Kontakt Zboží
Hodnocení: (642) 100%
Nadšenci: 675
Aktivita: aktivní
Prodáno: 530
Registrace: 10.12.2010
Město: Krásná Hora nad Vltavou
Stát: ČR
Vážené zákaznice, své zboží prodávám i jinde, může se tedy stát, že Vámi zakoupená věc už nebude dostupná. Ze zdravotních důvodů nešiju na zakázku. Děkuju pěkně za pochopení

Novinky

885103
1.6.2020 Milé dámy, dnes vloženy dvoje letní šaty z příjemného lnu


 

{#emotions_dlg.rose2}Vítejte {#emotions_dlg.rose2}

 

Jmenuji se Lída Doubravová, ale už 40 let slyším jenom na Doubravku. Od dětství ráda tvořím, nevydržím jen tak sedět a nic nedělat, klubíčka se mnou i cestovala. Nejvíc mě bavilo pletení a šití, dnes je to spíš háčkování.

Od mala jsem domů nosila různé kameny, dokonce i z dovolených máme kufr těžší při cestě zpátky, protože je vyplněný kamením. A i v pokročilém věku nevydržím na pláži sedět, ale procházím se s hlavou skloněnou a sbírám a přebírám. A tentýž vztah mám k dřevu, syn je restaurátor a sochař, ráda k němu chodím do dílny nasát tu omamnou vůnu dřeva a hladím ten nádherný materiál.

Jsem milovnice starých věcí, mám ráda věci s příběhem, líbí se mi styl anglického, provensálského nebo toskánského venkova, tam se cítím ve svém živlu. A nejvíc mi učarovala secese. A snad proto, že cínovaný šperk vypadá jako z dávných časů a také pro ty kameny,ve kterých je koncentrovaná energie, jsem propadla kouzlu této techniky.

Miluji přírodu a vše co vytvoří, myslím, že je velký umělec a její výtvory jsou skutečná umělecká díla. Jsem šťastná, že po 40 letech života v Praze, jsem se mohla vrátit zpět do klidu, vůní a barev venkova. A protože si život bez psů neumím představit, je možné, že se nějaký ten chloupek někde najde. Ale snažím se při balení dávat pozor a pečlivě vše prohlédnout.

Musím trochu poopravit svůj profil.

Po 7 letech cínování šperků jsem pocítila naléhavé nutkání vrátit se k šití. A když jsem se rozhodla, že upozadím šperky, takřka jako na zavolanou jsem byla oslovená, zda bych nešila do jednoho malého obchůdku věci pro "plnohodnotné ženy". Jistě víte, co tím chci říct :-). Protože na ty se málo myslí. No a slovo dalo slovo a šiju jako fretka. Zatím sotva stíhám uspokojit kamenný obchod, ale určitě se některé moje výtvory objeví i zde na Fleru.

 

 

 

 


 


 

 

 

 

 • Nevystavujte šperk dlouhodobému působení mrazu nebo naopak vysokých teplot.
 • Nevystavujte šperk působení ředidel a chemických činidel. Šperk čistěte nejlépe suchým bavlněným hadříkem, kterým ho lze i mechanicky přeleštit, pokud by časem lesk ztratil. Při velkém znečištění doporučuji použít pouze čistou vlažnou vodu. Doporučuji i aplikaci parfému neprovádět přes šperk.

Cín je patinován a po té ošetřen proti dalšímu působení vnějších vlivů. Vliv chemických látek (technický benzín, líh, ředidla) by mohl narušit buď tuto ochrannou vrstvu nebo i vzhled patiny.

 • Chraňte šperk před mechanickým poškozením.

Cín je měkký kov a proto je dobré šperk chránit před pádem, nárazem, a také nepřiměřeným otěrem – např. ho neodkládat volně do kabelky spolu s klíči, mobilem, pudřenkou apod.

 • Pokud je ve šperku minerál, může vlivem dlouhodobého slunečního záření po čase změnit intenzitu barvy, proto je bezpečnější , když ho zrovna nenosíme, ho skladovat např. ve šperkovnici, nebo nějaké krabičce.
 • Shrnutí: šperk uchovávejte v pokojové teplotě a chraňte ho před mechanickým a chemickým poškozením. V případě znečištění se ho snažte vyčistit pouze suchou textilií. Pokud se Vám bude šperk po čase jevit matnější než dřív, přeleštěte ho bavlněným textilem. Můžete jemně potřít olejem - postačí kuchyňský na vaření - necháte ho chvíli působit (klidně i do druhého dne) a pak ho očistíte papírovými ubrousky a suchým textilem. 

Může se to zdát na první přečtení složité, ale většinou jsou to velmi přirozené věci.

Vždyť málokoho by asi napadlo, nechávat šperky přes zimu např. na půdě, mlátit s nimi o kachličky či je „pulírovat“ Acetonem. Samozřejmé také je, že cínované šperky jsou určeny k běžnému nošení a ne k aktivitám jako je sport, sprchování, okopávání zahrádky apod. 

Dá se to shrnout ještě slovy, že pokud budete s cínovaným šperkem zacházet jako se šperkem a ne jako s prefabrikovanou umělohmotnou bižuterií, budete se z něj moct dlouho těšit.

Což Vám ze srdce přeji. 

Klub "Tvoříme šperky z cínu" představuje své členy - Doubravka 9

Ahoj Doubravko,

protože člověk je tvor zvídavý a zvědavý, tak tě chci trochu vyzpovídat, abychom věděli, kdo vlastně tvoří pod nickem Doubravka

Doubravka je Lída Doubravová. Ještě než jsem se vdala, někteří manželovi kamarádi mi začali říkat Doubravko a to už mi zůstalo. Občas mám dokonce problém při dotazu na moje jméno říct to správné  a někdy se podepíšu omylem jako Doubravka Doubravová.

Každý jsme odněkud a ty na svém profilu píšeš, že jsi  z Krásné Hory nad Vltavou.  Zavál Tě tam osud nebo tam žiješ od narození?

Jsem tady zavátá. A opět za to může můj muž. Nebydlíme přímo v Krásné Hoře, to je naše „vesnička středisková“, ale na samotě u lesa v malé vísce s 26 čísly, kde se manžel narodil. Já jsem se narodila v Mariánských Lázních, žila jsem ale u babičky v obci 5 km od Marjánek, a jak jinak, na samotě u lesa. Ale od mých 14 let jsem vlastně až do doby, kdy jsem dostala invalidní důchod, bydlela v Praze na Žižkově. A do města už mě to opravdu netáhne, jsem tady šťastná.

Myslíš, že Tě místo, kde žiješ, nějak inspiruje v Tvé tvorbě? Nebo se utíkáš k nějakému vysněnému místu, jež je inspirací největší...

Původně jsem si myslela, že na tuto otázku odpovím jednoznačně ano. Ale pak jsem o tom začala přemýšlet a zjistila jsem, že nevím. Miluju přírodu, ale vytvořit kytičku nebo zvířátko nedokážu. Měla jsem to štěstí, že jsem díky rodičům procestovala už jako dítě kus světa a například v Egyptě a Africe jsem se cítila jako doma (myslím že  jsem v minulém životě byla krásná štíhlá  černoška  a dodnes obdivuju jejich jednoduchý, krásně barevný, mně blízký styl. Tak možná že i z těchto cest čerpám.

Provází Tě touha tvořit už od dětství? Anebo v Tobě tuto zálibu vyvolal někdo jiný nebo nějaká událost v Tvém životě?

Tomu se nešlo vyhnout. Babička šila, pletla, háčkovala, jedna teta byla mistrem v háčkování, takže u nás pojem „pikotka“ byl na denním pořádku, což vytáčelo maminku k nepříčetnosti a zanevřela na háčkování. Když jsem si uháčkovala svoje první šaty, komentovala to „hmm, hezký, máš tam pikotky?“ Ale maminka šila a pletla tak krásně, že to vypadalo jako strojové pletení. Takže v tomto prostředí to snad ani jinak nešlo. První šálu jsem upletla v 9 a první šaty jsem si ušila ve 13 letech.Celé v ruce, protože stroj byl zrovna rozbitý a já musela jít ráno v novém. Navíc se mi nikdy nelíbila konfekce, která byla v obchodech a tak jsem na celou rodinu šila a pletla a vánoční dárky jsem zásadně vyráběla, protože to co bylo v obchodech mě neuspokojovalo. Já jsem si moc přála vyučit se švadlenou. Měla jsem sny i o zlatnici nebo krajkářce, ale tam se dělaly talentovky. A to bych nedala ani náhodou. Když jsem dětem nebo později vnučce něco nakreslila, tak nikdo nepoznal, co to má být. A moje rázná maminka pravila ….žádná švadlena.  Nebudeš se celý život hrbit nad strojem. Dobře se učíš, půjdeš na ekonomku. Tu jsem z duše nenáviděla a záda jsem si zničila u stroje psacího, protože jsem psala dobře a rychle, tak za mnou všichni chodili,  když něco potřebovali napsat.

Máš to štěstí, že máš svou vlastní dílnu nebo Ti k tvorbě musí stačit nějaký koutek?

Mám štěstí. Při přestavbě domu se ze starého včelína vybudoval malý atelier pro syna Jakuba, který je restaurátor a řezbář.  Ale protože on potřebuje velké prostory, které už má, tak já ho postupně vytlačuju. Už mi patří ¾ . Je mi tam báječně, v zimě naláduju kamna, zapálím si svíčku a svět okolo mě přestane existovat. A v létě zase otevřu všechna okna a dveře a nemusím mít puštěnou odsávačku.

Pomáháš si k soustředění na práci nějakou muzikou nebo máš ráda ticho a klid? A pokud něco posloucháš, co to nejčastěji bývá? Doporuč nám něco...

Ráda poslouchám Český rozhlas dvojku. Pokud mám potřebu změnit kulisu, pouštím si třeba Spirituál kvintet, swingovou muziku, jazz nebo i klasiku. A někdy mám ráda úplné ticho. Zkoušela jsem poslouchat audio knihy, ale to se potom přistihnu, že mě děj moc vtáhne a víc poslouchám,  než tvořím.

   

A co knížky, filmy a ostatní umělecká tvorba – co tě dokáže nejvíc potěšit?

Bez knížek bych nemohla žít. Mám velikou knihovnu a neustále jí doplňuju, letos jsem dostala od dětí k narozeninám čtečku, tak se s ní sžívám. Je to šikovná věcička, například nemusím v ruce držet těžkou bichli v posteli. Také někdy mívají knihy dost nešikovný formát a špatně se drží. Protože to je místo, kde pravidelně čtu, bez toho bych neusnula.  Ale ne všechno co bych si ráda přečetla je v elektronické podobě. A kniha je kniha, co si budeme povídat. Moc ráda chodím do divadla, ráda se podívám na pěkný film. Ale tam jsem hodně vybíravá. V posledních letech se nejraději dívám na filmy optimistické, vtipné. Špatných věcí je okolo nás dost, na to už nemusím chodit do kina.

 Dokážeš relaxovat stylem „hodím vše za hlavu“ a těšit se z něčeho, co není práce a pokud ano, co to je?

Moc mi to nejde  ale učím se. Když už si sednu na zahradu, a kochám se, tak mi najednou padne oko na záhon a už vstávám, protože vidím plevel. Já musím někam odjet, abych všechno vypustila. Jinak mě pořád tahá něco za ruce. I když jedu v létě na Orlík se koupat, tak po hodině povalování jsem nesvá, jestli už bych se neměla vrátit a něco dělat. Tak si beru alespoň klubíčko a háček. Nejlíp je mi doma pod stromem. A procházky lesem, to je dobrá relaxace. Nejraději chodím sama nebo jenom se psem, nechci s nikým mluvit, to si opravdu čistím hlavu.

Je nějaké slovo, citát nebo situace, co ti utkvěla v paměti tak, že jsi se k ní v průběhu života vracela a zůstala ti jako motto v tvém životě?

Ano mám, už asi od 10 let, kdy mi utkvěl v paměti citát z Dity Saxové od Arnošta Lustiga. Život není to, co chceme, ale to co máme. Ten film mě tenkrát opravdu hluboce zasáhl a od té doby mě tento citát stále provází. A k Lustigovi od té doby mám celoživotní vztah.

 Je cínařina Tvou hlavní profesí, nebo se jí zabýváš, tak jako většina, až ve svých volných chvílích? A co na to Tví blízcí?

Profesí ne, ani by mě to neuživilo. Ale protože jsem v důchodu, můžu se cínování věnovat  kdy chci a jak dlouho chci. Někdy mám plnou hlavu nápadů a dělám třeba celý den, jindy je v hlavě prázdno a týden na cín nesáhnu. Dělám to pro radost sobě a hlavně pro radost mých zákaznic . Nejvíc mi fandí dcera a syn, kteří jsou i mými kritiky a hodnotiteli, protože mají k tvorbě a umění blízko. Manžel dodnes asi nepochopil, co to vlastně dělám.

Zapojuješ nějak své blízké do činnosti kolem cínu, nebo je raději zaháníš za desatero lesů, aby nerušili?

Zaháním je,  pro názor si jdu,  až když je hotovo.

Jak k tobě přišla informace o Fleru? A byla jsi rozhodnutá hned od začátku nabízet

Někde na netu jsem o Fleru četla článek. Když jsem nahlídla, byla jsem ztracená. Závislačka. Nejdříve jsem byla jenom nakupující, pak jsem si řekla že to zkusím taky a začala nabízet svoje věci. První, co mě naprosto uchvátilo, byly cínované šperky. Protože moje láska byly vždycky kamínky, byla jsem nadšená,  jak se dají krásně zapracovat do šperku. Ale to jsem vůbec nevěděla co to je cín a drátky jsem znala jenom vázací na vánoční věnec.  Říkala si, že tak tuhle krásu já nikdy umět nebudu. Po nějaké době jsem našla velmi dobrý kurz, na který jsem se přihlásila a svůj velký sen si začala plnit. Myslím si, že zrovna u cínařiny je dobré se u někoho naučit kvalitní základy, všechno se v knížkách vyčíst nedá.  A protože holt Pannu v sobě nezapřu a vidím každou nepodařenost, styl ať to kápne kam to kápne, nemám ráda. Kolikrát si říkám chudák kámen, úplně ztracený v nánosech cínu.  To není jenom hladce obrace jako návod na pletení.

 Překvapili tě někteří nakupující svými reakcemi? Co nějaká „veselá historka z natáčení“?

Občas ano, ale už hodně zapomínám. Z poslední doby snad zákaznice, která si u mě koupila šperk, mi do hodnocení napsala -Zboží dorazilo včas a v pořádku. Vypracování a motiv prstenu je úžasný, škoda, že není ze stříbra. . Tak to mě rozesmálo. Kupovala si přeci cínovaný.

Přišel Ti někdy nějaký požadavek, který byl pro cínařinu neuskutečnitelný? A jak jsi jej vyřešila?

Doposud jsem snad všechna přání zákaznic uspokojila, ale dělám na zakázku nerada. Mám trému, abych se trefila do představy, a hlavně nemám tu volnost a rozlet, jako když tvořím jen tak. Nerada jsem něčím spoutaná.

Jsi členkou klubu Tvoříme šperky z cínu a ten je aktivní v soutěžích na různá témata. Pomáhá ti to posouvat hranice Tvé tvorby dál, nebo si jedeš po své linii a témata zpracováváš podle svého gusta?

Soutěže jsou pro mě velká výzva. Ne proto, abych se umístila, nejsem soutěživý typ. Ale že mě nutí přemýšlet a tvořit jinak, než doposud. I když asi je všude můj rukopis znát. Asi jako mnoho cínařek z klubu, které poznám při prvním pohledu na obrázek.

Máš nějaké sny, co se týče Tvé šperkařské profese? Chtěla by jsi pracovat i s jinými materiály a jinou technikou? Je na Fleru někdo, kdo ti svou prací učaroval?

Já už moc nesním ani neplánuju. Jsem spokojená s tím, jak to je. Budu šťastná, pokud mi zdraví dovolí,  abych se mohla i do budoucna zdokonalovat v cínování a tvoření vůbec.  Co se týká jiných materiálů, propadla jsem kouzlu vlny a plstění. Je to úžasný přírodní materiál, ze kterého se dá tvořit bez hranic. Tady můžete nahlédnout, https://www.fler.cz/doubravka9-pelmel i když teď toho tam moc není, všechno je prodané a nové věci jsem ještě nestihla, měla jsem naražené žebro. A taky bych asi potřebovala ještě jedny náhradní ruceJ. K plstění mě přivedla dcera, která dělá nádherné věci. Trochu jsem se teď ještě vrátila k šití. A večery trávím s klubíčky a háčkem, to je celoživotní závislost. Měla jsem období, kdy jsem chtěla na každý kurz, který jsem objevila, protože když jsem byla mladá, tak takové možnosti nebyly a já chtěla umět všechno nebo si to alespoň vyzkoušet. Bylo to takové puzení po všem novém. Skoro posedlost.  A kdo mi učaroval na Fleru? Jéééé těch bych tady mohla vyjmenovat! Obdivuju každého, kdo dělá svoji práci po řemeslné stránce kvalitně a s nápadem.

 Je ještě něco, co bys chtěla říct a já se na to nezeptala? Ven s tím…

Šmankote, snad už ani ne, koukám, jak jsem se rozkecala…………joooo, jsem moc ráda, že jsem mezi vámi děvčaty

Děkuji Ti za tvou ochotu nám pootevřít vrátka tvého života a přeji ti za celý klub cínařek spoustu štěstí a inspirace -  bylo mi potěšením..Dag

Děkuji i já a vám všem přeju totéž

Způsob dopravy
Česká pošta
Obchodní podmínky

1. Úvodní ustanovení
1.1. Kupující zasláním objednávky stvrzuje, že souhlasí s níže uvedenými
obchodními podmínkami, a zejména že byl poučen o možnostech odstoupení od
smlouvy ve lhůtě 14 dnů od převzetí zboží.
1.2. Níže uvedené obchodní podmínky platí pro nákup u prodejce Doubravka9
prostřednictvím internetového obchodu  www.fler.cz/Doubravka9. Obchodní podmínky
stanovují a upřesňují základní práva a povinnosti prodejce i kupujícího. Práva a
povinnosti zde neuvedené se řídí občanským zákoníkem.
2. Objednávka a uzavření kupní smlouvy
2.1. Kupní smlouva vzniká v okamžiku odeslání objednávky kupujícím.
2.2. Potvrzení objednávky provede prodávající. Nakupující je o potvrzení
informován vnitřní poštou a/nebo e-mailovou zprávou na adresu, kterou uvedl při
nákupu.
2.3. Při požadavku změny charakteru objednaného zboží (barva, velikost) v
doplňkové zprávě objednávky nemusí prodávající na tuto změnu brát ohled. V
takovém případě může objednávku odmítnout. Změnu charakteru zboží je možné
předem domluvit s prodávajícím vnitřní poštou a vyrobit zboží podle přání
kupujícího.
2.4. O přijetí platby a následném odeslání zboží je kupující informován vnitřní
poštou a/nebo e-mailovou zprávou na zadanou adresu.
3. Odstoupení od smlouvy a vrácení zboží
3.1. Kupující má právo do 14 dnů od doručení zboží od smlouvy odstoupit a
zboží vrátit (a to i bez udání důvodu).
3.2. Kupující nemůže odstoupit od smlouvy o dodávce zboží, které bylo upraveno
podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu.
3.3. Kupující musí před vrácením zboží o tomto kroku informovat písemně
prodávajícího (např. vnitřní poštou).
3.4. Zboží musí být vráceno nepoškozené, bez zjevných vad způsobených
užíváním a ve vhodném obalu, který zabrání možnému poškození zboží při
přepravě. Zboží posílané zpět není možné zasílat na dobírku.
3.5. Částka za zakoupené zboží bude kupujícímu vrácena po navrácení zboží
prodávajícímu nebo po doložení dokladu o jeho odeslání.
2 / 3
3.6. Náklady spojené s přepravou vráceného zboží od kupujícího k
prodávajícímu hradí kupující.
4. Reklamace
4.1. Prodávající odpovídá za to, že dodané zboží nemá vady. Pokud se později
ukáže, že zboží má nějakou vadu, má zákazník právo na výměnu nebo opravu.
Není-li ani jedno z tohoto možné, lze odstoupit od smlouvy.
4.2. Prodávající může nabídnout při výskytu vady slevu z kupní ceny.
4.3. Ke každé objednávce je kupujícímu řádně vystavena elektronická faktura.
Kupující má možnost si ji sám vytisknout. Faktura slouží zároveň jako záruční
list.
4.4. Záruka se nevztahuje na zboží, které je opotřebené jeho používáním.
5. Dodací podmínky
5.1. Platbu za zboží a poštovné zašle kupující v českých korunách na bankovní
účet prodávajícího (účet je vedený u ČSOB). Prodávající odešle kupujícímu
zboží po obdržení platby.
5.2. Zboží je odesíláno Českou poštou jako doporučený balíček, případně jako
balík. Poštovné a balné je účtováno s ohledem na aktuální ceník České pošty.
5.3. Pokud si kupující přeje zaslat zboží jinou službou České pošty, jako je např.
balík do ruky či balík na poštu, informuje o tom prodávajícího. Prodávající si
vyhrazuje právo navýšit poštovné za tyto služby dle aktuálního ceníku České
pošty.
6. Ochrana osobních údajů
6.1. Prodávající prohlašuje, že veškeré osobní údaje nakupujícího jsou
považovány za důvěrné, budou použity pouze pro interní potřebu, nebudou
zveřejněny, poskytnuty třetí osobě, či jinak zneužity.
Tyto obchodní podmínky jsou platné a účinné od 01. ledna 2014.
****************************************************

Komentáře

 • 12344804Melvys | 15.04.20 | 21:47

  Děkuji za návštěvu a moc zdravím.Pusa

 • 12325060indexBoho | 02.04.20 | 23:24

  To potěší Stydlivý úsměv Děkuju Ti za návštěvu kočko ModlitbaZelené srdce

 • 12113047Dárkovky od Pavly | 28.11.19 | 11:57

  Děkuji za hodnocení, to moc potěší. ?

 • 12095832reimari | 18.11.19 | 19:33

  ÚsměvMiluju tě!

 • 11955870Bohu Bohu | 03.09.19 | 20:22

  ŠtěstíSrdceŠtěstí

 • 11812471D.FELIX | 07.06.19 | 19:57

  Zamilovaný pohled

 • 11797682U Ludinky | 29.05.19 | 21:25

  DěkujiÚsměvŤap, ťap...Ťap, ťap...Ahoj!

 • 11797267U Ludinky | 29.05.19 | 18:27

  Přeji hezké jarní dny a zdravímOK!Potlesk, i kámoše, krasavcePalec nahoruŤap, ťap...Ťap, ťap...Velký úsměvAhoj!

 • 11794337matamity | 28.05.19 | 10:21

  Zamilovaný pohledZamilovaný pohledZamilovaný pohled

 • 11768763Benika | 14.05.19 | 13:39

  Krásné letní šaty, Doubravko. KyticePotlesk

Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím