Nápověda

Prodej / Vkládání a úprava zboží

Jak správně vkládat fotografie?

Server Fler povoluje nahrávat fotografie pouze formátu JPG a to do velikosti 2 MB a rozměru 2200 x 2200 px. V případě, že se vám nedaří vložit fotografii, je možné, že máte fotografii větší. V tom případě ji před nahráváním zmenšete v některém z grafických editorů (zkuste třeba online editor zdarma Picnik).

Doporučená minimální velikost vloženého obrázku v prodejní sekci Fleru je 500 x 500 pixelů. Pokud je fotografie menší, dochází ke zvětšení obrázku a tím k jeho rozostření.

Proč se vložená fotografie ořezává do čtvercového formátu?

Systém je takto nastaven z důvodu grafické přehlednosti. Fotografie v nezměněném formátu se zobrazují až v detailu zboží. Při pořizování fotografie je tedy třeba s touto skutečností počítat.

Vložil jsem zboží, ale v kategorii ho nevidím. Jak to?

Aktuálně je zboží (v základním nastavení) řazeno podle tzv. aktualizace, což znamená, že základním kritériem pro řazení je "topování". Pokud chcete řadit zboží podle data vložení, změňte řazení použitím roletky v pravé horní části obrazovky.

Pokud vkládáte materiál (přeprodej zboží určeného ke kreativní činnosti, materiál, pomůcky, nářadí, literaturu apod.), pak má toto zboží výjimku - nezobrazuje se v sekci Všechno zboží. Materiál je však dostupný ve zboží konkrétního uživatele a také v kategorii Materiál.

Jak vyfotit výrobky?

Pokud chcete, aby vaše fotografie nakupující zaujala, věnujte jejímu pořízení zvýšenou pozornost. Doporučujeme vyfotit předmět kvalitním digitálním fotoaparátem, na bílém pozadí a v případě, že se jedná o malý předmět, použít funkci "Makro". Péči také věnujte dobrému světlu. Pokud před nahráním na Fler.cz oříznete fotografii do čtvercového formátu, bude výsledek ještě lepší.
Pokud je fotografie příliš rozmazaná nebo nekvalitní, může se stát, že toto zboží bude administrátorem staženo z prodeje.

Užitečné rady a tipy naleznete v sekci Magazín & TV.

Co jsou to Osobní kategorie?

Mimo řazení do běžných kategorií mohou prodejci řadit své zboží také do vlastních, uživatelsky definovaných kategorií. Tyto kategorie mohou prodejci vytvořit v sekci Můj profil > Prodej > Osobní kategorie nebo přímo ve vkládacím formuláři. Přiřazení zboží do kategorie je možné učinit dodatečně - editací zboží v sekci Moje zboží.

Lze stáhnout prodejní položku z nabídky? Za jakých podmínek?

Prodejní položku můžete kdykoliv skrýt (v případě, že ji nechcete aktuálně nabízet, ale v budoucnu ji budete znovu prodávat) nebo úplně smazat. Veškeré nastavení se provádí v sekci Můj prodej > Moje zboží. Po zvolení této kategorie vyberte konkrétní výrobek a poté se po pravé straně objeví tlačítka pro tyto akce (Skrýt zboží, Smazat zboží, Upravit zboží). Skrývání se nastavuje také automaticky, a to ve chvíli, kdy si zboží někdo objedná (je tedy vyprodáno). Pak má prodejce možnost zboží znovu vystavit (pokud stejné zboží znovu vyrobí) akcí Upravit > zaškrtnout "skladem" nebo zboží zcela smazat.

Existuje nějaké omezení ohledně počtu nabízených výrobků?

Limit neexistuje, každý prodejce může zobrazovat a nabízet tolik výrobků, kolik chce.

Mohu prodávat zboží na objednávku nebo dovolit zákazníkovi specifikovat např. barvu?

Ano, v současné době jsme vytvořili jednoduchý systém rezervací a bezpečné komunikace se zákazníkem. U každého zboží je možné zaslat dotaz, a tak může zákazník požádat o tvorbu zboží "na zakázku". Jakmile prodávající zboží vyrobí, vystaví jej k prodeji pod "rezervací". Takto vystavené zboží bude moci nakoupit pouze vámi zvolená osoba - tedy nakupující, který vás oslovil - a nikdo jiný.

Jak smazat cenu u prodaného zboží?

Jistě jste si všimli, že někteří prodejci mají u prodaného zboží místo ceny pouze hvězdičku. Vy můžete tuto cenu skrýt také, stačí jen smazat prodané zboží z vaší nabídky (klikněte na tlačítko Smazat v sekci Prodej > Moje zboží). I po smazání zůstane zboží stále v historii vašich obchodů i v prodaném zboží, jen ho již nebudete moci upravit a znovu vystavit k prodeji.

Další možností, jak skrýt ceny prodaného zboží, je zvolit nastavení "Skrývat všechny ceny prodaného zboží" v sekci Prodej > Prodejní informace. Ceny prodaného zboží uvidí již pouze samotný prodávající. Změnou tohoto nastavení budou ceny opět veřejně viditelné.

Klíčová slova

Klíčová slova jsou určena k slovnímu definování zboží a jsou využívána v systému hledání. Každý prodejce má právo vložit ke zboží 20 klíčových slov, které musí mít vztah k prodávanému zboží.

Je zakázáno vkládat klíčová slova, která nesouvisí s daným zbožím, nebo klíčová slova za účelem záměrné nesouvisející manipulace s výsledky vyhledávání (přezdívky konkurence, jedinečná slova a slovní spojení konkurence apod.).

Zpět na hlavní stranu nápovědy
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím