Kontakt Zboží
Hodnocení: (118) 100%
Nadšenci: 274
Aktivita: aktivní
Prodáno: 1040
Registrace: 11.11.2014
Město: Horní Kruty
Stát: ČR

Novinky

811753
3.6.2019 Nově mýdla s nižší gramáží - 100 g.Zatím levandulové, meduňkové, Provence a bez es.olejů, postupně budu doplňovat další.

 

  

     Vítejte v Mydlárně Nostalgie, ve světě mýdel, která jsou vyráběna pro jemnou péči o vaši pleť.

     Nabízená mýdla vyrábím metodou "za studena", která v mýdle uchovává maximum výživných látek obsažených v použitých surovinách. Metoda spočívá ve zmýdelňování - saponifikaci olejů a tuků hydroxidem sodným rozpuštěným ve vodě - z chemického úhlu pohledu se jedná o reakci kyselin (oleje, tuky) a zásad (hydroxid sodný), při které vzniká sůl mastných kyselin - mýdlo a glycerin. Vzniklý glycerin je přirozenou součástí mýdel, působí příznivě na pokožku, udržuje její přirozenou vlhkost. Část olejů, především těch vzácnějších, přidávám po skončení zmýdelnění, slouží jako vyživující složky.

     Výchozími surovinami jsou pouze rostlinné oleje a tuky,voda, hydroxid sodný, sušené bylinky (popř. další ingredience - skořice, káva).

     Další složku tvoří esenciální oleje, které dodávají mýdlům jemnou vůní a působí aromaterapeuticky - povzbuzují stav těla, mysli, duše.

     Receptury mýdel se snažím sestavit tak, aby si každý našel své oblíbené mýdlo. Každý druh mýdla vnímám jako celek a v recepturách se snažím o maximální sladění jednotlivých složek. V mé nabídce jsou tedy mýdla voňavá i mýdla bez esenciálních olejů, mýdlo bez obsahu palmového oleje, mýdlo zaměřené na zvláčnění pokožky, na péči o ruce atd.

     Všechny moje výrobky mají zhodnocení bezpečnosti SZÚ Praha, jsou notifikovány na Evropském portálu CPNP.

     Přeji vám chvíle pohody s mými výrobky a uvítám všechny připomínky k nim.

 

                           

 Na Fleru mne najdete také pod přezdívkou Venuše8.

 

/>TOPlist

     Nahlédněte do historie vzniku mýdla...

 

     Nejstarší známý důkaz o výrobě mýdla byl nalezen během vykopávek v Babylonu. Recept pochází z doby 2800 let před Kristem, byl objeven na hliněných tabulkách, kde bylo uvedeno, že se musí smíchat voda, louh a kassiový olej. Babyloňané mýdlo používali jako prostředek k urychlení hojení ran.

     O užívání mýdla ve starém  Egyptě je důkazů více. V papyrusu Ebers (Egypt, 1550 př.n.l.), se uvádí, že starobylí Egypťané se pravidelně koupali a používali k tomu mýdlo, vyrobené z tuků zvířat a rostlinných olejů.

     Řekové mají vlastní příběh o vzniku mýdla. Legenda praví, že na skále na ostrově Lesbos stával chrám, na jehož obětních hranicích byla zpopelňována zvířata k uctění olympských bohů. Kolem obětiště se hromadily vrstvy tuku z obětních zvířat se zbytky ohořelého dřeva a při dešti stékala tato žlutozelená hmota do řeky k úpatí hory, kam chodily ženy prát prádlo. Brzy si všimly, že prádlo se pere lépe a je čistější, když má voda v řece žluté zbarvení.

     Gaius Plinius ze starého Říma ve své encyklopedii Historia Naturalis uvádí, že mýdlo vynalezli Galové (galské slovo saipo, odtud sapo). Vyráběli ho z kozího oleje a popela, sloužilo však jako pomáda na vlasy. Teprve až řecký lékař Galenos z Pergamenu v roce 164 n.l. upozornil na čistící schopnost mýdla a mydlářství se stalo řemeslem.                                                               

     Arabové jako první vyráběli mýdla za pomoci hydroxidu sodného. Arabská mýdla byla parfémovaná a dokonce i barevná. Od začátku 7.století bylo mýdlo vyráběno v Palestině a jižním Iráku a vyváženo do celého Orientu a Evropy.

     Ve čtrnáctém století pronikly na trh výrobky mydlářů ze Španělska a Itálie. Jejich mýdla měla již mnohem lepší kvalitu než arabská mýdla. V 16.století se pak výroby ujímá i Francie. Střediskem produkce se stala Marseille, kde se vyrábělo bělené a parfemované kusové i tekuté mýdlo prvotřídní kvality. Dodnes je tento druh mýdel nazýván jako marseilleská mýdla. O výrobu mýdla se pokoušely i severní státy jako Anglie, Nizozemsko. Ty používaly při výrobě místo olivového oleje rybí tuk a kvalita mýdel byla poněkud horší. 

     U nás za dob Přemyslovců bylo mýdlo vyráběno podomácku, protože na českém trhu nebylo k dostání žádné mýdlo. Řemeslo mydlářství vzniklo až za vlády Lucemburků. V Praze roku 1464 byl založen cech mydlářů.  

 

 

Způsob dopravy
Zboží posílám zabalené v obálce s bublinkovou folií popř. v krabičce jako doporučené psaní, ev. doporučený balíček České pošty. Při objednávce více kusů je poštovné stanoveno dle ceníku České pošty (plus balné).
Obchodní podmínky

OBCHODNÍ PODMÍNKY

 1. Úvodní ustanovení

1.1. Kupující zasláním objednávky stvrzuje ,že souhlasí s níže uvedenými obchodními podmínkami, zejména byl poučen o možnostech odstoupení od smlouvy ve lhůtě 14 dnů od převzetí zboží.

1.2. Níže uvedené obchodní podmínky platí pro nákup u prodejce Mydlárna Nostalgie prostřednictvím internetového obchodu www.fler./Mydlárna Nostalgie Obchodní podmínky stanovují a upřesňují základní práva a povinnosti prodejce i kupujícího. Práva a povinnosti zde neuvedené se řídí občanským zákoníkem.

 1. Objednávka a uzavření kupní smlouvy

2.1. Kupní smlouva vzniká v okamžiku potvrzení objednávky zákazníkovi. Nakupující je o potvrzení objednávky informován přes  Fler systém, spolu se zasláním podkladů k platbě.

2.2. Konečné poštovné se může při potvrzení objednávky navýšit v závislosti na počtu objednaných položek nebo celkové hodnoty zásilky. O přijetí platby je kupující rovněž informován prodávajícím přes Fler systém.

2.3. Pokud platba nedojde prodávajícímu do 14 dnů od potvrzení objednávky, prodávající si vyhrazuje právo tuto objednávku stornovat.

 1. Dodání a převzetí zboží
 2. 1. Platbu za zboží hradí zákazník předem na bankovní účet prodávajícího, a to i v případě osobního předání.

3.2. Uvedená doba dodání zboží se počítá od data připsání platby na účet prodávajícího.

3.3. Zboží je odesíláno jako doporučená zásilka /doporučený balíček společností Česká Pošta v závislosti na velikosti a váze zásilky.

3.4. O odeslání zboží je kupující informován ve Fler systému pod číslem své objednávky.

3.5. Pokud kupující obdrží zásilku porušenou nebo nekompletní je povinen o této skutečnosti prodávajícího informovat neprodleně.

3.6.  Pokud si kupující zásilku na poště nevyzvedne a tato se vrátí zpět prodávajícímu, je kupující o této skutečnosti informován vnitřní poštou. Na náklady kupujícího je možné opětovné zaslání zásilky.

Pokud zákazník poštovné zaplatit odmítne, případně s prodejcem nekomunikuje, kupující mu vrátí peníze za zboží na účet, ze kterého platbu obdržel, a to do 14 pracovních dnů od obdržení nevyzvednuté zásilky. Peníze za poštovné prodávající kupujícímu nevrací.

 

 1. Odstoupení od smlouvy a vrácení zboží

4.1. Kupující má právo do 14 dnů od doručení zboží od smlouvy odstoupit a zboží vrátit (i bez udání důvodu).

4.2. Právo na odstoupení od smlouvy se z hygienických důvodů nevztahuje na zboží kosmetického původu. Kupující tedy nemůže vracet prodávajícímu kosmetické prostředky (mýdla, koupelové soli a další).

Kupující bere na vědomí, že dle ustanovení § 1837 OZ nelze mimo jiné odstoupit od kupní smlouvy o dodávce zboží, který byl upraven podle přání kupujícího nebo pro jeho osobu, od kupní smlouvy o dodávce zboží, který podléhá rychlé zkáze, jakož i zboží, který byl po dodání nenávratně smíseno s jiným zbožím, od kupní smlouvy o dodávce Zboží/výrobku v uzavřeném obalu, který kupující z obalu vyňal a z hygienických důvodů jej není možné vrátit.

4.3. Kupující je povinen před vrácením zboží o této skutečnosti prodávajícího informovat vnitřní poštou.

4.4. Zboží musí být vráceno nepoškozené, nepoužité a bezpečně zabalené tak, aby nedošlo k jeho poškození při přepravě. Zboží není možné vracet na dobírku. Prodávající si vyhrazuje právo neuznat odstoupení od smlouvy, pokud vrácené zboží neodpovídá původnímu stavu. Zboží zasílejte na adresu: Věra Doležalová, 281 46 Horní Kruty 95.

4.5. O obdržení zboží zpět je kupující informován vnitřní poštou, částka za zboží je kupujícímu vrácena do 14 pracovních dnů na účet, ze kterého bylo zboží uhrazeno.

V případě změny cen zboží, vrací prodejce nakupujícímu částku, za kterou bylo zboží zakoupeno v den potvrzení objednávky. Prodávající vrací prodejci peníze pouze za vrácené kusy zboží, nikoliv částku za poštovné.

4.6. Náklady spojené s dopravou vráceného zboží hradí kupující.

 1. Reklamace zboží
 2. 1. Ke každé objednávce je kupujícímu řádně vystavena faktura a zaslána společně se zbožím. Tento doklad slouží zároveň jako záruční list.

5.2. Záruka se nevztahuje na zboží, které je znehodnoceno jeho nesprávným skladováním či poškozeno nevhodným zacházením.  

5.3. O zahájení reklamace je nakupující povinen informovat prodejce před odesláním zboží písemně, např. vnitřní poštou, a to před odesláním zásilky. Náklady spojené s dopravou vráceného zboží hradí kupující.

5.4. Reklamace je prodejcem vyřízena nejpozději do 14 dnů od obdržení zboží zpět. O způsobu vyřízení reklamace je zákazník předem informován vnitřní poštou Fler systému.

 

 1. Ochrana osobních údajů

6.1. Prodávající prohlašuje, že veškeré osobní údaje nakupujícího jsou považovány za důvěrné, budou použity pouze pro interní potřebu, nebudou zveřejněny, poskytnuty třetí osobě, či jinak zneužity.

 

Tyto obchodní podmínky jsou platné a účinné od  2.2.2016. Odesláním objednávky zákazník potvrzuje, že si Obchodní podmínky přečetl, porozuměl jim a souhlasí s nimi.

 

Blog

Žádný záznam v blogu.

Fler Boxy

Fler kluby

Uživatel nevlastní žádný Fler klub.

Komentáře

 • 11889885Cingrlátka | 26.07.19 | 14:08

  Posílám pozdrav, děkuju za boxík a přeju báječné léto. Drink. Jana

 • 11548559Oxanka | 04.02.19 | 11:19

  Srdečně DĚKUJI... nečekaná radost..!!!Stydlivý úsměv SrdceŠtěstí

 • 11212138tvořivé ruce1 | 31.08.18 | 20:30

  ÚsměvPusa

 • 11191923Svět středověku | 21.08.18 | 21:33

  Zamilovaný pohled

 • 11162665Mufis | 07.08.18 | 15:13

  Levandule a rozmarýna je základ,to je faktStydlivý úsměv

 • 10957517tvorive ruce | 09.05.18 | 16:37

  ÚsměvPusaSvítíčko sluníDuhaKrásný den

 • 10933058tvořivé ruce1 | 29.04.18 | 22:14

  ÚsměvZdravím a moc děkuji.Pusa

 • 10898327černé náramky | 15.04.18 | 19:19

  krásný voňavý obchůdek! ať se daří! Duha

 • 10374677Bohu Bohu | 12.10.17 | 18:04

  TulipánŠtěstíSrdce

 • 10147159Pospiech | 23.07.17 | 10:37

  Děkuji Štěstí

Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím