Na internetu obecně, potažmo na Fler.cz, už snad nechybí nic, co by se nedalo sehnat. Velké množství šikovných prodejců zde nabízí své výrobky a nutno dodat, že i já mám občas problém si vybrat toho správného. Proto bych Vám ráda představila svoji tvorbu.

Dozvíte se zajímavé info ze zákulisí vzniku mých produktů, moje plány do budoucna a také třeba to, jak důkladně a pečlivě zabalený chystám finální výrobek k Vám, pro Vás. Dělá mi to radost, každé loučení s výrobkem si užívám a doufám, že balíček za pár hodin či dní (dle rychlosti pošty ;o) udělá radost třeba na druhém konci republiky právě Vám.

Výrobky se snažím tvořit takové, které by byly "nejen pro radost (i když tu si čas od času musí udělat snad každý), ale i užitek". Nerada bych totiž, aby na ně někdy někde sedal jen prach a nedaly se využívat. Za to by mi moje úsilí za šicím strojem ani nestálo a nemohla bych mít z takové práce radost.

Proto nakoukněte, kdo jste jen trošičku zvědaví, nebo váháte, zda něco přikoupit či nepřikoupit, nebo třeba nevíte, co všechno Vám ve svém obchůdku nabízím, nebo si jen chcete zkrátit chvilku a něco si přečíst.

Zde je pár argumentů, proč nakoupit zrovna u mě. (Ať už pádných, či nikoli, nechám na Vašem uvážení. I já si dělám vlastní názor na různé věci a rozhodně nikdy nikomu nic nepodsouvám a nenutím - tohle totiž bytostně nesnáším ;o)

 

 

Velký výběr barev a dezénů látek (bílá, krémová, béžová, hnědá, černá, šedohnědá, šedá, šedomodrá, tm. modrá, sv. modrá, tyrkysová, tyrkysově zelená, sv. zelená, světlunko zelenkavá, červená, sytě růžová, sladce růžová, sv. růžová …), některé vzory i ve více barevných variantách (žabičky, lístky, opičky, les …)

Rozmanitost vzorů – I Painka nemá ráda šití neustále z jedněch a týchž látek, byť si to některé překrásné látky určitě zaslouží a Painku neustále fascinují svou barevností, pestrostí, promyšleností a příjemným vzorem, proto nabízí látky vzorů nejjednodušších (puntíky, proužky, batika), přes decentní (s jemným vzorem, v pastelových barvách – tulipánky na růžové, korálky), až po složitější (opakující se vzory ve velmi pestrých barvách – lebky, tulipánky na hnědé, ježci , kola, lístky …) a velmi složité a rozmanité (sice opakující se vzor, ale opakovanost se nemá šanci projevit na chráničích – jde o látky, kde se vzor opakuje až po „delší době“, min. od 20 cm dál – zoo zvířátka, les, tyrkysové pandy …). U takto složitých látek je také důležité hlídat vzor, aby na chrániči po jeho zapnutí vzor vynikl – např. bylo vidět nějaké ze zvířátek a ne jen jeho nohy, část hlavy apod. Painka není líná stříhat a prostřihávat. Jediné, čeho není schopna, ušít všechny chrániče ze stejné látky tak, aby oba chrániče, nebo dokonce všechny šité z téže látky pro každého zákazníka, vypadaly vždy 100% stejně – tzn. že na jednom chrániči vynikne např. postavička slona a na druhém žirafky. Stejnost vzoru proto na obou chráničích nelze vyžadovat, stejně tak shodnost vzoru na konkrétním místě na chrániči (např. postavička slona uprostřed chrániče, či v jeho horní/spodní části). V tomto případě je fotka produktu pouze „ilustrativní“ a je možné si nechat poslat vnitřní poštou fotografii přesně Vašich chráničů po ušití, zda se Vám líbí a zda s takovým rozmístěním souhlasíte. Painka se neustále zdokonaluje, dokonce plánuje fotit všechny „varianty“ takových látek, pokud budou šité předem a skladem k odběru. Budete tak tedy přesně vědět, zda jako hlavní vzor vynikne např. slon, v horní či spodní části, nebo naopak žirafa. Zajímavý páreček však tvoří i jeden chránič se slonem a druhý s žirafkou. Do poznámky u takových látek můžete k objednávce uvádět Váš požadavek, pokusím se k němu přihlédnout, nelze jej však vyžadovat.

 

Navrhněte si sami – Painka Vaší fantazii meze neklade. Chcete-li si chrániče nevrhnout sami, požádejte Painku o vzorník látek a vyberte si. Painka je pro Vás ušije v co nejkratší možné době.

Vaše „volná ruka“ při výběru - Volná kombinace určitých vzorů látek. Někdo rád asymetrii, proto by rád levý chránič z téhle látky, pravý z jiné, nebo naopak? V nejbližší době Painka plánuje nabídnout chrániče i po jednotlivých kusech a Vy si je budete moci napárovat sami. Painka bude nabízet takové zboží pouze v omezeném množství, jelikož ráda kombinuje, ovšem kombinovatelné. Nekombinovatelné „psí kusy“ jsou na Vás. Takže s chutí do toho a půl je hotovo, proto se neostýchejte mě oslovit. Stejnou možnost nabízím i u zvýhodněné sady chráničů (pár ramenních + pár bederních), kdy chrániče na bederní pás může být z jiné látky, než chrániče ramenní a přesto získáte výhodnou cenu za sadu ;o).

Výběr ze dvou druhů zapínání (suchý zip x plastové patentky). Aneb „vybere si každý“. Uvažovala jsem i o 3. typu „zapínání“, který by vlastně žádné zapínání neměl ;o) Byla by to navlékací verze. Nemám s ní problém, ale na nevýhodu mě navedla samotná jedna zákaznice, kdy se mě ptala, zda nebude chránič na nosítku „plandat“. Ano, mohl by plandat, mohl by se hůře navlékat, nebo by mohl být nehezky volný, nedokázal by se tak pěkně přizpůsobit jako varianta na zapínání. Proto jsem se rozhodla tuto variantu nenabízet. Pokud na ní někdo bude trvat i s tím, že na svá bedra veme v potaz, že se ony výše jmenované nevýhody mohou po výrobě projevit (byť sama vlastním nosítko a jsem schopna ušít navlékací chránič co nejpřesněji), nemám problém takové chrániče ušít. Ono je totiž tolik druhů nosítek, tolik druhů našich postav – nás nosících rodičů, a tolik druhů nastavení popruhů, že nevěřím, že by chrániče seděly za všech okolností perfektně.

 

Ale nyní k jednotlivým zapínáním, která najdete u Painky v nabídce, o ty vlastně v první řadě jde, že? Často se mě ptáte na výhody a nevýhody jednotlivých zapínání, chcete poradit, které vybrat. Výběr je opravdu jen a jen na Vás. Já osobně fandím nejvíce zapínání na suchý zip. Nespornou a velikou výhodou je určitá regulovatelnost pevnosti zapnutí. Můžete chránič víc napnout, nebo naopak více povolit a přesto se vždy alespoň část suchého zipu „chytí“. Tím, že je ušit po celé výšce chrániče, nikoli bodově, je dost pevný, nerozepíná se, jak se občas zákazníci obávají. Drží opravdu pevně. U „no name“ nosítek na chrániči přidávám ještě jeden suchý zip – mech (měkčí jemnější část), aby regulovatelnost zapínání byla ještě větší v případě, že ramenní popruhy budou u takových nosítek širší či naopak užší. Zatím všechno padlo jako ulité ;o) Nevýhodu spatřuju pouze v údržbě suchého zipu – část hrubější – háčky. Ty se mohou občas zachytit při aplikaci na nosítko za část oděvu, nosítko apod. Taktéž je potřeba chrániče zapínat do sebe při praní, aby neponičily další kusy prádla, se kterými je perete.

 

U patentků si stále nejsem krapet jistá jejich bezproblémovým dlouhodobějším užíváním. Musím však po cca měsíci (kdy jsem psala první věty tohoto odstavce, protože článek připravuji již poměrně dlouho) konstatovat, že jim začínám přicházet čím dál tím víc na „chuť“ a důvěřovat jim. Patentky se snažím aplikovat samozřejmě tak, aby držely pevně, jistě a vydržely vícenásobné namáhání zejména při odcvakávání od sebe. Každé takové zapínání několikrát otestuji opětovným secvaknutím a odcvaknutím, až teprve poté s čistým svědomím balím úhledně vyžehlené do celofánového sáčku, přidám vizitku a zalepím do obálky. Doufejme tedy, že se problémy se zapínáním tohoto typu budou objevovat jen zcela ojediněle a výjimečně (za dobu cca 6  měsíců, co chrániče pouštím do světa, jsem nezaznamenala žádnou reklamaci ani tohoto typu). Nevýhodou je, že patentky jsou napevno, tudíž regulovatelnost na různě široké popruhy v podstatě neexistuje. Vše je „pevně“ dané. Určitou možnost nabízí další řada patentků pro jistotu a regulovatelnost, o které ale zatím neuvažuji a do nabídky ji dávat nebudu. Pokud byste na takové vychytávce trvali, dejte vědět, ráda jednu řadu patentků za příplatek 20 Kč přidělám. Některé výhody, které v tomto typu zapínání já osobně vidím, jsou zcela určitě, že drží opravdu pevně, i když pouze bodově (4 patentky na výšku chrániče, suchý zip drží po celé výšce chrániče), nehrozí žádné zachytávání za oblečení při aplikaci chráničů na nosítko, jako je tomu u suchého zipu (jeho části s háčky), ani neponičí v případě rozepnutí oděvy, se kterými ho hodíte do pračky, a v neposlední řadě prostě nesmím zapomenout vzpomenout onen jedinečný "cvak" při jejich secvaknutí při sepnutí … ;o)

 

A k zapínání ještě větičku – Snažím se o co nejméně nápadné zapínání. Suchý zip je většinou v černé variantě, i když, pokud mi to skladové zásoby dovolují, i suchý zip na designovou látku se snažím dávat v oné barvě, aby splynul s podkladem. Totéž se snažím u patentků. Dávám patentky ladící k designové látce. Výsledkem je nenápadné zapínání, které neruší motiv chráničů ani jeho barevnost. Je to však už jen taková vychytávka, poněvadž se chrániče nosí stejně zapínáním směrem k tělu, tudíž zapínání při nošení nebude rušit výsledný dojem z chrániče ;o) A někdy je to opravdu hodně hravě barevná lentilkoidní prácička ;o)

 

Osobní přístup k zákazníkovi (ráda poradím a ušiju pro Vás to pravé) – Pište, odpovím v co nejbližší možné době, jak dítko dovolí.

Chrániče padnou (po nepatrných úpravách zapínání) na více druhů nosítek – Už jsem šila na KiBi, Manducu, Ergobaby i no name nosítko. Stačí mi pro jistotu sdělit značku, nejlépe však poměřit obvod ramenních (či jiných) popruhů (u KiBi a Manducy není ani potřeba sdělovat, na jaké nosítko kupujete).

Neustále rozšiřující se nabídka - Látky "přicházejí" a bohužel také "odcházejí", proto se nestane, že by u Painky nepřibyla čas od času nějaká ta novinka, a to v poměrně krátkém časovém úseku. S obměnou sortimentu však ruku v ruce přichází i jakási „nevýhoda“ v podobě vyprodání oblíbených vzorů. Z nevýhody však uděláme výhodu a budeme rádi, že tím pádem stejné chrániče na ulici jen tak nepotkáme. Proto, pokud se Vám nějaký chránič líbí, neváhejte. Byť se oblíbené a vyprodané vzory snažím doplňovat, látky usilovně sháním a často se zadaří, některé jsou již naprosto nesehnatelné (starší kolekce, bestsellery, moje železné mnohaleté zásoby látek v omezeném množství). 

Mimo klasických chráničů ramenních popruhů, které sedí na již výše zmíněná známější nosítka (při přeměření a správném usazení zapínání i na nosítka dalších značek i neznaček) Painka nabízí chrániče bederního popruhu výhradně na nosítko KiBi (tyto chrániče slouží jako jakási ochrana nožiček nošeného menšího miminka, kdy správné nastavení nosítka vyžaduje rozepnutí druků sloužících pro regulaci šíře spodní části, kde je děťatko "usazeno", a právě tyto rozepnuté druky občas dělají neplechu a tlačí drobka do stehýnek - musím osobně podotknout, že já jsem s tím problémy neměla do doby, dokud byla malá opravdu malá - měla jsem rozepnuté všechny patentky, bederní pás se mi ohýbal tak, že patentky do styku s nožičkami malé nepřišly, takže jsem také nechápala, na co se ty bederní chrániče vlastně používají ;o), ovšem při potřebě spodní část nosítka rozšířit, jak malá povyrostla, sepnutím byť jednoho jediného patentku, se mi bederní pás bohužel už přestal správně ohýbat, druky na nosítku se těžko kočírují a trčí spíš ven, tudíž do styku s nožičkami prtěte chtě nechtě přijdou. 

Pro nosítko Manduca v nejbližší době Painka plánuje zařadit do nabídky tzv. ZIP IN. Jeho skutečné provedení je však ještě více než v plekách, spíš bych řeka na houbách, ale snad se brzy dočkáme ;o)

Jako poslední novinku týkající se "problematiky" nošení Painka do nabídky zařadila tzv. slintáček, potítko do výstřihu maminky, které zabrání  nadměrnému pocení při styku kůže na kůži maminky i děťátka zejména při spánku dítěte v nosítku. Zapíná se na patentky a prodejné je pouze společně s ramenními chrániči (potřeba na každý kus chrániče přicvaknout navíc 2 plastové patentky k nacvakávání slintáčku-potítka, které lze však volit se zapínáním i na suchý zip a lze je nosit i bez slintáčku-potítka).

  

Jako další doplněk k chráničům na nosítka, který však dosud nebyl dostatečně propagovaný, Painka nabízí šáteček na krček pro děti ve stejném designu jako chrániče. Miminko tak může skvěle ladit s nosítkem. Jeho hlavní výhodou je univerzálnost velikosti (obvod v základu v rozpětí 30 cm až 36 cm při různé kombinaci zapnutí, které je na patentky, a navíc možnost do poznámky při objednání uvést, jak velký obvod a jeho rozsah požadujete, pokud Vám nevyhovuje výše uvedené rozpětí). Šáteček je možné samozřejmě nosit i mimo nosítko, jako slintáček slouží skvěle díky unikátnímu střihu, kdy přední strana je větší, než ta zadní a tím je krásně nařasená, obepíná bradičku a chrání krček, tím pádem udrží kde co a zabrání i nemalému větříku, aby se dostal až na krček dítěte, navíc perfektně vypadá.

 

Painka šije především pro radost, proto to i podle toho vypadá. Zboží Vám vždy přijde zabaleno v celofánovém sáčku, vzorně vyžehleno a přichystáno pro okamžité použití (v případě malých dětí, které rádi ocucávají vše, co „nemají“, předem samozřejmě vyperte v šetrném pracím prášku určeném pro citlivou dětskou pokožku apod.). Před odesláním Painka kontroluje své výtvory, pečlivě odstříhá všechny přebytečné nitky, u zapínání je kontrolována jeho pevnost (při aplikaci patentků se občas stane, že se některý hůře uchytí ,což je však většinou zjištěno ihned a operativně řešeno, ale Painka raději počítá se vším a co kdyby, že jo?), aby měla jistotu, že zákazníkovi dojde zboží ve 100% stavu a zákazník tak bude maximálně spokojen.

Painka šije z již prověřených kvalitních látek. Velká pozornost je věnována výběru látek. Painka se snaží o co nejširší možnou nabídku, která by oslovila co největší počet zákazníků, byla líbivá, kombinovatelná a kvalitní, proto pečlivě vybírá látky i materiál, ze kterých jsou vyrobeny. Osobně má ráda veselé, pestré, ale i jemné dětské vzory. Dává přednost menším vzorkům, velice příjemným pro výrobu je pravidelný opakující se vzor, při kterém není třeba dbát na správné ustřihnutí vzorku (aby na chráničích vynikl po jejich zapnutí vzor – např. puntíky, kárko, hustý vzor květinek, zvířátek, vzory v pruzích apod.), který však může působit trochu nudněji. Dbá na to, aby látky byly hustě tkané, jemné, tisk působil ostře. Proto většinou sáhne po 100% bavlněných plátnech amerických výrobců či těch „lepších“ českých. Při šití používá polyesterové, pevné a stálobarevné nitě zn. ASPO (výrobce Amann). Jako spodní látku používá velice osvědčený fleece nejčastěji v černé barvě, příp. výjimečně v šedé či jinak barevné variantě. Fleece je příjemný a měkký materiál, chránič změkčí, není tak třeba ho ještě extra „vycpávat“ dalším materiálem. K obšívání dochází na overlocku, a to nití v barvě dle použitého fleecu.

Jak již bylo psáno výše, Painka také věnuje speciální pozornost složitějším vzorům zvířátek, nahodile rozmístěným na látce. To proto, aby po zapnutí chrániče nebylo vidět pouze „hluché“ místo bez zvířátka, nebo zvířátku chyběla hlava či nožka. Vždy po zapnutí chrániče bude něco pěkného vidět. Sice tak dochází k větším prostřihům látek, ale pro Painku je výsledný efekt z výrobku velice důležitý (viz již info i foto výše).

Služby navíc - Nic není nemožné, aneb pokud je to jen trochu možné, ráda vyhovím. Máte chránič jako dárek? Není problém zboží zaslat přímo jeho nové majitelce. Ráda přiloupnu na balíček nějakou pěknou mašličku a vzkaz, stačí toto uvést při objednávce. A pokud se s obdarovanou nemůžete např. pro vzdálenost vašich domovů vidět osobně, ušetříte tak čas i nějakou tu korunu za poštovné.

Poukazy - V nejbližší době bude Painka nabízet i platební poukazy. Nevíte, čím nosící mamince udělat radost? Stačí pořídit poukaz a obdarovaná si pak sama dle svého uvážení a vkusu vybere z mojí stále rozšiřující se nabídky.

Zvýhodněné sady - Painka se snaží o co nejlepší ceny pro Vás. Proto nabízí i celou sadu chráničů (na ramenní a bederní popruhy) na velice rozšířené nosítko KiBi vždy za sníženou akční cenu. V nejbližší době přibudou i sady se slintáčkem-potítem a šátkem pro dítě.

A na závěr – Painka se řídí heslem: „Modré z nebe neumím, ale ráda poradím“. Proto se jí neváhejte na cokoli zeptat.