Kontakt Zboží
Hodnocení: (653) 100%
Nadšenci: 805
Aktivita: aktivní
Prodáno: 1175
Registrace: 24.9.2009
Město: Ostrava-Poruba
Stát: ČR
Poštovné zdarma na objednávky od 300,- kč - platí do odvolání.

Novinky

871577
23.3.2020 Ode dneška do odvolání objednávky nad 300,- bez poštovného.

         

Dobrý den,

děkuji,že jste mně navštívili a snad se vám moje výtvory budou líbit Stydlivý úsměv.

Něco málo o mně.

Rozhodně nemůžu tvrdit, že mě tvoření chytlo už v dětství :-)  .Byla jsem spíše sběratelka.
Mezi mé poklady patřily ubrousky, pohledy, poštovní známky, plíšky (víčka) od piva a sodovek, obaly od žvýkaček a tuzexových čokolád a také nemohly chybět "Céčka".Na chatě jsem měla v různých plechovkách od kakaa a čaje i prázdné ulity od šneků - taky pěkná sbírka.
Jsem panelákové dítě a jelikož patřím mezi "Husákovy děti",  bylo nás na sídlišti habaděj a nepamatuji, že bychom se někdy nudily. 
Co se týče korálků, tak s těmi jsem si jako malá hrála u babičky. Měla jich plno a já se do nich motala a dělala ze sebe velkou dámu.
V pubertě jsem měla jiné zájmy než ruční práce...plést bych snad ještě dovedla - hladce a obrace, háčkovat umím akorát řetízek...no tenkrát jsem zvládla i trojitý a z éry paličkování mi zbyla už jen knížka. Vyšívat mne učila babi - křížkovým stehem, ale jelikož mě nutila, tak ze vzdoru jsem nevyšila jediný obrázek 8-). Ano, máma o mně říká, že jsem byla tvrdohlavá, ale v posledních letech je to se mnou lepší.
Pamatuji si, že první kamínek jsem si přivezla ve 4té třídě ze školy v přírodě z Jeseníků. Byl bílý, měl v sobě kousek slídy a dlouho jsem ho měla vystavený na poličce.
Okouzlení minerály nastalo až v dospělosti. 
Má tvorba začala u výroby stromečků štěstí a to z toho důvodu, že jsem zrovna potřebovala z konkrétního minerálu, nikde ho nesehnala a tak jsem si ho vyrobila.
                                 
Poté přišly na řadu ketlované náušnice.
K náušnicím je potřeba občas něco doplnit, proto jsem se pustila do výroby náramků, náhrdelníků a přívěšků.
V posledních letech se zabývám především pájením, nyní také zkouším techniku elektroforming (pokovování měďí-galvanizace/galvanoplastika) občas se věnuji ketlování a najdete u mne ještě nějaké obšité šutříky.
Pájené a pokovované šperky jsou originály, nikdy nevyrobím druhý zcela totožný.
Tvorbě se z větší části věnuji přes zimu, nebo když mám volný víkend a nedávám "sbohem městu".
Od jara do podzimu trávím ráda víkendy na chatě v Beskydech. Moje srdeční záležitost,kde mi společnost dělá mámina fenka a tam tvořím akorát tak na zahradě se sekačkou, pilou, rýčem atd.
 
  imageimage     
       
  
     
Jelikož obývám miniaturní byt,  pájím na kuchyňském stole a někdy je problém mezi všemi těmi kamínky, dráty a kleštěmi najít kousek místa na hrneček (ale když se chce, jde vše a i ten hrnek s cappuccinem se tam vejde ;-)).
  image   image

 

Fotím při denním světle a upravuji oříznutím a občasnou vinětací (zesvětlení okrajů fotky). Mějte na mysli,že můžete mít jinak nastaveny barvy na svém monitoru,tím pádem je možné,že výrobek se nebude 100% shodovat s realitou,což není chyba fotografie,ale vašeho nastavení barev.Na mém monitoru se barvy shodují s reálnou barvou daného výrobku Mrkáček.

Děkuji za Váš čas ♥.

Budu se těšit na Vaši další návštěvu.

Kamila L.

 

                  

           

         Sponka Zvu Vás také na můj druhý profil  Kami-material  Sponka                                     kde najdete materiál k dalšímu tvoření . 

                 Připínáček Pokud si objednáte z obou profilů najednou Připínáček                                                 platíte pouze jedno poštovné. 

      

  

 

      

                  Mé TOP nominace na titulce :  1   2

                                         

Pájené šperky jsou tvořeny z image bezolovnatého image cínu s příměsí stříbra nebo mědi.

Nejčastěji používám cín ve složení: 96,5 Sn / 3,0 Ag / 0,5 Cu (%)

 

Péče o pájené šperky:

Šperky ukládejte pokud možno do krabiček či šperkovnic, aby se předešlo jejich brzké oxidaci na vzduchu.

Veškeré šperky chraňte před stykem s chemickými přípravky - prostředky na mytí nádobí,EdP,EdT,tělové spreje,laky na vlasy,krémy atd.

U každého výrobku uvádím z jakých komponentů je vyroben...obecný kov,chirurgická ocel atd.

                 Na přání můžu upravit délku kůže-řetízku....

      Nově používám k ošetření proti oxidaci tenkou vrstvu laku -                                                  atestovaný bezbarvý lak.

                               !!! KÁMEN NENÍ LAKOVÁN !!!

Lakovány jsou pouze pocínované měděné dráty či plech.

VELIKOSTI PRSTÝNKŮ:

        

Vel. Průměr | Vel. Průměr | Vel. Průměr | Vel. Průměr | Vel. Průměr
36 11,5 | 45 14,3 | 54 17,2 | 63 20,1 | 72 22,9
37 11,8 | 46 14,6 | 55 17,5 | 64 20,4 | 73 23,2
38 12,1 | 47 15 | 56 17,8 | 65 20,7 | 74 23,6
39 12,4 | 48 15,3 | 57 18,1 | 66 21 | 75 23,9
40 12,7 | 49 15,6 | 58 18,5 | 67 21,3 | 76 24,2
41 13,1 | 50 15,9 | 59 18,8 | 68 21,6 | 77 24,5
42 13,4 | 51 16,2 | 60 19,1 | 69 22 | 78 24,8
43 13,7 | 52 16,6 | 61 19,4 | 70 22,3 | 79 25,2
44 14 | 53 16,9 | 62 19,7 | 71 22,6 | 80 25,5
BERAN
Ohnivý opál, Rubín, Rhodochrosit, Ametyst, Tygří oko, Červený jaspis, Karneol
BÝK
Růženín, Chryzokol, Avanturám, Záhněda, Měňavý opál, Malachyt, Aktinolit, Mechový achát, Karneol
BLÍŽENCI
Turmalín, Chalcedon, Mechový achát, Tygří oko, Akvamarín, Žlutý jaspis, Citrín, Zlatý topaz
RAK
Růženín, Labradorit, Měsíční kámen, Amazonit, Karneol, kalcit, Jantar, AvanturÍm, Chryzokol, Smaragd, Olivín
LEV
Chryzoberyl, Zlatý topaz, Citrín, Kunzit, Diamant, Dravit, Křišťál
PANNA
Heliotrop, Chrysopras, Ametyst, Rutil Turmalín, Charoit, Tygří oko, Citrín, Zlatý topaz
VÁHY
Serpentin, Smaragd, Jadeit, Malachit.Lapis lazuli, Jaspis, Heliotrop, Akvamarín, Magnezit, Turmalín, obsidián
ŠTÍR
Granát, Fluorit, Obsidián, Malachit, Chrysopras, Zoisit, Karneol, Hematit, Turmalín
STŘELEC
Lapis lazuli, Sodalit, Safír, Dolomit, Azurit, Malachit, Indigolit, Chalcedon
KOZOROH
Křišťál, Diamant, Onyx, Dumortierit, Morganit, Sluneční kámen, Turmalín, Malachit, Azurit
VODNÁŘ
Opál, Fluorit, Rybí oko, Zkamenělé dřevo, Aragonit, Magnezit, Akvamarín, Tyrkys, Amazonit, Topaz
RYBY
Akvamarín, Moldavit, Kunzit, Achát, Tyrkys, Ametyst, Fluorit, Opál, měsíční kámen
 
*******************************************************

ČAKRY:

Fialové a čiré kameny jsou kameny čisté mysli, koncentrace a také nadsmyslového vnímání.Například tyto drahé kameny: čirý křišťál a diamant, fialově zbarvený ametyst, čaroit, sugilit, purpurit či fialový fluorit. Fialově zbarvené a čiré kameny působí zejména v nejvyšším bodě naší hlavy a této čakře se říká korunní čakra. Při relaxaci můžete držet oblázek v dlani, či mít kameny ve své blízkosti, tak abyste je vnímali či na ně přímo viděli, při hlubší meditaci se dokonce doporučuje položit oblíbený kámen do místa čakry, tedy na nejvyšší bod vaší hlavy v oblasti temene.

Modře zbarvené kameny: lapis lazuli, sodalit, lazurit, safír, iolit a modré sokolí oko. Tyto kameny nám pomáhají harmonizovat mysl, utřídit si myšlenky a z nových poznatků vyvodit správné závěry. Modré drahé kameny působí nejlépe v oblasti čela, tedy čakře čela, které říkáme třetí oko. Zkuste při si při relaxaci položit nebo chvilku přidržet jeden ze zmiňovaných modrých kamenů ve středu čela.

Světle modře zbarvené kamenyakvamarín, chalcedon, tyrkys, modrý kalcit, chryzokol, měsíční kámen s modrými odlesky či larimar, působí zejména v oblasti hrdla, kde nám pomáhají k lepší komunikaci, zejména volit ty správná slova, vyvarovat se hrubých výrazů či proti zadrhávání. Působení těchto kamenů na oblast hrdla, kde se nachází taktéž čakra hrdla, nám pomáhá zlepšovat naše řečnické schopnosti a také zahání vše zlá slova, která nám vhání do úst podrážděnost, stres či únava.

Růžově zbarvené kamenyrůženín, rodochrozit, rodonit, kunzit, andský opál, morganit či růžový kalcit jsou kameny citu a lásky. Tyto kameny nejlépe působí v oblasti srdce, kde se nachází srdeční čakra a otevírají naši duši lásce a mateřskému citu bez sobeckých potřeb a předsudků.

Zeleně zbarvené kameny působí v oblasti srdce, ovšem spíše než k lásce, nás vedou k uklidnění, zejména harmonii a hlavně utišení stresu, s čím souvisí i kolísavý krevní tlak a onemocnění srdce. Zelené kameny:avanturín, malachit, zelený fluorit, jadeit, nefrit, olivín, smaragd, prehnit, zelený kalcit, chryzopras i chryzokol, na nás působí svoji zelenou barvou. Vezměte svůj oblíbený kámen do dlaně a představte si, jak se procházíte krásným lesem či přírodou plnou osvěžující zeleně. A už jste zkusili masáž spánků kamínky avanturínu?

Žluté kameny jsou pravé pro chladné podzimní a zimní dny, neboť jejich žlutavá záře vnáší do našich duší vitální slunce a prohřívá naši unavenou a smutnou mysl slunečními paprsky. Žlutě zbarvené kameny jsou kameny proti chmurám a depresím:citrín, jantar, zlatý topaz, žlutý fluorit, tygří oko, žlutý a zlatý kalcit i zlatavé krystalky sagenitu v křišťálu. Žlutě zbarvené kameny mají největší účinek v oblasti břicha a to konkrétně oblast pupku, kde se nachází čakra pupeční neboli čakra solaru plexu. Relaxací s oblíbeným žlutě zbarveným kamenem, doporučujeme zejména lidem, kteří mají kvůli stresu sklony k žaludečním neurózám, ale svěží žluté zbarvení těchto kamenů ocení všichni, komu chybí teplé pohlazení od sluníčka.

Oranžové kameny jsou kameny vitality a životadárné energie:karneol, ohnivý achát, sluneční kámen a oranžový kalcit-jsou kameny, které podporují kreativitu a energii. Tyto kameny působí zejména v oblasti pod pupíkem, tedy v místě tzv. sakrální čakry. Tyto kameny podporují chuť do života i veselou náladu.

Červeně a hnědě zbarvené kameny: granát, červený jaspis, rubín, tmavě červený karneol, hematit, tygří železo a býčí oko, podporují energii, vycházející ze samého nitra člověka. Této energii se říká kundalini a je velmi spjatá nejen s touhou po životě, ale také se sexuální touhou. Červeně zbarvené kameny působí v nejspodnější čakře, tedy čakře základu. Meditujte nebo jen relaxujte s kamenem položeným v klíně.

*******************************************************

Kritérií pro výběr kamene je několik. 

Můžeme se řídit PODLE DATA NAROZENÍ, kdy  každé znamení přiřazené své kameny.

Další možností je hledat kámen PODLE NEMOCI NEBO PROBLÉMU, který nás trápí a s nímž nám  pomoci.

 osobně preferuji výběr kamene PODLE OSOBNÍCH POCITŮ. Na každého člověka působí kámen jinak, proto je dobré rozhodovat se opravdu sám podle sebe. Jednomu člověku může kámen pomoci, na jiného ten samý nepůsobí vůbec, nebo  odlišné účinky.

*******************************************************

 ACHÁT-odvaha,síla,léčení,dlouhověkost,láska,ochrana,úrodnost půdy, uzemnění

ACHÁT mechový-posiluje zdraví

AKVAMARÍM-odvaha,klid,očištění,stres,strach

AMAZONIT-úspěch,klid,intuice,škodlivé záření

AMETRÍN-klid,ochrana,jas,očista,uvolnění

AMETYST-klid,duchovní síla,čistota,stres,sny,léčení alkoholismu,láska,ochrana,štěstí,odvaha

ARAGONIT-tiší vnitřní neklid,tiky a křeče,posiluje imunitní systém,dodává energii

ASTROFYLIT-klid,radost,štěstí,osobní rozvoj,zbavuje závislostí

AVANTURÍN-klid,příznivě působí na štítnou žlázu,udržuje rovnováhu krevního tlaku,ulevuje od migrén,posílení zraku

AZURIT-léčení,psychismus,věštění

BRAZILIT-učí říkat NE,kreativní kámen,uvolňuje nečistoty z organismu

CITRÍN-hojnost,štěstí,proti nočním můrám,léčení,odstraňuje negatovní energii

ČAROIT-síla,strach,stres,energie,spánek,očista,uvolnění

DUMORTIERIT-naděje,síla,vůle,klid,léčení

FLUORIT-rozvíjí ducha,deprese,sebedůvěra

GAGÁT- ochrana,síla,hojnost

GRANÁT-síla,ochrana,léčení,rituální práce

HELIOTROP-zastavení krvácení,vítězství,odvaha,bohatství,síla,obchod,léčení,ochrana

HEMATIT-léčení,uzemnění,ochrana,zlepšení paměti

CHALCEDON-štěstí,klid,radost,úspěch,ochrana,strach,deprese

CHIASTOLIT-štěstí,síla elementů,ochrana,realita

CHRYZOKOL-láska,moudrost,klid,meditace,léčení

CHRYZOPRAS-peníze,úspěch,štěstí,radost,přátelství,ochrana,léčení

JADEIT/NEFRIT-prosperita,peníze,ochrana,láska,dlouhověkost,moudrost, léčení

JANTAR-léčení,peníze,obchodní úspěch,síla,krása

JASPIS-pochopení,harmonie,štěstí,krása,ochrana,zdraví,léčení

KARNEOL-energie,klid,odvaha,sebedůvěra,výřečnost,ochrana

KŘIŠŤÁL-síla,ochrana,meditace,harmonie,léčení

KUNZIT-relaxace,klid,ochrana,uzemnění

KYANIT-ochrana,síla,proměna,esoterika,léčení

LARIMAR-meditace,klid

LEPIDOLIT-klid,štěstí,ochrana,láska,proti nočním můrám

LAPIS-LAZULI-uvolnění,duševno

MAGNEZIT-trpělivost

MALACHIT-ochrana,síla,klid,obchodní úspěch,láska

MĚSÍČNÍ KÁMEN-láska,ochrana,spánek,mládí,intuice,klid

NEBULA-meditace

OBSIDIÁN-sebevědomí,věštění,ochrana,uzemnění,klid

OLIVÍN/PERIDOT-ochrana,láska,štěstí,peníze

ONYX-ochrana,síla,sebedůvěra

OPÁL-štěstí,síla,peníze,krása,psychismus

PYRIT-ochrana,láska,štěstí,věštění

PERLEŤ-proti stresu

RODOCHROSIT-láska,klid,energie

RODONIT-dobrý přítel srdce,klid,jistota,rovnováha,láska

RUBÍN-síla,radost,ochrana,bohatství,odvaha,proti nočním můrám

RŮŽENÍN-láska,krása,uzdravování,trpělivost,životní energie

RYOLIT-meditace,radost,návrat do minulých životů

SAFÍR-láska,meditace,léčení,síla,peníze,prosperita

SELENIT-energie,smíření,klid

SLUNEČNÍ KÁMEN-zdraví,ochrana,radost,energie,sexuální energie

SMARAGD-láska,peníze,ochrana,mentální síly,léčení

SODALIT-čistota,meditace,koncentrace,klid,síla ducha,moudrost,léčení

SUGILIT-moudrost,léčení,spiritualita

TOPAZ-ochrana,peníze,láska,léčení

TURMALÍN-energie,klid,léčení,radost,obchod,peníze,láska

TYGŘÍ OKO-tvůrčí schopnosti,ochrana,energie,peníze,věštění,odvaha

TYRKYS-štěstí,přátelství,ochrana,láska,odvaha,peníze,léčení

UNAKIT-nezávislost,meditace,očista,duchovno,uzemnění

ZÁHNĚDA-ochrana,síla,uzemnění

*******************************************************

KAMENY,KTERÉ SE NABÍJEJÍ V NOCI(nejlépe za úplňku):

Ametyst, Růženín, Čaroit, Křemen, Smaragd, Malachit, Chryzokol, Chrysopras, Chalkolit, Granát, Heliotrop, Jaspis, Kunzit, Labradorit, Vltavín (Moldavit), Měsíční kámen (Selenit), Nefrit, Obsidián, Opál, Oranžový kalcit, Rodochrosit, Rubín, Sodalit, Topaz, Lapis-lazuli, Magnezit.

*******************************************************

ALERGIE: zirkon, akvamarín

ANGÍNA: smaragd, jantar 

ASTMA: jantar, tygří oko, malachit, akvamarín, sagenit, beryl, chryzoberyl, smaragd, ametyst, perla, zelený turmalín, lapis lazuli, safír, křišťál 

BODNUTÍ HMYZU: lapis lazuli

BOLESTI: safír, lapis lazuli, ametyst, křišťál, malachit, rubín, sagenit, sardonyx, achát, jantar, smaragd, záhněda, magnetit, turmalín 

BOLESTI BŘICHA: chryzoberyl, gagát

BOLESTI HLAVY: ametyst, křišťál, smaragd, zelený turmalín, modrý a zlatý topaz, lapis lazuli, jadeit, kunzit, magnetit, malachit, platina, achát, sardonyx, magnezit, hematit 

BOLESTI V KRKU: jantar, akvamarín, chryzokol, tyrkys 

BOLESTI KŘÍŽE: magnetit, zlatý topaz, safír 

BOLESTI MOČOVÉHO MĚCHÝŘE: hematit, gagát 

BOLESTI NERVŮ(neuralgie): ametyst, magnezit, lapis lazuli, diamant, akvamarín, karneol, korál, modrý topaz, jadeit 

BOLESTI ŠÍJE: akvamarín, magnetit 

BOLESTI UŠÍ: jantar, onyx, fluorit, stříbro, platina, diamant, safír 

BOLESTI ZAD: ametyst, adulár, křišťál, magnezit, hematit 

BOLESTI ZUBŮ: akvamarín, malachit, jantar, magnezit, gagát 

CÉVNÍ ONEMOCNĚNÍ: olivín, ametyst 

CUKROVKA: citrín, mechový achát, magnetit, malachit, ametyst, rodonit, diamant 

CYSTY: magnezit, spinel

DÝCHACÍ ÚSTROJÍ: pyrit, sagenit, citrín, akvamarín, tyrkys 

EKZÉM: avanturín, safír, akvamarín, křišťál, dipotas, korál, chryzoberyl, kočičí oko 

EPILEPSIE: smaragd, jaspis, zelený turmalín, achát, zlato, stříbro, měď, meteorit, pyrit, lapis lazuli, zlatý topaz, olivín, diamant 

HEMEROIDY: heliotrop, perla, topaz, smaragd, korál, diamant, červený jaspis 

HLASIVKY: chalcedon, jantar, tyrkys 

HOREČKA: jantar, topaz 

CHŘIPKA: smaragd, jadeit, zelený turmalín, topaz, měsíční kámen, gagát, fluorid, měď, beryl, zlato 

CHUDOKREVNOST: hematit, červený korál, turmalín, zlato, rubín, granát, magnetit, heliotrop, červený jaspis 

IMPOTENCE: rubín, granát, karneol, magnezit, topaz 

INFEKCE: jantar, karneol, ametyst, turmalín, smaragd, stříbro, malachit, záhněda, rubín, obsidián, achát, sardonyx 

JÁTRA: akvamarín, topaz, jaspis, jantar, hematit, beryl, sugilit, modrý zirkon, heliotrop, magnetit, smaragd, hyacint 

KAŠEL: jantar, sagenit, akvamarín, topaz, azurit 

KOLIKA: červený korál, křišťál, rubín, jadeit, malachit 

KOŽNÍ ONEMOCNĚNÍ: avanturín, akvamarín, granát, topaz, achát, kočičí oko, safír, sardonyx, hyacint, kalcit, ametyst, modrý zirkon, onyx, křišťál 

KREVNÍ TLAK-nízký: magnetit, rubín, červený korál, topaz 

KREVNÍ TLAK-vysoký: lapis lazuli, safír, sodalit, hematit, smaragd, jadeit 

KRVÁCENÍ Z NOSU: heliotrop, karneol 

KŘEČE: měď, rubín, malachit, adulár, magnetit, křišťál, modrý zirkon, beryl, hematit, karneol 

KŘEČE ŽALUDKU: chryzoberyl

LEDVINOVÉ KAMENY: jadeit, smaragd, diamant, červený jaspis, ametyst 

LEDVINY: křišťál, nefrit, ohnivý opál, karneol, heliotrop, safír, adulár, citrín, tygří oko, diamant, jadeit, růžový korál, červený jaspis, heliotrop, olivín 

LEUKÉMIE: hematit, bronz, měď, diamant, obsidián, sagenit, opál, rubín 

LUPY: diamant 

MENSTRUACE bolestivá: malachit, chryzokol, opál, křišťál, měsíční kámen, korál, lapis lazuli, rubín 

MENSTRUACE nepravidelná: adulár, turmalín meloun, gagát 

MIGRÉNA: ametyst, křišťál, jadeit, fluorit, smaragd, gagát, avanturín 

MOČOVÉ KAMENY: heliotrop, jaspis, diamant 

MOČOVÝ MĚCHÝŘ: jadeit, jaspis, korál, heliotrop, zirkon, malachit, magnetit, jantar, gagát, stříbro, červený jaspis, diamant 

MRTVICE: lapis lazuli, olivín, diamant, jaspis 

NÁDORY: safír, tyrkys, ametyst, křišťál, smaragd, hematit 

NADVÁHA: malachit, ametyst, lapis lazuli, tyrkys 

NACHLAZENÍ: perla, akvamarín, zelený turmalín, sagenit 

NECHUTENSTVÍ: zlatý topaz, smaragd 

NEPLODNOST: červený a černý korál, adulár, zlatý topaz, oranžový safír, jadeit, karneol 

NEURÓZA: turmalín, turmalín v křišťálu, olivín, zlatý topaz, safír, lapis lazuli, chalcedon 

NEVOLNOST v těhotenství: růžový turmalín, stříbro, ametyst, jaspis 

OBRNA: prehnit 

OČI: smaragd, onyx, akvamarín, malachit, mechový achát, safír, olivín, chryzoberyl, magnetit, adulár, jantar, křišťál, hematit, tyrkys, rubín, tygří oko, avanturín, zlato, rodochrozit 

OPARY: avanturín, jadeit, granát, lapis lazuli 

OTOKY: adulár, lapis lazuli, zelený turmalín, chryzokol 

OTRAVA: malachit, achát, diamant, chalcedon, heliotrop, hyacint, smaragd, karneol, rodochrozit 

PÁLENÍ ŽÁHY: chryzokol, smaragd 

PARKINSONOVA NEMOC: rodonit, rodochrozit, fluorit, malachit 

PÁTEŘ: zlatý topaz, citrín, magnetit, labradorit 

PLÍCE: tyrkys, sagenit, modrý zirkon, akvamarín, křišťál, zlato, pyrit, jantar, rodonit 

POCENÍ: křišťál, safír 

POCENÍ NOHOU: ametyst 

POHLAVNÍ NEMOCI: ametyst, zirkon, granát 

POHLAVNÍ PUD-povzbuzení: granát, rubín 

POMOČOVÁNÍ: nefrit, jantar 

POPÁLENINY: ametyst, chryzokol, malachit, perla, rubín, jadeit, křišťál, zelený kalcit, jantar 

POROD A TĚHOTENSTVÍ:: jadeit, chryzopras, heliotrop, jaspis, achát, hyacint, opál, smaragd, chryzokol 

POTENCE: achát, perla, beryl 

PROSTATA: hematit, magnezit, achát 

PRŮJEM: křišťál, beryl, magnetit, granát, černý turmalín, smaragd 

PŘECHOD: oboustranně ukončený křišťál 

RAKOVINA: turmalín meloun, záhněda, křišťál, safír, olivín, rodochrozit 

REVMA: malachit, karneol, černý turmalín, jantar, magnetit, zlato, chryzokol, smaragd, olivín, granát, magnezit, jadeit, sardonyx, azurit 

SENNÁ RÝMA: perla, zirkon, topaz 

SKLERÓZA: rodonit, rodochrozit, růžrnín, lapis lazuli, turmalín, malachit 

SLEZINA: onyx, topaz, modrý zirkon, malachit, hyacint, červený jaspis, hematit, heliotrop, olivín, azurit, křišťál 

SLINIVKA BŘIŠNÍ: hyacint, malachit, onyx, modrý zirkon, jaspis, heliotrop, ametyst 

SLIZNICE: karneol, korál 

SLUCH: onyx, jaspis, sarder 

SPÁLA: měď 

SPALNIČKY: perla, tyrkys, modrý topaz 

SRDCE: rubín, růženín, granát, kunzit, aventurín, malachit, zelený, růžový a modrý turmalín, chryzopras, tyrkys, mechový achát, chryzokol, smaragd, hyacint, safír 

STŘEVNÍ ONEMOCNĚNÍ: olivín, jantar, červený jaspis, heliotrop, hyacint, citrín, jadeit, opál, žlutý jaspis 

STRNUTÍ ŠÍJE: akvamarín, chryzokol, hematit, magnetit 

SVRAB: onyx 

ŠEDÝ ZÁKAL: malachit, křišťál, tyrkys 

ŠTÍTNÁ ŽLÁZA: sagenit, korál, akvamarín, chryzokol, křišťál, chalcedon, jantar, rodonit 

TĚHOTENSTVÍ ohrožené: rubín, chryzokol 

VAJEČNÍKY: červený jaspis 

VLASY: lapis lazuli, achát, onyx, kunzit, hematit, safír, avanturín, jantar, opál, malachit 

VŘEDY: tyrkys, safír, hematit, ametyst, křišťál, smaragd, růžový a zelený turmalín, chryzokol 

VYČERPÁNÍ: rubín, granát, perla, zelený turmalín, zlatý topaz 

VYRÁŽKA: lapis lazuli, křišťál, akvamarín, avanturín 

ZÁCPA: olivín, citrín, topaz, rubín, smaragd, rodochrozit 

ZÁNĚTY: zelený turmalín, modrý a fialový spinel, malachit, modrý topaz, lapis lazuli, granát, rubín, perla 

ZÁVRATĚ: modrý turmalín, křišťál, diamant, jantar, safír 

ZDUŘENÍ ŽLÁZ: akvamarín, avanturín, křišťál 

ZLOMENINY: magnezit, kalcit 

ZVRACENÍ: smaragd, onyx, safír, korál, perla, chryzopras, lapis lazuli, jantar 

ŽALUDEK: heliotrop, beryl, olivín, jantar, smaragd, perla, akvamarín, křišťál, adulár, růženín, amazonit, hyacint, sugilit, jadeit, perla, červený jaspis, onyx, gagát 

ŽLOUTENKA: diamant, magnetit, jadeit, měď, korál, citrín, jantar, lapis lazuli, křišťál, kalcit 

ŽLUČNÍK: měď, žlutý a červený jaspis, chalcedon, hyacint, jantar, křišťál, diamant, sugilit, smaragd, magnetit 

ŽLUČNÍKOVÉ KAMENY: chalcedon, dolomit, jaspis, magnetit 

 

 

 

 image  image               image image      image        image  image  image     image image image    image          image  image  image

 image  image  image image image image image image image image                    image  

   image     image   image  image image                   image image image  

  image    image    

 image     image    image  image    image    image     image  image  image  image    image  image  image  image image   image  image    image   image image image image  image SLUNEČNÍ image image 

 

image image image image

--------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------------

 

 imageimageimageimageimage

---------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------------

 

Způsob dopravy
Zboží zasílám doporučeně Českou poštou v bublinkové obálce,při objednávce nad 600.-kč posílám zboží jako cenné psaní a tím pádem poštovné zvyšuji na 75.-kč. Na Slovensko (po zvýšení poplatků České pošty) je základní poštovné 140.-kč,při objednávce nad 800.-kč zvyšuji poštovné na 200.- NA DOBÍRKU NEZASÍLÁM.
Obchodní podmínky

Obchodní a reklamační podmínky

prodejce „KamilaL“

Jménem, příjmením, názvem spol., IČ a sídlem uvedeným v sekci „Košík“


I.
Vymezení pojmů

 1. Obchodem“ se pro účely těchto obchodních a reklamačních podmínek rozumí internetový obchod na internetové adrese www.fler.cz/kamilal,

 2. Prodejcem“ se rozumí provozovatel obchodu, jménem, příjmením, názvem spol., IČ a sídlem společnosti uvedeným v sekci „Košík“ před odesláním objednávky.

 3. Zbožím“ se rozumí věci a produkty nabízené Prodejcem k prodeji v Obchodu.

 4. Zákazníkem“ se rozumí uživatel Obchodu, jenž má zájem o koupi konkrétního Zboží.

 5. Spotřebitelem“, se rozumí každý člověk, který s Prodejcem uzavírá obchod prostřednictvím Obchodu mimo rámec své podnikatelské činnosti nebo mimo rámec samostatného výkonu svého povolání. Na takového Spotřebitele se vztahují ujednání, u nichž je tak výslovně uvedeno.

 6. Objednávkou“ se rozumí vyplněný objednávkový formulář určený pro konkrétní Zboží v rámci objednávkového elektronického systému Obchodu.

 7. Zkratkou „OZ“ se rozumí zák. č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, v platném znění.


II.
Nákup Zboží

 1. Zákazník je oprávněn objednat prostřednictvím Obchodu a jeho elektronického objednávkového systému konkrétní Zboží, o jehož koupi má zájem. Vyplněním registračního formuláře Obchodu, registrací v Obchodu, vyplněním kteréhokoli objednávkového formuláře v rámci Obchodu a odesláním kterékoli Objednávky v rámci Obchodu projevuje vždy Zákazník zároveň souhlas s těmito obchodními a reklamačními podmínkami určenými pro nákup zboží v Obchodu a také se zpracováním jeho osobních údajů uvedených v Objednávce (viz. čl. XII - Ochrana osobních údajů).

 2. Samotné uveřejnění a nabízení Zboží Prodejcem v Obchodu není ještě návrhem na uzavření kupní smlouvy ohledně daného Zboží ze strany Prodejce, ale pouze informačním zveřejněním dodavatelských možností Prodejce. Pro prezentaci Zboží prostřednictvím Obchodu a též pro prezentaci možnosti jeho objednání a koupě se tedy nepoužije §1732 odst. 2 OZ, přičemž taková prezentace Zboží v Obchodu tak není právně účinným návrhem Prodejce na uzavření smlouvy k takovému Zboží.

 3. Za návrh na uzavření kupní smlouvy ze strany Zákazníka prostřednictvím Obchodu ohledně konkrétního Zboží je považováno vždy teprve doručení Objednávky Zákazníka na koupi daného Zboží Prodejci.

 4. Odesláním Objednávky projevuje vždy Zákazník zároveň souhlas s těmito obchodními a reklamačními podmínkami a závazně si objednává Zboží uvedené v Objednávce.

 5. Prodejce potvrdí Zákazníkovi doručení Objednávky bez zbytečného odkladu.

 6. Potvrzení o doručení Objednávky Prodejcem se považuje za přijetí návrhu na uzavření kupní smlouvy Prodejcem se Zákazníkem ohledně konkrétního zboží uvedeného v Objednávce a teprve okamžikem takového potvrzení Objednávky tedy dochází mezi Zákazníkem a Prodejcem k uzavření kupní smlouvy ke konkrétnímu objednanému Zboží.

 7. Obsah kterékoli kupní smlouvy dle odst. 6 je pak vždy dán obsahem přijatého návrhu (objednávky) Zákazníka, tedy jak předmět koupě, tak i jeho cena, způsob dodání a další podmínky sjednané v rámci takto přijatého návrhu, přičemž ostatní smluvní náležitosti takové kupní smlouvy jsou definovány těmito obchodními a reklamačními podmínkami.

 8. Pokud si Zákazník v rámci objednávky vybral dodání zboží jeho odesláním na adresu určenou Zákazníkem, odešle Prodejce toto Zboží na takovou adresu poté, co bude dané Zboží připraveno u Prodejce k expedici.


III.
Realizace Objednávky

 1. K provedení řádné Objednávky je Zákazník povinen vyplnit veškeré povinné údaje v objednávkovém elektronickém systému Obchodu.

 2. Doručená Objednávka Zákazníka se považuje za nepřijatou a odmítnutou ze strany Prodejce zejména tehdy, jestliže Prodejce vyrozumí Zákazníka, že (i) Objednávku nepřijímá či odmítá, (ii) objednané Zboží není možno dodat, anebo v případě, že Prodejce nepotvrdí Zákazníkovi přijetí Objednávky dle čl. II bodu 6 nejpozději do 20 pracovních dnů od jejího odeslání Zákazníkem.

 3. Pokud je objednané Zboží možno dodat, avšak v mezidobí došlo ke změně podmínek dodávky daného Zboží (Zboží je možno dodat v jiné ceně, kvalitě, či provedení), je Prodejce oprávněn vyrozumět o této skutečnosti Zákazníka s žádostí o vyjádření, zda má zákazník zájem o Zboží za takto změněných podmínek, a zároveň s poskytnutím lhůty pro takové vyjádření.

 4. Jestliže se Zákazník vyjádří Prodejci dle odst. 3 ve lhůtě určené Prodejcem, že má zájem o Zboží i za změněných podmínek, považuje se takové vyrozumění za novou Objednávku a dále se postupuje jako u nové Objednávky.

 5. Jestliže se Zákazník nevyjádří dle odst. 3 ve lhůtě určené Prodejcem, že má zájem o Zboží i za změněných podmínek, považuje se marné uplynutí takové lhůty za zrušení Objednávky Zákazníkem.

 6. Objednávka učiněná Zákazníkem je pro Zákazníka závazná.


IV.
Informace Zákazníka

 1. S ohledem na povinnost Prodejce dle OZ poskytuje Prodejce těmito obchodními a reklamačními podmínkami Zákazníkovi informace, jež jsou nezbytné k uzavření smlouvy a náležité informovanosti Zákazníka o realizaci konkrétního obchodu.

 2. Identifikační údaje Prodejce jsou uvedeny v čl. I odst. 2 těchto obchodních a reklamačních podmínek.

 3. Název, hlavní charakteristika Zboží a jeho cena je vždy uvedena ve specifikaci Zboží v příslušné sekci Obchodu, přičemž tím, že Zákazník ohledně takového Zboží učiní Objednávku, dává najevo, že se již v předstihu s popisem daného Zboží i jeho cenou seznámil.

 4. Cena Zboží v rámci Obchodu je vždy uvedena bez daní a bez dalších poplatků, není-li uvedeno jinak.

 5. Zákazník je povinen uhradit kupní cenu s daní příslušnou k danému Zboží či smlouvě.

 6. V rámci Objednávky a před jejím odesláním bude vždy zároveň Zákazníkovi zobrazena a uvedena i cena po připočtení příslušných daní (DPH) a po připočtení dalších poplatků a nákladů (např. poplatek za ekologickou likvidaci dle zák. č. 185/2001 Sb., o odpadech, v platném znění, a náklady za dodání a dopravu).

 7. Prodejce neúčtuje Zákazníkům žádné náklady vznikající použitím komunikačních prostředků na dálku, a takové náklady na své straně tedy nese Zákazník sám.

 8. Vyplněním a odesláním Objednávky v rámci objednávkového elektronického systému Obchodu Zákazník na neurčitou souhlasí, že mohou být Prodejcem Zákazníkovi na adresu jeho uvedeného bydliště či sídla zasílána reklamní sdělení Prodejce a dále, že mu na jeho vyplněnou emailovou adresu mohou být zasílána obchodní sdělení Prodejce. Tento souhlas je Zákazník oprávněn kdykoli odvolat.

 9. Nabídka Zboží Obchodu je platná vždy po dobu určenou u každého konkrétního Zboží v rámci specifikace Zboží v příslušné sekci Obchodu, přičemž pokud doba platnosti nabídky není uvedena, má se za to, že nabídka zboží platí do odvolání či do vyčerpání zásob.

 10. Každá uzavřená kupní smlouva v rámci obchodu je dále Prodejcem archivována v rámci jeho obchodní a účetní evidence a na vyžádání Zákazníka může být tomuto následně zpřístupněna po uhrazení manipulačních nákladů na takové zpřístupnění.

 11. Kroky vedoucí k uzavření kupní smlouvy v rámci Obchodu jsou obecně popsány těmito obchodními a reklamačními podmínkami.

 12. Kupní smlouva může být uzavřena v českém nebo i slovenském jazyce.

 13. V rámci objednávání kteréhokoli Zboží je Zákazník oprávněn do konečného odeslání Objednávky měnit obsah Objednávky či opravovat chyby učiněné v Objednávce.


V.
Dodání Zboží

 1. Způsob dodání Zboží zvolí zákazník vždy v rámci vyplnění Objednávky, kde je specifikována i cena a forma dodání.

 2. Nevyzvedne-li si Zákazník Zboží zasílané dobírkou ve lhůtě jejího uložení na poště při dodání prostřednictvím České pošty, a.s. nebo nepřevezme-li Zákazník doručované Zboží od zasilatele v případě dodání Zboží prostřednictvím jiného dopravce, a Zboží bude vráceno Prodejci, uskladní Prodejce Zboží ve svém skladu do doby, než si jej Zákazník vyzvedne nebo než Prodejce dle odst. 4 využije své právo odstoupit od smlouvy.

 3. Zákazník je povinen za uskladnění dle odst. 2 uhradit Prodejci skladné ve výši 100,-Kč za každý i započatý týden takového uskladnění.

 4. Jestliže Zboží bude vráceno Prodejci dle odst. 2, je Prodejce zároveň oprávněn od kupní smlouvy odstoupit, kdy takovým odstoupením není dotčen nárok Prodejce na vynaložené náklady s odesláním Zboží ani nárok na dosud vzniklé skladné dle bodu 3.


VI.
Platební podmínky

 1. Platební podmínky zvolí zákazník vždy v rámci vyplnění Objednávky, kde je specifikována i cena a forma platby.


VII.
Odstoupení od smlouvy a vrácení zboží

(ustanovení tohoto článku se vztahují pouze na Spotřebitele)

 1. Spotřebitel má právo od smlouvy uzavřené prostřednictvím Obchodu odstoupit bez uvedení důvodu a bez jakékoliv sankce do 14 dnů ode dne, kdy Spotřebitel nebo jím určená třetí osoba (jiná než dopravce) převezme Zboží.

 2. Pro účely uplatnění práva na odstoupení od smlouvy musí Spotřebitel o svém odstoupení od kupní smlouvy informovat Prodejce na jeho adresu uvedenou v čl. I odst. 2 formou jednostranného právního jednání (například dopisem zaslaným prostřednictvím provozovatele poštovních služeb, faxem nebo e-mailem). Spotřebitel může použít níže v čl. XIV uvedený vzorový formulář pro odstoupení od smlouvy, není to však jeho povinností.

 3. Aby byla dodržena lhůta pro odstoupení od kupní smlouvy, postačuje odeslat odstoupení od smlouvy před uplynutím příslušné lhůty.

 4. Zboží, které Spotřebitel obdržel a ohledně něhož odstoupil od smlouvy dle odst. 1 bez zbytečného odkladu, nejpozději do 14 dnů ode dne, kdy došlo k odstoupení od této smlouvy, je Spotřebitel povinen zaslat zpět na adresu prodejce před uplynutím 14 dnů.

 5. Pokud Spotřebitel odstoupí od této smlouvy, vrátí Prodejce Spotřebiteli bez zbytečného odkladu, nejpozději však do 14 dnů ode dne obdržení vráceného Zboží nebo poté, co Spotřebitel prokáže, že Zboží odeslal zpět, podle toho, co nastane dříve, všechny platby, které Prodejce od Spotřebitele obdržel, včetně nákladů na dodání (kromě dodatečných nákladů vzniklých v důsledku Spotřebitelem zvoleného způsobu dodání, který je jiný než nejlevnější způsob standardního dodání nabízený Prodejcem). Pro vrácení plateb použije Prodejce stejný platební prostředek, který Spotřebitel použil pro provedení počáteční transakce, pokud Spotřebitelvýslovně neurčil jinak. V žádném případě tím Spotřebiteli nevzniknou další náklady.

 6. Spotřebitel bere na vědomí, že v případě odstoupení od smlouvy dle odst. 1 odpovídá pouze za snížení hodnoty Zboží v důsledku nakládání s tímto Zbožím jiným způsobem, než který je nutný k obeznámení se s povahou a vlastnostmi Zboží, včetně jeho funkčnosti.

 7. Spotřebitel bere na vědomí, že v případě odstoupení od smlouvy dle odst. 1 ponese přímé náklady spojené s vrácením Zboží.

 8. Spotřebitel nemá právo odstoupit dle tohoto článku od kupní smlouvy na Zboží, které již bylo Spotřebiteli dodáno, avšak bylo dříve Prodejcem před jeho dodáním na základě požadavku či Objednávky Spotřebitele jakkoli upraveno podle přání Spotřebitele nebo pro Spotřebitele (především na jeho míru).

 9. Ustanovení čl. VII se nevztahují na Zákazníka, který není Spotřebitelem.


VIII.
Reklamace Zboží

 1. Spotřebitel je oprávněn reklamovat vady, jež se na Zboží vyskytly v době 24 měsíců po převzetí Zboží. Ustanovení předchozí věty neplatí a nevztahuje se na Zákazníka, který není Spotřebitelem, přičemž takový Zákazník je oprávněn Zboží reklamovat dle příslušných právních předpisů.

 2. Práva z vad se nevztahují především na vady, které:

  1. byly reklamovány po uplynutí doby dle odst. 1,

  2. mají původ v užívání Zboží v rozporu s pokyny pro jeho užívání nebo v rozporu s jeho účelem nebo obvyklým a předpokládaným způsobem užití,

  3. jsou zapříčiněny nedovolenými nebo neodbornými zásahy do Zboží,

  4. byly způsobeny vyšší mocí nebo jinou vnější okolnosti nemající původ v povaze Zboží.

 3. Při uplatnění práv z vad je Zákazník povinen přeložit reklamované Zboží a kopii dokladu o koupi (faktury).

 4. V případě koupě Zboží osobním odběrem u Prodejce obdrží Zákazník fakturu současně se zakoupeným Zbožím.

 5. Lhůty k uplatnění práva z vad začínají běžet od převzetí Zboží Zákazníkem.

 6. V případě doručení zboží dobírkou je Zákazník povinen při převzetí si vždy zásilku prohlédnout a při zřejmých a na povrchu obalu zásilky znatelných poškození, popř. zjevné a uvnitř poznatelné částečné ztráty zásilky tato poškození a ztráty reklamovat u doručující služby i Prodejce. Další manipulace s poškozenou zásilkou musí být provedena pouze v souladu s pokyny Prodejce.

 7. Není-li poškození nebo částečná ztráta obsahu zásilky při jejím předání a převzetí příjemcem zjevná, je Zákazník povinen oznámit Prodejci vznik škody bez zbytečného odkladu, poté co ji zjistil, nejpozději však do 2 pracovních dnu ode dne doručení zásilky.


IX.
Nároky z vad

 1. Spotřebitel má práva z vadného plnění dle §2165 a násl. OZ, přičemž Prodejce též odpovídá za jakost Zboží při převzetí dle §2161 OZ. Předchozí věta se však nevztahuje na Zákazníka, který není Spotřebitelem, přičemž takový Zákazník je oprávněn Zboží reklamovat dle příslušných právních předpisů.

 2. Práva z vadného plnění je Zákazník uplatnit především dle §2169 OZ. Předchozí věta se však nevztahuje na Zákazníka, který není Spotřebitelem, přičemž takový Zákazník je oprávněn Zboží reklamovat dle příslušných právních předpisů.


X.
Posouzení reklamace

 1. Reklamované Zboží spolu s kopií nákupního dokladu (faktury) zašle Zákazník zpět na adresu Prodejce.

 2. V reklamaci je Zákazník povinen uvést i podrobný popis reklamované vady Zboží.

 3. K reklamaci nesplňující podmínky dle bodu 1 a 2 nebude Prodejcem přihlíženo.

 4. Dopravu reklamovaného Zboží hradí Zákazník.

 5. Reklamované Zboží nelze Prodejci zaslat na dobírku, k takové reklamaci nebude Prodejcem přihlíženo.

 6. Po obdržení reklamovaného Zboží spolu s kopií faktury posoudí Prodejce reklamované Zboží s ohledem na vady namítané Zákazníkem.


XI.
Vrácení Zboží

(článek XI. se nevztahuje na vrácení Zboží dle čl. VII)

 1. V případech, na které se nevztahují ustanovení dle čl. VII, je Zákazník je povinen vrátit Prodejci Zboží tehdy, jestliže dojde k zániku kupní smlouvy mezi Prodejcem a Zákazníkem ke konkrétnímu Zboží, zejména pak v případě účinného odstoupení některého účastníka od kupní smlouvy.

 2. Jestliže tak z jakéhokoli jiného důvodu než dle čl. VII vznikne Zákazníkovi povinnost k vrácení Zboží Prodejci, je Zákazník povinen vrátit Prodejci Zboží nejpozději do 20 dnů od vzniku takové povinnosti.

 3. V případě, že Zákazník převzal od Prodejce Zboží osobní odběrem, je Zákazník povinen Zboží vrátit a předat Prodejci ve lhůtě dle odst. 2 v prodejním místě Prodejce, kde si dříve Zboží převzal.

 4. V případě, že zákazník převzal od Prodejce Zboží dobírkou, je Zákazník povinen Zboží vrátit Prodejci tak, že Zboží zašle ve lhůtě dle odst. 2 na adresu Prodejce, ze které mu bylo Zboží odesláno, nebo jej v dané lhůtě na uvedené adrese předá Prodejci.

 5. Zákazník je povinen předat Prodejci Zboží nepoškozené, čisté a se všemi součástmi a příslušenstvím, jenž byly součástí koupě.

 6. V případě porušení povinnosti dle odst. 5 je Prodejce oprávněn vyúčtovat Zákazníkovi:

  1. částku odpovídající snížení hodnoty Zboží, které vzniklo v důsledku nakládání Zákazníka se Zbožím,

  2. přímé náklady na opravu Zboží ve skutečné výši takových nákladů,

  3. přímé náklady na čištění Zboží,

  4. cenu chybějících součástí nebo příslušenství.

 7. Zákazník je povinen uhradit vyúčtované částky dle odst. 6 do 5 dnů od oznámení takového vyúčtování Zákazníkovi.

 8. Ocitne-li se Zákazník v prodlení s vrácením Zboží, je Prodejce oprávněn vyúčtovat Zákazníkovi smluvní pokutu ve výši 0,1% z kupní ceny Zboží (včetně DPH), o jehož vrácení se jedná, která byla fakturována Zákazníkovi při koupi Zboží, a to za každý i započatý den takového prodlení. Nárok Prodávajícího na náhradu škody v plné výši není uhrazením smluvní pokuty nikterak dotčen. Zákazník je povinen uhradit vyúčtovanou smluvní pokutu do 5 dnů od oznámení jejího vyúčtování.

 9. Prodejce vrátí Zákazníkovi kupní cenu Zboží uhrazenou dříve Zákazníkem (po případném započtení částek náhrady škody a částek dle odst. 6) teprve poté, co Prodejci bude ze strany Zákazníka vráceno Zboží, ohledně něhož Zákazník takto odstoupil od smlouvy.

 10. Ustanovení tohoto článku XI. se nevztahuje na případy, kdy dojde k zániku smlouvy odstoupením Spotřebitele dle čl. VII.

XII.
Ochrana osobních údajů

 1. V případě, kdy Zákazník v rámci Obchodu, zejména při vyplňování a zasílání Objednávky prostřednictvím objednávkového elektronického systému Obchodu, bude žádán o poskytnutí osobních údajů uvedených v tom kterém formuláři či Objednávce, bere Zákazník na vědomí, že není povinen takové údaje poskytnout a jejich poskytnutí je tedy zcela dobrovolné.

 2. V případě neposkytnutí žádaných osobních údajů Zákazníkem však není Prodejce povinen přijmout Objednávku, přičemž s ohledem na objednávkový elektronický systém Obchodu může být další pokračování neúplně vyplněné Objednávky automaticky zastaveno či ukončeno.

 3. V případě, že se Zákazník dobrovolně rozhodne poskytnout své osobní údaje Prodejci, bere Zákazník na vědomí, že dobrovolně poskytuje své osobní údaje v rozsahu uvedeném v konkrétním formuláři či Objednávce Prodejci.

 4. Nakládání s osobními údaji ze strany Prodejce se řídí pravidly, umístěnými na adrese https://www.fler.cz/uzivatel/gdpr, s nimiž se zákazník řádně seznámil před odsouhlasením těchto Obchodních a reklamačních podmínek.


XIII.
Závěrečná ustanovení

 1. Vyplnění registračního formuláře Obchodu, registrací v Obchodu, vyplněním kteréhokoli objednávkového formuláře v rámci Obchodu a odesláním kterékoli Objednávky v rámci Obchodu nebo při navázání jiné obdobné elektronické komunikace na dálku s Prodejcem prostřednictvím Obchodu, se vždy zároveň považuje za potvrzení souhlasu s těmito obchodními a reklamačními podmínkami.

 2. Uzavřená kupní smlouva stejně jako veškeré vztahy vzniklé mezi Zákazníkem a Prodejcem při objednávání či prodeji Zboží prostřednictvím Obchodu se řídí českým právem s vyloučením kolizních norem českého práva.

 3. Je-li v těchto obchodních a reklamačních podmínkách užíváno označení Zákazník a není výslovně uvedeno, že se konkrétní ustanovení týká pouze Spotřebitele, vztahuje se vždy takové ustanovení v plném rozsahu i na Zákazníka, který není Spotřebitelem.

 4. Dojde-li v souvislosti s koupí Zboží prostřednictvím Obchodu ke sporu mezi prodejcem a spotřebitelem, má spotřebitel právo na jeho mimosoudní řešení dle zák. č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, v platném znění. Návrh na mimosoudní řešení sporu podle uvedeného zákona je spotřebitel oprávněn podat k České obchodní inspekci (internetová stránka: www.coi.cz).

 5. Zákazník potvrzuje a prohlašuje, že souhlas s těmito obchodními a reklamačními podmínkami učiněný zejména způsobem dle odst. 1, se mezi účastníky považuje za souhlas písemný (resp. postavený naroveň souhlasu písemnému) a veškerá ujednání obchodních a reklamačních podmínek za sjednaná písemně (resp. postavená naroveň sjednání písemnému). Tam kde tedy zákon výslovně vyžaduje pro taková ujednání písemnou formu, má se mezi účastníky za to, že tato byla řádně dodržena a provedena již odsouhlasením obchodních a reklamačních podmínek touto elektronickou formou.

 6. Zákazník dále výslovně prohlašuje a potvrzuje, že v dostatečném předstihu před učiněním Objednávky Zboží a též před uzavřením smlouvy ke Zboží byly Zákazníkovi ze strany Prodejce poskytnuty všechny informace, které jsou obsahem těchto obchodních a reklamačních podmínek, s těmito se předem plně seznámil, a že smlouva ke Zboží bude z jeho strany uzavírána poté, co byl již před jejím uzavřením v dostatečném předstihu seznámen s veškerými ujednáními, informacemi, prohlášeními a upozorněními uvedenými v těchto obchodních a reklamačních podmínkách, a tyto považuje za jasné a srozumitelné.

 7. Zákazník prohlašuje, že je plně seznámen s podmínkami těchto obchodních a reklamačních podmínek a proti jejich znění a obsahu nemá jakýchkoli výhrad.


XIV.

Vzorový formulář pro odstoupení od smlouvy

(pouze pro účely odstoupení Spotřebitelem dle čl. VII)


Oznámení o odstoupení od smlouvy

 

- Adresát: .............................................

 - Oznamuji, že tímto odstupuji od smlouvy o nákupu zboží ......................................

 - Datum obdržení .....................................

 - Jméno a příjmení Spotřebitele .............................

 - Adresa Spotřebitele .......................

 - Podpis Spotřebitele .......................................

 - Datum ..................................

Komentáře

 • 12230542bubulin | 08.02.20 | 13:10

  Kytice

 • 12215175Palička | 31.01.20 | 06:08

  Děkuji.Štěstí

 • 12194198Paličkovaná krajka | 19.01.20 | 12:08

  děkuji za srdénka a ráda přidávám do oblíbených,přeji hezké odpoledneStydlivý úsměvBrrrr, zimaSvítíčko sluní

 • 12193462alebyd | 18.01.20 | 20:01

  krásný obchůdekPalec nahoruKvět

 • 12157177Alaric | 28.12.19 | 12:00

  KvětSvítíčko sluní Moc děkuji za srdíčkovou návštěvu a přeji krásné dny! Krásný denŠtěstí

 • 12157028Palička | 28.12.19 | 10:02

  Děkuji za velkou vánoční nadílků srdíček. ŠtěstíPusa

 • 12139309tercisch | 14.12.19 | 07:18

  gratulujem k nadhernemu TOP Potlesk

 • 12087341Evei | 14.11.19 | 02:07

  Děkuji... KvětSvítíčko sluníKvět a ať je vánoční šílenství podle představ Velký úsměv

 • 12052715olga73 | 27.10.19 | 11:44

  Blahopřeji k TOPu! PotleskSvítíčko sluní

 • 12027074sperkyakameny | 13.10.19 | 18:40

  moc děkuji KamilkoKytice a přeji pohodový večer Krásný denNaše milá zeměŠtěstí

Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím