Kontakt Zboží
Hodnocení: (121) 100%
Nadšenci: 403
Aktivita: aktivní
Prodáno: 118
Registrace: 24.9.2011
Město: Brno
Stát: ČR
Pohodový a úspěšný rok 2020, s krásnými chvílemi strávenými zde na Fleru, návštěvníkům tohoto obchůdku a svým příznivcům přeje Karla Hanušová :-)

Novinky

840892
31.10.2019 Cena knížky "Hajundija, zem za zavřenýma očima" snížena o 66Kč (299/233)

knížka Hajundija

ilustrace z knížky Hajundijav

knížka 'Povídání před klekáním'

s kočičkou Hermínkou

 

 

KARLA HANUŠOVÁ

Narozená v Brně, vyrůstala a většinu života žila v Jundrově u Brna.

Blízký vztah k lidovým tradicím, pohádkám, pověstím a legendám, prodchnutým světem snů a fantazie, ale i atmosférou starých zlatých časů. První obrázky jsou malované v naivním stylu, blízkém dětskému vnímání světa. Vzpomínky z dětství hrají stále velkou roli v její výtvarné činnosti, i když zde nalezneme i svět dospělých.

V prosinci 1980 první samostatná výstava v malé výstavní síni Československého Spisovatele v České ulici v Brně.

V prosinci 1985 přestěhování do Prahy, zde práce v propagačním oddělení obchodního domu Kotva. Příležitostná prace ilustrátorky dětských časopisů, pro vydavatelství Mladá Fronta.

V září 1988 emigrace do Holandska.

Zde v malování pokračovala, a zde se také dále vyvíjel a tříbil její malířský styl. Vedle olejomalby začala malovat tak zv. smíšenou technikou, při níž kombinuje tužku (někdy i černou propisku) s vodovkami, pastelkami, akrylovými barvami a temperou. Do jejích obrázků pronikají holandské prvky, jako je např. holandská architektura nebo různé detaily z grafických prací Escherových (části architektury a různé objekty jež mohou být nakresleny, ale nemohou existovat v našem třídimenzionálním světě), které si však vždy zpracovává po svém. Dala se také do vytváření soch a různých objektů ze dřeva, šedého kartounu (domky) i jiných materiálů. Svoje malé snové světy stvořené z předmětů darovaných, koupených (většinou na bleších trzích, kerých je v Holandsku víc než dost) nebo i těch posbíraných na ulici nebo při procházce po podzimní pláži, uzavírá do (většinou) dřevěných krabic. V tom našla svoji spřízněnost s americkým tvůrcem, také autodidaktem a 'dospělákem' s dětskou duší, Josephem Cornellem, o jehož existenci se dozvěděla z televizního pořadu holanské televize. Další z tvůrců, kteří jsou jí svým vnitřním světem a svojí tvorbou blízcí jsou Jan Švankmajer, Karel Zeman, holanďani Pieter Breugel st., Hieronymus Bosch, či Anton Pieck.

V Holandsku několik (převážně) samostatných výstav v menších galeriích, které tam najdete v každém městě i městečku, např. v Galerii Vorstenburch v Zaandamu (městečko blízko Amsterdamu, kde se car Petr Veliký učil v 17. století stavět lodě) či v krásném barokním kostelíku v Marken Binnen. Tři z jejích zimních obrázků (připomínající holanďanům svojí atmosférou obrázky Antona Picka - nejznámější holandský ilustrátor srovnatelný, co se oblíbenosti týče, s českým ilustrátorem Josefem Ladou) byly použity jako podklad nejen pro vánoční pohlednice, ale i aršíky vánočních poštovních známek pro rok 1992.

V Holandsku si koupila videokameru a v obývacím pokoji zřídila ministudio, kde začala natáčet krátké trikové filmy. Reportáže o jejích filmech a osobitém způsobu filmování a zpracování filmů se několikrát objevily v holanském časopise pro videoamatéry. rvní program Holandpské veřejnoprávní televize ji zařadil do jednoho ze svých pořadů nazvaných 'Paradijsvogels' (Ptáci z ráje), jež pojednává o nevšedních lidech s nevšedními zájmy.

V říjnu 2005 se vrátila nastálo zpět do České Republiky. Zde vydala své první dvě knížky a dál také pokračuje ve výtvarné činnosti.

 

Doporučuji navštívit i moje dva ostatní obchůdky Mystery & Magic a Obchůdek pro vás a také obchůdek mé kamarádky HanyzkaS. 

 

 

Způsob dopravy
Zboží zasílám doporučeně prostřednictvím České Pošty. V případě zakoupení více reprodukcí fotokoláží nebo obrázků lze objednávku zaslat v jednom tubusu (max. 3ks), tedy za cenu jednoho poštovného, což je výhodné vzhledem ke zvýšení cen poštovného Českou poštou a to od 1.10.2011. Knížku nebo kalendářovou desku nelze posílat v jednom balíčku s reprodukcemi. Reprodukce se musí posílat v kartonovém tubusu, knížka nebo kalendářová deska jako balíček. Při objednávání knížky nebo kalendářové desky spolu s reprodukcí/cemi, objednejte prosím oba druhy zboží zvlášť, tedy prostřednictvím dvou objednávek. Knížku JE MOŽNÉ ovšem posílat v jednom balíčku s kalendářovou deskou. Předem děkuji, KH :-)
Obchodní podmínky

Prodejní informace a obchodní podmínky

Vždy se snažím vyjít nakupujícímu maximálně vstříc, jeho přání, požadavky a případné problémy řešit vstřícně a vzájemnou dohodou.

Úvodní ustanovení

Tyto obchodní podmínky platí pro nákup zboží v obchodě prodávajícího "Charleene H" a upravují vzájemná práva a povinnosti prodávajícího a kupujícího.

Právní vztahy mezi prodávajícím a kupujícím se řídí níže uvedenými obchodními podmínkami a dále v rozsahu těmito podmínkami neupravenými platnými právními předpisy.

Faktura

Faktura je vystavena ke každé objednávce v elektronické podobě.

Objednávka a uzavření kupní smlouvy

Podáním objednávky kupující potvrzuje, že se seznámil s těmito obchodními podmínkami a reklamačním řádem a že s nimi souhlasí.

Prodejce si vyhrazuje právo objednávku odmítnout, a to buď částečně anebo v celém rozsahu. O důvodu bude nakupující informován.

Veškeré zboží, které je zde prodávajícím nabízeno, je dostupné v termínech - viz dole v Dodacích a platebních podmínkách.

Ceny nabízeného zboží jsou konečné a jsou uvedeny včetně všech souvisejících poplatků.

Kupní cena se skládá z ceny nabízeného zboží a nákladů spojených s balením a dodáním zboží (tyto informace jsou uvedeny níže).

Není stanoven žádný limit pro minimální odběr.

Upozornění

Barevnost zboží se může částečně odlišovat v závislosti na použitém typu a kalibraci monitorů.

Rozměry zboží u tisků jsou uváděny v základních formátech A3 a A4, avšak vzhledem k tomu, že původní obrázek/fotokoláž jsou málokdy vytvořeny přesně na základní formát , mohou se jednotlivé míry na tisku mírně lišit od základních mír formátu A3 nebo A4.

Drobná barevná nebo rozměrová odlišnost produktů není relevantním důvodem pro podání reklamace.

Dodací a platební podmínky

Dodání zboží – prostřednictvím České pošty nebo je možné osobní převzetí v případě, že místo bydliště (město) prodávajícího a nakupujícího jsou totožné (místo a čas dle dohody). Na dobírku není zasíláno.

Zboží bude zaslánono maximálně do čtyř dnů (knihy) nebo do jednoho týdne (tisky) od připsání platby na účet prodávajícího. Pokud by se, v případě tisků, vyskytly problémy s fotoprovozovnou kde se tisky tisknou (dovolená, údržba tiskáren nebo jiné), bude nakupující okamžitě informován o pozdějším dodání a uveden důvod zpoždění.

Ihned po odeslání zboží je nakupující informován o této skutečnosti a je mu taktéž automaticky zasláno číslo podacího lístku, pro případnou kontrolu stavu zásilky.

Způsob platby - bankovním převodem na účet prodávajícího nebo hotově při osobním převzetí.

Poštovné a balné v ČR                                                                                  

 • osobní odběr ... 0,- Kč
 • v případě zaslání zboží prostřednictvím České pošty, cena dle platného ceníku České pošty plus balné.

Reklamační řád

Před samotnou reklamací zákazník nejprve kontaktuje prodávajícího elektronicky interní poštou, zašle mu popis problému reklamovaného předmětu, případně fotografii vady.

Pokud se prodávající se zákazníkem nedohodne jinak, je při uplatnění reklamace nutno předložit reklamované zboží. Zákazník si náklady na přepravu zboží hradí sám. V případě potvrzení oprávněnosti reklamace budou zákazníkovi uhrazeny přiměřené náklady spojené s předložením reklamovaného zboží.

Prodávající poté buď uzná reklamaci jako oprávněnou, nebo odmítne reklamaci jako neoprávněnou a reklamovaný předmět zákazníkovi vrátí. O způsobu vyřízení reklamace vyrozumí prodávající zákazníka interní poštou.

Ochrana osobních údajů

Prodávající tímto prohlašuje, že veškeré údaje poskytnuté kupujícím jsou zpracovávány v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, v platném znění a nebudou za žádných okolností poskytnuty třetím osobám a nebudou použity k marketingovým účelům.

Tyto obchodní podmínky nabývají platnosti dne 1. 1. 2014.

Blog

Žádný záznam v blogu.

Fler kluby

Uživatel nevlastní žádný Fler klub.

Komentáře

 • 12246106Radas.Art | 16.02.20 | 16:34

  Děkuji a přeji příjemnou neděliSvítíčko sluní

 • 12245245Radas.Art | 15.02.20 | 22:42

  Děkuji moc a přeji hezký zbytek víkenduSvítíčko sluníBrrrr, zima

 • 12234760za babku | 10.02.20 | 18:55

  mooooc děkuji Úsměv

 • 12232672moonlight001 | 09.02.20 | 19:21

  Jste velice šikovná - FANDÍM !!PusaPotlesk

 • 12229213noční.obloha | 07.02.20 | 16:02

  Karli, krásný víkend Vám přeji..ÚsměvKyticeDuhaKniha nebo sešitBudíkPaletaDomovHodíme si kostkouAhoj!

 • 12173411Bohu Bohu | 07.01.20 | 11:43

  Kouzelný svět - velmi obdivuji PotleskPotleskPotleskSrdceŠtěstí

 • 121590254Lili | 29.12.19 | 19:31

  Děkuji za přízeň a přeji ať máte dnes i po celý nový rok tisíce příležitostí zářit štěstím. Bum!Oslava!Kometka

 • 12137999kasvintage | 13.12.19 | 00:39

  Všechny jsou roztomilé. Hodně Štěstí.

 • 12126186Ruga | 05.12.19 | 20:02

  DěkujiKvět

 • 12122004za babku | 03.12.19 | 17:03

  děkuji Velký úsměv

Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím