůj vlastnoruční podpis, ke kterému případně připojí otisk firemního razítka (pokud s ním disponuje). 

U režimu B2C může být zásilka doručena i tak, že může být předána osobě starší 18 let zdržující se v době doručení na udané adrese doručení zásilky, přičemž tato osoba je povinna mimo splnění povinností příjemce zásilky (viz odst. výše) uvést do Doručovacího listu i svůj vztah k osobě příjemce zásilky (např. syn, manžel apod.). Obdobným způsobem mohou být doručovány i zásilky COD (viz bod 7). Zasílatel nenese žádnou odpovědnost za případné újmy způsobené příkazci, příjemci nebo dalším osobám, které by snad vznikly v důsledku výše uvedených způsobů doručení. 

Zasílatel akceptuje změnu dispozic týkající se doručení zásilky (včetně jejího přeposlání) výhradně od příkazce, a to pouze písemně (emailem). Příkazce je povinen uhradit zasílateli náklady spojené se změnou dispozic. 

6. Nabízené přepravní služby 

a) Garantované doručení* 

Přeprava se službou „Garantované doručení“ znamená, že zasílatel obstará doručení zásilky na území ČR následující pracovní den po vyzvednutí zásilky u odesílatele. V případě, že není možné uskutečnit doručení zásilky následující pracovní den, zasílatel o této skutečnosti informuje příkazce (sms / email). V případě, že zásilka nebude doručena příjemci následující pracovní den, a přitom k jejímu nedoručení nedošlo chybou nebo opomenutím příkazce, nepřevzetím zásilky příjemcem nebo v důsledku dalších okolností vylučujících odpovědnost zasílatele ve smyslu příslušných ustanovení OZ nebo těchto VOP – pak nebude zasílatel příkazci účtovat přepravné. 

b) Doručení do 12 hodin* 

Přeprava se službou „Doručení do 12 hodin“ znamená, že zasílatel obstará doručení zásilky v dopoledních hodinách následující pracovní den po vyzvednutí zásilky u odesílatele. Tato služba je zajišťována pouze na území s vybranými PSČ, jejichž seznam je uveden na www.geis-group.cz. Při nedoručení zásilky v daném čase bude zasílatel pokračovat v jejím doručení a zásilku doručí jako standardní zásilku. Při nedoručení zásilky v dopoledních hodinách následující pracovní den (po vyzvednutí zásilky u odesílatele) bude účtováno příkazci přepravné jako u standardní přepravy zásilek. 

c) Doručení příjemci – fyzické osobě (režim B2C)* 

Tato služba představuje doručování zásilek na soukromé adresy (fyzických osob) v rámci České republiky a do dalších vybraných států (viz www.geis-group.cz). Nejedná se však o doručování zásilek mezi jednotlivými fyzickými osobami – nepodnikateli (srov. bod 1 těchto VOP). Příjemci (fyzické osobě) bude avizováno chystané doručení zásilky. Zásilky přepravované v režimu B2C může příjemce přesměrovat na výdejní místa (viz služba „Doručení na výdejní místo – Geis Point“). Přesměrování je možné pouze u zásilek splňujících podmínky pro výdejní místa. Pro přesměrování zásilky je k dispozici webová aplikace umístěná na www.baliky.cz. 

d) Doručení na výdejní místo – Geis Point* 

Přeprava se službou „Doručení na výdejní místo - Geis Point“ znamená, že zasílatel obstará doručení zásilky na výdejní místo na území České a Slovenské republiky určené příkazcem/odesílatelem nebo příjemcem. Seznam výdejních míst je uveden na www.geispoint.cz . Podmínkou je splnění rozměrových a hmotnostních limitů pro tuto službu. Max. rozměry jednoho nákladového kusu: 0,8m x 0,6m x 0,42m; hmotnost do 15kg. V případě, že zásilka přesahuje velikostní a hmotnostní limity pro danou službu, bude zasílatel dále pokračovat v jejím doručení a zásilku doručí v režimu B2C. V takovém případě bude účtováno příkazci přepravné jako u přepravy zásilek v režimu B2C. Pokud příjemce zásilku nevyzvedne do 7 kalendářních dnů od jejího uložení, bude automaticky vrácena odesílateli. 

Služba zahrnuje avízo o odeslání a doručení zásilky. 

Službu „Doručení na výdejní místo - Geis Point“ je možné kombinovat se službou dobírka (COD). 

e) Telefonickou avizací* se rozumí kontaktování příjemce v den doručení doručujícím řidičem. 

f) Elektronické dokumenty k zásilce* 

Tato služba představuje možnost k zásilkám připojit elektronické dokumenty, které zasílatel vytiskne a při doručení je předá příjemci. V případě požadavku ze strany příkazce zajistí zasílatel potvrzení dokumentů příjemcem při doručení zásilky. Potvrzené dokumenty budou následně naskenovány a uloženy na internetových stránkách zasílatele. 

Jiné avizace a služby*: 

Avízo o doručení zásilky – příkazce si může objednat sms / email avízo o doručené zásilce. 

Avízo o problematické zásilce – příkazce si může objednat sms / email avízo o zásilce, která nebyla doručena. 

Služba P. O. D. – příkazce si může objednat doklad o doručení zásilek. Tento doklad mu bude automaticky poslán na určenou emailovou adresu. 

Služba Doručení do rukou zletilé osoby – zasílatel obstará doručení zásilky s touto službou pouze osobě starší 18let. 

*Tyto služby mohou využít jen zákazníci s datovým přenosem. 

Pojištění zboží 

Na základě písemné dohody mezi zasílatelem a příkazcem zasílatel zprostředkuje pojištění k zásilce na příkazcem deklarovanou cenu zboží (pro takové případy platí pojistné podmínky uveřejněné na www.geis-group.cz). Cena přepravného se v takovém případě zvýší o poplatek za pojištění. Příkazce je povinen pojistnou hodnotu zásilky deklarovat na předávacím protokolu zasílatele a v něm na k tomu určeném místě. Poruší-li příkazce tuto povinnost, pak zasílatel pojištění zboží neobstará. Službu pojištění zboží zasílatel zprostředkovává u zásilek s hodnotou nad 50.000 Kč. V případě, že příkazce využívá datový přenos, pak se způsob sjednání této služby řídí bodem 10 těchto VOP. 

Při uzavírání pojištění zboží u zásilek s hodnotou nad 500.000 Kč je příkazce povinen pojištění se zasílatelem sjednat písemně, a to nejpozději jeden pracovní den před předáním zásilky k přepravě. V tomto případě příkazce hodnotu zásilky do protokolu zasílatele již neuvádí. Formulář pro obstarání tohoto individuálního pojištění je k dispozici na www.geis-group.cz. 

7. Zásilky na dobírku (COD) 

Příkazce může u vnitrostátních přeprav a mezinárodních přeprav do vybraných států (viz www.geis-group.cz) požadovat doručení zásilky příjemci formou dobírky (COD). Zásilky na dobírku je příkazce povinen označit k tomu určenými čárovými kódy zasílatele. Hodnotu dobírky (u mezinárodní zásilky ve měně státu doručení), včetně variabilního symbolu platby, je příkazce povinen vyznačit do protokolu o převzetí zásilky, jehož formu stanovuje zasílatel. Na jinou formu objednání servisu COD nebude zasílatel brát zřetel. V případě, že příkazce využívá datový přenos, řídí se způsob objednání služby dle bodu 10 těchto VOP. Doběrečnou částku může příjemce uhradit platební kartou (v případě, že zasílatel nabízí tuto službu v místě doručení zásilky) nebo v hotovosti. Částku za vybranou dobírku se zasílatel zavazuje převést na účet příkazce uvedený v zasílatelské smlouvě do 7 pracovních dnů po doručení zásilky. Jestliže to bude v dané fázi přepravy možné, zasílatel může akceptovat žádost o změnu výše doběrečné částky (max. však do hodnoty 10.000 Kč) u již doručované zásilky, avšak podanou výhradně příkazcem a pouze písemně. Příkazce je povinen uhradit zasílateli náklady spojené se změnou doběrečné částky. Zasílatel nenese žádnou odpovědnost za případné újmy způsobené příkazci, příjemci nebo dalším osobám, které by snad vznikly v důsledku výše požadovaného. V případě eventuálního nesplnění některé z výše uvedených povinností příkazcem, zasílatel negarantuje splnění svých závazků a ze strany příkazce si vymiňuje úhradu eventuálně vzniklých nákladů. Cena za obstarání výše uvedeného servisu COD se řídí ceníkem zasílatele. 

Úhrada platební kartou – služba je dostupná pro všechny zásilky s COD doručované na území České republiky a do vybraných států, ve kterých zasílatel tuto službu nabízí (vyjma zásilek doručovaných na výdejní místo). Po individuální písemné dohodě lze službu aktivovat pouze u příkazcem vybraných zásilek s COD, případně službu zcela deaktivovat pro všechny odeslané zásilky. Službu úhrada platební kartou mohou využít jen zákazníci s datovým přenosem. Při platbě doběrečného platební kartou bude příkazci kromě ceny za službu COD účtován i poplatek za platbu kartou, který se řídí ceníkem zasílatele. 

8. Úplata za obstarání přepravy a provedení úkonů s přepravou souvisejících 

Příkazce se zavazuje k úhradě přepravného a ostatních služeb a poplatků spojených s přepravou, kterou si objednal u zasílatele. Příkazce bere na vědomí, že zasílatel má zástavní právo k zásilce ve smyslu § 2481 OZ, event. § 2571 OZ a že v případě nezaplacení přepravného je zasílatel oprávněn postupovat podle § 1359 a násl. OZ (ve smyslu ustanovení § 1360 a násl. OZ se zasílatel jako zástavní věřitel dohodl s příkazcem jako zástavním dlužníkem, že zástavní věřitel může zástavu prodat jiným způsobem než ve veřejné dražbě), popřípadě započítat vzájemné pohledávky ve smyslu platných ustanovení OZ. V případě nedoručitelnosti zásilky, v případě odmítnutí zásilky příjemcem nebo při neexistenci příjemce, budou vzniklé vícenáklady (např. na zpětné doručení zásilky, doručení v jiné než obvyklé době doručení, za likvidaci zásilky, skladné, apod.), předepsány k úhradě příkazci, který se tyto zavazuje dle pokynů zasílatele bez výhrad uhradit. Není-li výslovně stanoveno jinak (v písemné zasílatelské smlouvě), pak platí, že veškeré úhrady, poplatky, náklady, vícenáklady, škody apod. související s obstaráváním či prováděním přepravy, u kterých se předpokládá nebo je obvyklé, že je uhradí příjemce – budou (v případě, že je příjemce neuhradí) bez výhrad uhrazeny příkazcem. Pro tyto případy se podpůrně použije ustanovení § 1769 OZ. Přepravné a ostatní služby a poplatky s přepravou spojené jsou splatné při převzetí zásilky k přepravě. V přepravném jsou zahrnuty dva pokusy o doručení zásilky. Příkazce může požadovat úhradu přepravného příjemcem v hotovosti při doručení zásilky (EXW). Tuto službu je příkazce povinen vyznačit do protokolu o převzetí zásilky, jehož formu stanovuje zasílatel. Na jinou formu objednání servisu EXW nebude zasílatel brát zřetel. Odmítnuté či nedoručitelné zásilky jsou zaslány zpět příkazci do sedmi pracovních dnů po prvním pokusu o doručení a příkazce je povinen provést úhradu přepravného, stejně tak i u zásilek, kde příjemce odmítne uhradit v hotovosti přepravné (EXW) či dobírku (COD). V případě odmítnutí úhrady přepravného anebo ostatních služeb a poplatků spojených s přepravou příjemcem, neexistuje-li příjemce, příjemce odmítl převzít zásilku či zásilku nelze doručit z důvodů nezaviněných zasílatelem nebo jím pověřeným dopravcem - se příkazce zavazuje odmítnuté úhrady uhradit zasílateli při doručení vrácené zásilky hotově, pokud se příkazce se zasílatelem nedohodnou jinak. U zásilek označených odesílatelem EXW nelze poskytovat případnou množstevní slevu uplatňovanou u příkazce. Jestliže by nebylo obstarání přepravy zásilky příkazcem (odesílatelem) deklarováno jako režim B2C, ale ve skutečnosti se o takovou přepravu jednalo, má zasílatel bezvýhradní právo na doúčtování ceny dle platného ceníku pro přepravu v režimu B2C, eventuálně dalších prokazatelných souvisejících nákladů. 

U přeprav s povinným celním řízením je příkazce vždy odpovědný za úhradu nákladů spojených s celním odbavením zásilky, pokud je tento úkon na základě příslušného zákona nebo příkazcem požadován. Dále je příkazce povinen uhradit zasílateli veškeré náklady spojené s celním odbavením zásilky (úkony proclení, clo, daně apod.), pokud tyto náklady odmítne uhradit příjemce. 

Přepravné a ceny ostatních služeb se vypočítávají dle aktuálního základního nebo individuálního ceníku zasílatele. Individuální ceník tvoří nedílnou součást zasílatelské smlouvy. V případě, že zasílatelská smlouva není písemně uzavřena, platí aktuální základní ceník zasílatele pro danou přepravu (přepravní službu). Tento ceník je v aktuální verzi uveden na internetové adrese: www.geis-group.cz. Eventuální konkrétní cenová nabídka (kalkulace) učiněná zasílatelem příkazci se může stát individuální cenou (event. ceníkem) platnou pro konkrétního příkazce až nabytím účinnosti písemné zasílatelské smlouvy, jejíž bude takový individuální ceník přílohou. Do doby nabytí účinnosti písemné zasílatelské smlouvy platí standardní/základní (bezslevová) cena (resp. bezslevový ceník) zasílatele pro konkrétní nabízenou přepravní službu. V případě, že se jedná o změnu předchozího již účinného individuálního ceníku, pak původní individuální ceník pozbývá platnosti dnem nabytí účinnosti nového individuálního ceníku. 

Veškeré cenové nabídky jsou platné 60 dnů od data předložení, není-li v nabídce uvedena jiná doba platnosti. 

Přepravné uvedené v ceníku zasílatele je přepravným za každý jeden nákladový kus. Pro stanovení přepravného je při určování hmotnosti rozhodující hmotnost zjištěná na automatické váze zasílatele. Pokud bude na automatické váze na pobočce zasílatele zjištěna jiná hmotnost zásilky, než je její hmotnost uvedená v objednávce (zasílatelském příkazu), pak si zasílatel vyhrazuje právo na změnu výpočtu přepravného takové zásilky, a to i bez vyrozumění příkazce. Rovněž při zjištění jiných rozměrů zásilky, než je uvedeno v objednávce (zasílatelském příkazu), si zasílatel v případě leteckých zásilek vyhrazuje právo na úpravu účtování přepravného zásilky dle zjištěného objemového přepočtu i bez předchozího vyrozumění příkazce. Dojde-li k eventuální přepravě zásilky přesahující hmotnostní limit, max. povolené rozměry zásilky nebo zásilky nedostatečně či nevhodně zabalené, pak si zasílatel vyhrazuje právo na úpravu účtování přepravného zásilky a na účtování eventuálních dalších v této souvislosti vzniklých nákladů, a to i bez vyrozumění příkazce. V těchto případech nemusí být zasílatelem dodržena běžná doba přepravy. 

Příkazce je oprávněn reklamovat údaje a částky uvedené na faktuře vystavené zasílatelem za přepravu zásilek a další služby, nejpozději však je povinen tak učinit do 30 dnů od data doručení faktury příkazci. Pokud příkazce reklamuje výši fakturované částky po více jak 30 dnech a zároveň požaduje finanční vyrovnání (kladný rozdíl mezi chybně fakturovanou částkou a částkou, která měla být správně fakturována) po uplynutí této lhůty, má zasílatel právo smluvní pokuty vůči příkazci rovnající se výši požadavku na finanční vyrovnání. 

Pokud není v rámci zasílatelské smlouvy smluveno jinak, účtuje zasílatel příkazci navíc ke každé přepravě zásilky následující příplatky: 

a) Palivový příplatek, jehož aktuální výše je uveřejněna každý měsíc na www.geis-group.cz. Palivový příplatek se liší pro vnitrostátní, mezinárodní silniční a mezinárodní letecké přepravy. Tento příplatek je kalkulován z netto ceny přepravy (bez DPH) dle platného ceníku zasílatele bez zahrnutí dalších poplatků. 

b) Mýtné, jehož aktuální výše je uvedena na www.geis-group.cz. 

9. Garance a reklamace 

Za škody vzniklé při obstarávání přepravy a při provádění vnitrostátní přepravy (provádí-li tuto sám zasílatel jako dopravce - tzv. vlastní vstup zasílatele) zasílatel odpovídá a má náhradovou povinnost výhradně na základě a v rozsahu uvedeném v těchto VOP. 

V případě, že zasílatel neobstarává, ale sám provádí mezinárodní přepravu jako dopravce (tzv. vlastní vstup zasílatele), pak se jeho odpovědnost řídí příslušnými ustanoveními smluv o přepravě věci (např. Úmluvou CMR). 

Místem převzetí zásilky zasílatelem se rozumí místo fyzického převzetí (nakládky, vyzvednutí) zásilky zasílatelem nebo dopravcem, kterého zasílatel k tomuto pověřil. 

Zasílatel neodpovídá za škodu: 

a) kterou nemohl odvrátit ani při vynaložení odborné péče v zasílatelských službách obvyklé nebo kdy porušení jeho povinností bylo způsobeno okolnostmi vylučujícími jeho odpovědnost, 

b) vzniklou v souvislosti s přepravou zásilky, která mu byla předána v rozporu s ustanoveními obecně závazných předpisů nebo těchto VOP, 

c) způsobenou příkazcem (odesílatelem) nebo příjemcem zásilky, 

d) způsobenou vadným nebo nedostatečným obalem či zabezpečením zásilky, resp. nevhodným způsobem balení či zajištění zásilky, 

e) způsobenou neoznačením nebo chybným či nedostatečným označením zásilky dle bodu č. 4 VOP, 

f) vzniklou při spojení více kusů zásilek v jeden celek s jedním čárovým kódem, 

g) způsobenou vadou či vlastnostmi zásilky nebo její přirozenou povahou, byť se některá z nich projevila až během přepravy zásilky, 

h) vzniklou v době, kdy zásilka nebyla v moci zasílatele, 

i) přímou, nepřímou nebo následnou (včetně vícenákladů, ušlého zisku, smluvních pokut, penále apod.) vzniklou jako důsledek poškození, zničení či ztráty zásilky nebo v důsledku nedodržení obvyklé přepravní doby, resp. pozdního dodání zásilky. 

Oprávněná osoba je povinna reklamovat zjištěné vady a uplatňovat právo na náhradu škody u zasílatele písemnou formou a to neprodleně po zjištění vady, nejpozději do 30 dnů od ukončení přepravy. Na pozdější reklamace nebude brán zasílatelem zřetel. Zasílatel reklamaci vyřídí do 30 dnů od data uplatnění řádné a kompletní reklamace. Doba vyřízení reklamace se prodlužuje o dobu, kdy je věc šetřena státními institucemi (Policie, Celní správa, apod.) nebo odborným (soudním) znalcem, případně pojišťovnou. Příkazce je povinen zajistit, aby byla zásilka při jejím převzetí vizuálně prohlédnuta příjemcem. Zjevnou škodu na zásilce je příjemce povinen zapsat při převzetí zásilky do Doručovacího listu zasílatele. Zasílateli musí být dána možnost se osobně přesvědčit o rozsahu a druhu škody, přičemž další manipulace s poškozenou zásilkou musí být provedena podle pokynů zasílatele. Není-li zde stanoveno jinak, zasílatel neodpovídá za dopravce a případné nároky vůči dopravcům uplatňuje zasílatel vlastním jménem a na účet příkazce. Při uplatňování nároků vůči dopravci je příkazce zavázán zasílateli k součinnosti (zejména k poskytování dokladů týkajících se zásilky jako podkladů pro uplatňování nároků vůči dopravci - např. dokladů o ceně zásilky apod.). Nároky vůči dopravcům se řídí příslušnými předpisy platnými pro smlouvy o přepravě věci. 

V případě poškození, zničení či ztráty zásilky vzniklé při obstarávání přepravy, jakož i v případě zásilky převzaté zasílatelem k přepravě či k úkonům s přepravou souvisejících nebo v případě, že zasílatel provádí vnitrostátní přepravu sám jako dopravce, je náhradová povinnost zasílatele za škodu vzniklou na zásilce podle těchto VOP omezena max. částkou 50.000Kč na jeden přepravovaný nákladový kus označený čárovým kódem zasílatele. Při příkazcem prokázané škodě na zásilce vzniklé jejím pozdním dodáním má zasílatel náhradovou povinnost nejvýše do celkové výše konkrétního přepravného za příslušný pozdě dodaný nákladový kus. Při uplatnění práva na náhradu škody u zasílatele je příkazce (oprávněná osoba) povinen jednoznačným způsobem nevzbuzujícím pochybnosti, doložit věrohodnými písemnými důkazy rozsah vzniklé škody. Příkazce plně odpovídá za jakoukoliv škodu vzniklou zasílateli nebo dopravci, pokud by předal k přepravě zásilku vyloučenou z přepravy (viz bod 2 VOP) nebo zásilku nesplňující či porušující požadavky vyplývající z těchto VOP, a to včetně jakýchkoliv nákladů eventuálně v této souvislosti zasílateli nebo dopravci vzniklých. Eventuálně takto zasílateli nebo dopravci vzniklé náklady (např. likvidace zboží) je příkazce povinen na základě výzvy oprávněného bezodkladně uhradit. Zasílatel ani jím pověřený dopravce neodpovídají oprávněným osobám za škody vzniklé v souvislosti s přepravou zásilek, které by jim byly eventuálně předány v rozporu s ustanoveními obecně závazných předpisů nebo těchto VOP, přičemž tyto škody jsou zároveň vyňaty z jejich pojistného plnění. Zasílatel nepřebírá žádnou odpovědnost za zásilky podané k přepravě s čárovými kódy, které byly přiděleny příkazci nebo jím pověřenému subjektu a následně byly zneužity třetí osobou. 

Bude-li přepravovaná zásilka obsahovat zboží, které není nové (např. repasované zboží), bude při náhradě škody zasílatel vycházet z tzv. amortizačních tabulek pro příslušné zboží (viz www.geis-group.cz). U zásilek obsahujících zboží posílané do opravy bude jeho pořizovací cena uvedená na prodejním dokladu přepravovaného zboží vždy snížena o 20% a o příslušnou amortizaci. U zásilek obsahujících opravené zboží zasílané z opravy, bude z pořizovací ceny zboží odečtena jen amortizace dle amortizačních tabulek. Ustanovení tohoto odstavce platí, pokud není písemnou dohodou mezi příkazcem a zasílatelem stanoveno jinak. 

Zasílatel je oprávněn zásilku otevřít i bez souhlasu příkazce v případě: 

- kdy hrozí škoda na přepravovaném zboží, 

- kdy má zasílatel důvodné podezření, že zásilka obsahuje věc, kterou považuje za vyloučenou z přepravy, 

- kdy jí nelze dodat ani vrátit (zejm. v případě nedostatečných, nečitelných, chybějících, či jinak znehodnocených identifikačních údajů na zásilce). 

Dojde-li při přepravě ke ztrátě nebo zničení zásilky, zasílatel příkazce o škodě na zásilce neprodleně informuje. Hrozí-li na zásilce bezprostřední škoda nebo je-li důvodná obava, že další přepravou může dojít ke znehodnocení zboží, je zasílatel oprávněn, ve prospěch příkazce, zboží za cenu obvyklou odprodat. Výtěžek z prodeje je zasílatel povinen, po odečtení vynaložených souvisejících nákladů, vydat neprodleně příkazci přepravy. 

Práva z odpovědnosti za škodu na zásilce a reklamace služeb, včetně souvisejících úkonů, se v rámci vnitrostátních zasílatelských služeb promlčují vůči zasílateli uplynutím jednoho roku, přičemž promlčecí doba počíná běžet dnem doručení zásilky, anebo nebyla-li zásilka doručena, dnem, kdy měla být doručena. 

10. Zákazníci využívající datové přenosy 

Příkazce může využívat IT služeb zasílatele. Příkazce v takovém případě odpovídá za správnost a odeslání veškerých dat do IT systému zasílatele. V případě nedoručení dat (elektronické objednávky/zasílatelského příkazu) do IT systému zasílatele, zasílatel neodpovídá za příkazcem elektronickou formou objednané služby. Toto ustanovení platí i v případě, že byl zasílateli či jemu pověřenému dopravci v době svozu zásilky předán papírový formulář (objednávka/zasílatelský příkaz), ve kterém byly požadavky na služby zasílatele uvedeny. Pokud se neshoduje obsah dat (elektronické objednávky/zasílatelského příkazu) s obsahem papírového formuláře (objednávky/zasílatelského příkazu), má přednost elektronická forma objednaných služeb. 

11. Ochrana osobních údajů 

Smluvní strany se dohodly, že příkazce (nebo osoba s ním propojená v rámci těchto VOP, resp. zasílatelské smlouvy) může být zasílatelem, eventuálně jím pověřenou osobou, kontaktován v případě marketingové či reklamní akce, nabídky obchodní spolupráce, soutěží, oznámení či dotazu týkajícího se současné spolupráce či jiného oznámení nebo obchodního sdělení a to formou osobní, telefonickou, písemnou či elektronickou, nebo jinou formou kontaktu a souhlasí s použitím uvedených kontaktních údajů k marketingovým účelům zasílatele. 

12. Společná ustanovení 

Smluvní strany výslovně prohlašují, že ustanovení těchto VOP, která jsou odchylná od ustanovení občanského zákoníku, jsou takto ujednána vědomě odchylně a zároveň prohlašují, že dle jejich dobré víry a svědomí, tato odchylná ustanovení nejsou v rozporu s dobrými mravy, neporušují veřejný pořádek nebo právo týkající se postavení osob, včetně práva na ochranu osobnosti a jsou ujednána poctivě. 

Pokud se v těchto VOP uvádí zkratka OZ, má se na mysli občanský zákoník č. 89/2012 Sb. 

Eventuální prohlášení o neplatnosti některého z ustanovení těchto VOP nemá za následek jejich celkovou neplatnost. 

Fler doprava - otázky a odpovědi

Dopravu jsme objednali včera, kdy přijede kurýr?
Kurýr může dojet kdykoli během pracovního dne, měl by Vám předem zavolat a domluvit se.

Kurýr pro balík nepřijel. Co mám dělat?
Volejte přímo přepravce Geis na tel. 951 277 777. Připravte si číslo Geis zásilky. Obvykle Vás přepojí na Vaše svozové depo nebo Vám dají číslo na konkrétního kurýra, který má danou oblast na starosti. Na telefonní lince Geis je pořadník a linka může být vytížená. Přepojení na operátora obykle trvá několik minut.
Pokud si přejete svoz stornovat, je to možné na emailu doprava@fler.cz

Je možné posílat balíky přes Fler dopravu na Slovensko, kolik to stojí?
Na Slovensko zasílat nelze. Musíte zvolit jinou dopravu.

Jak mám zrušit objednanou dopravu?
Zrušení (storno) je možné v detailu objednávky dopravy. Storno je možné vždy jen v den objednání do 23.00 hodin. Poté již jen přes náš e-mailový kontakt doprava@fler.cz

Je možné posílat křehké zboží, jaký je příplatek?
Křehké zboží je možné posílat. Cena je jednotná pro všechny zásilky kromě dopravy extra (doprava bez Fler objednávky). Doporučujeme křehké zboží opravdu velmi dobře zabalit, protože pokud je zboží uvnitř krabice rozbité, ale obalový materiál při předání nejeví známky poškození, reklamaci přepravce neuzná. Krabici můžete opatřit nápisy - pozor křehké. Zboží ale musí být zabaleno tak, aby vydrželo pád z výšky až 80 cm.

Zboží se rozbilo/ztratilo. Kde podat reklamaci?
V objednávkách dopravy.

Můžu dodatečně změnit adresu, telefon...?
Dodatečné úpravy nejsou možné. Je třeba objednávku zrušit a objednat znovu. Zrušení objenávky na doprava@fler.cz

Zadali jsme špatně váhu zboží, co s tím?
Záměna kg/g je častá. Dodatečné úpravy nejsou možné. Váha je pouze orientační, pokud zásilka splňuje váhový limit 50kg, není třeba objednávku rušit.

Jak správně zabalit zboží zaslané přes Fler dopravu

Dodržujte pravidla balení zboží zasílané Fler dopravou. Chybně zabelené zboží nebo nadrozměrné zásilky jsou pokutovány dle aktuálního ceníku. Výše aktuální pokuty je 130 CZK za každou nadrozměrnou nebo chybně zabalenou zásilku.

1) Jak vypočíst maximální povolený rozměr jednoho nákladového kusu?

Maximální povolený rozměr:
2x šířka + 2x výška + délka musí být méně než 3 m
Pro jednotlivé rozměry platí: max. šířka 0,8m; max. výška 0,6m; max. délka 2m

2) Jaká je maximální přepravní hmotnost zásilky?

Fler dopravou je možné přepravit zásilku o maximální hmotnosti do 50 kg

3) Vyloučené zásilky / pravidla balení

Z přepravy jsou zcela vyloučeny uvedené zásilky:

 • v lesklé nebo černé folii
 • bez pevného ochranného obalu
 • balené v dřevěných přepravkách, bednách či na paletce
 • v kufrech s uchy a přezkami
 • v plastových / kovových bednách
 • balené v pytlích nebo vacích
 • balené pouze v igelitu či strečové folii
 • v tubusech nebo rolích
 • v sudu, plechovce nebo kanystru
 • spojené z více kusů v jeden celek

 
 

U opakovaně použitých přepravních obalů musí být odstraněny veškeré předchozí přepravní štítky, nálepky a jiné informace, které by mohly znemožnit nebo zkomplikovat doručitelnost zásilky.

Zpět na hlavní stranu nápovědy
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím